Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet kizökkenteni a...

Hogy lehet kizökkenteni a semmittevésből, motiválatlanságból egy 22 éves lányt?

Figyelt kérdés

22 éves, és nem csinál szó szerint semmit! Gimi óta nem tanul (4 éve), nem dolgozik, a házimunkából sem veszi ki a részét. Lentebb egy kérdésnél olvastam egy választ, egy édesanya hozzászólását, miszerint a 20 éves lánya "csak kerülne már el otthonról", hát én is hasonlót érzek! Szeretem, de úgy érzem, kicsúszott a lába alól a talaj, gondoltam szakember segítségére is.

Milyen NEM radikális eszközei lehetnek arra egy édesanyának, hogy beszűntesse ezt az állapotot?

Amit próbáltam, a szép szó, nem segít, mint ahogy az sem, hogy csak akkor kap pl. új ruhát, ha ezt vagy azt megcsinálja itthon. Akkor nem csinálja, neki ehhez nincs kedve. Nagy ritkán kitereget. Bátyja már nem lakik velünk, vele ilyen téren nincs gond, csinálja a dolgát. Tőlünk sem ezt a példát látta a lányom, ezért nem értem, hol rontottuk el, hogy egyik gyermekünk tele van ambíciókkal, másik pedig abban sem "érdekelt", hogy reggel felkeljen, hisz alhat 2-3ig, nincs dolga.

Szülők, fiatalok, mit tanácsoltok? Olyat hiába írtok, hogy tegyem ki itthonról, szeretem, a lányom.


2011. jan. 25. 14:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
69%
szerintem mondd neki hogy vagy keres melót és csinál végre valamit, vagy mehet a híd alá.
2011. jan. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom barátnői vannak a lányodnak. Beszélni kellene a barátnőkkel,hogy ők próbáljanak valahogy hatni rá! Beszéljék rá, hogy tanuljon valami szakmát esetleg menjen fősulira. A fősuli azért lenne jobb, mert ott pezsgés az élet, ráadásul még egy végzettsége is lesz,amivel később el tud helyezkedni. Biztos van olyan,ami érdekli őt, rá kell vezetni,hogy ez nem mehet így örökké. Esetleg leülnék vele,és megkérdezném,hogy mik a céljai így akar tengeni-lengeni egész életében,vagy esetleg szeretne karriert családot stb?
2011. jan. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem kell mindent a hátsója alá tolni. Persze hogy nem csinál semmit ha ellátják, és semmi dolga nincsen. Se zsebpénz, se új ruha, se pénz a bulikra, és el fog menni dolgozni. 20/L
2011. jan. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam, kb. 17-18 éves koromig, de nekem magamtól megjött az eszem. De szerintem ez ritkább. Bár ha fenyegeted, az sem biztos hogy beválik, engem inkább csak frusztrált, hogy nincs otthon nyugtom, de nem emiatt álltam neki tanulni.

Lehet hogy csak túl ingerszegény, egyhangú az élete, abból meg nehéz kitörni. Van valami hobbija?

2011. jan. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 cheresnye ***** válasza:
93%
Lehet hogy az az oka hogy már 4 éve nincs dolga. Valamilyen cél vagy új hobbi azt hiszem jól jönne neki. Én egy hosszabb nyári szünet alatt is képes vagyok depresszió közeli állapotba kerülni, mert egyszerűen nem tudok magammal mit kezdeni. A folyamatos bulizás nem az én asztalom. Igaz most megint iskola van, de kevés órám van, így megint egyre kevesebb dologhoz volt kedvem a túl sok szabadidőmben. Jobb híján kerestem egy tanárt és most zenélni tanulok, hogy az iskola mentes napokon is legyen miért felkelnem. Lehet neki is jót tenne valami rendszer az életében. Ezt viszont vele kellene megbeszélni, ha lehet. Ha nem sikerül akkor még ott van a barátnőkön keresztüli megkeresés. Úgy hogy ő ne tudja meg meg lehet kérni a barátnőket hogy beszéljék rá valami elfoglaltságra. Tánc, sport, akármi. Remélem sikerül változtatni a helyzeten. Sok sikert! 20L
2011. jan. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
45%
Lehet, hogy jót tenne neki egy párkapcsolat.
2011. jan. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kaja, ha nem főzi meg, nem lesz ruhája, ha nem mossa ki, minden tettének legyen következménye. Esetleg pszichológustól tanácsot kérni.
2011. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
91%

Uh ez azért elég nehéz helyzet. Én hasonlóképp érzek, mint a lányod, igaz, a párommal élek és egyetemre járok, de valójában kínszenvedés az egész. Szintén nem látom értelmét reggel felkelni.


Igazából sokszor nagyon örülnék, ha itt állna mellettem valaki, aki megrázna, hogy "szedd már össze magad". Néha egy barátnőm kiakad azon, hogy semmit nem csinálok, akkor jól leszid, utána kicsit jobb. De nem hosszú távon.

Szerintem ne keress itt nem radikális eszközt. Vedd a kezedbe kicsit az életét. Oszd be a napját. Például hétvégén, amikor otton vagy. Ülj le vele és első körön kapjon csak annyi feladatot, hogy 11kor álljon neki egy levest megfőzni, és ebéd után mosogasson el.

Aztán ezt lehet bővíteni.

Vagy csináljatok valami családi programot, aminek a szervezését bízzátok rá. Így talán elég erős nyomás lesz rajta, hogy nekiálljon és csinálja.

Valószínűleg az önbizalma is a padlón van. De először muszáj valamit csináljon, amire büszke lehet, ami visszaadhatja az önbizalmát. És ezeket az első lépéseket neked kell erőszakolnod sajnos.

2011. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
28%
Nyugodj meg nem rontottál el semmit, egyszerűen nő a lányod és kész:)
2011. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
54%

próbáltad már azt, hogy huzamosabb ideig nem mosod ki a ruháit, meg nem főzöl rá, stb?


amúgy depressziós, vagy csak lusta?

2011. jan. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!