Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha megtudnátok,...

Mit szólnátok ha megtudnátok, hogy az édesanyátoknak volt egy abortusza mielőtt megszületettetek?

Figyelt kérdés

Anyumnak volt 5 évig egy férje, tőle nem lett gyereke. Aztán mikor megismerkedett apummal, 4-5 hónap után terhes lett. A család rábeszélte, hogy vetesse el a "zabi gyereket" mert hogy néz az ki, hogy ilyen hamar megesett, ráadásul házasság nélkül, ki is akarták tagadni. Nagy veszekedések árán belement a dologba és elvetette. Aztán néhány hónap múlva megint terhes lett, akkor már velem. Engem már elfogadtak, mert látták anyun, hogy mennyire szeretne gyereket.


Ezt nemrég tudtam meg, úgy hogy anyum már nem él (apum sem) a nagyim mesélte. Én ezért dühös vagyok, mert nincsen testvérem, a nagyim a legközelebbi rokonom. Annyira más lenne az életem ha megtartották volna.

Igaz akkor valószínűleg én most nem lennék, de azért ez nekem annyira fájó dolog...


2011. jan. 26. 22:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Meglepődnék, de semmit. Talán egy kicsit szomorú lennék, hogy mástól tudom meg és nem ő osztotta meg velem személyesen.
2011. jan. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ezzel nem tudsz mit tenni. Úgy látszik, akkortájt is nagy divat volt már az abortusz. Nekem anyukám mesélte, hogy amikor velem terhes lett, mindkét nagymama győzködte, hogy vetesse el (én is "zabigyerek" vagyok). Mit mondjak, ezek után jó ideig elég furcsa érzés volt az akkor már csak egy szem élő nagymamám szemébe nézni...


Próbálj meg nem foglalkozni ezzel, most már úgysem tudsz mit tenni...

2011. jan. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Emberből van.
2011. jan. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek tényleg volt, csak mert összevesztek apámmal még régen, aztán megint összejöttek, és lett is 4 közös gyerekük. Én semmit sem szólok, hiszen nem tudom, ki is az, aki nem születhetett meg. Apámnak viszont nem eshetett valami jól, az tuti...
2011. jan. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Meglepődtem amikor mondta, de amúgy semmi. 20 éves voltam, amikor szóba került, gondolom nem volt rá büszke, de nem is volt titok, csak akkor volt apropója hogy elmondja.
2011. jan. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyámnak is volt egy abortusza előttem.. Fél év együtt járás után esett teherbe. Egyrészt a családi körülmények nem voltak megfelelők (anyámnak nem volt családja, és apám apja is éppen akkor halt meg) másrészt éppen akkor vitték el apámat katonának másfél évre.. Teljesen megértem, amiért így döntöttek akkor régen, és bár nekem van egy fiatalabb testvérem, akit imádok, mégis furcsa volt megtudni, hogy lehetett volna még egy belőle..:)

A te esetedben inkább az a szomorú, hogy egyedül maradtál:( Egy testvérrel tényleg sokkal könnyebb lehetne az életed, de bizonyára a szüleid nem önszántukból hagytak magadra.. Sajnálom:(

2011. jan. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukámnak is volt még előttem. Igazából nem szóltam hozzá semmit, ez az ő döntése, az ő teste.
2011. jan. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Korzika : ***** válasza:
100%
semmit
2011. jan. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
97%

"Lenne" meg "volna", jó kis szavak.A régmúlton kár agyalni, mert bármit is gondolsz, ha dühös vagy, vagy harag van benned a meghalt szüleid iránt, az a történteken nem változtat.

Rajtad változtathat. Elégedetlen és alapvetően negativ ember lehet belőled.Megkeserítheti az életedet és taszítja az embereket.

Fogadd el, hogy így döntöttek, jó okuk lehetett rá, biztos nem könnyen szánta rá anyukád magát a küretre.

És amúgy is, nincs jobb dolgod, mint a meghalt anyádat bírálni?

2011. jan. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

Anyukamnak is volt es nekem is,sot a nagymamanak 11,mert nem volt vedekezes akkoriban,egy gyereke meg meghalt a szules utan,de en sosem latom anyun es nem is mondja,hogy ez milyen rossz. Mindennek oka van,semmi sem tortenik veletlenul,szerintem ezen kar ragodni,meg duhosnek lenni.

Valtoztatni ugysem tudsz rajta...

2011. jan. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!