Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az ösztöntől vezérelt...

Ha az ösztöntől vezérelt félrelépőt lekezeljük, akkor a fegyelmezetten hűségest tiszteljük?

Figyelt kérdés

Az érdekel, hogyhamár le kell "szánalmas"-ozni és ösztönlénynek degradálni az olyan embert, akinek a szexuális étvágya túlmutat egy monogám párkapcsolaton, akkor az azt kell jelentse, hogy TISZTELETET és ELISMERÉST kellene érezni azok iránt, akik a vágyaik ellenére hűségesek maradnak és nem kufircolnak félre?

A legtöbb párkapcsolat testiségi oldalról közelítve ellaposodik egy idő után. Az embereket az ösztön hajtja a trófeaszerzés felé, ugyanakkor az erkölcsösebbje az eszére és a másik iránti tiszteletre hallgatva nem lép félre. Ugyanakkor a párkapcsolatban élés messze túlmutat a tiszta szexualitáson. A párunk, az életünk része, a másik felünk, aki az idő múlásával családtaggá avanzsálódik. Tehát egy párkapcsolatot, ami egyébként jól működik, nyilván nem áldozna be senki holmi futó testi örömök miatt. De akkor hogy is van ez? (Én harmonikus kapcsolatban élek, nem kacsintgatok kifele és nem is csaltam meg a páromat soha, de kétségkívül érdekesnek tartom ezt a témát, amiben sok ember vívódik.)


2011. jan. 31. 11:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
34%
Mármint megértem, hogy félremegy a pasi, mert nincs szex!
2011. jan. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Gyerekek, most ne az én esetemet boncolgassuk, hanem válaszoljunk a kérdésre!

Én megoldottam, különben meg nem kértem a véleményeteket!

2011. jan. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem aki meg tud maradni monogám kapcsolatban és uralkodni tud a vágyain, az egy normális ember, alapvető dolog, nem érdemel semmiféle tiszteletet. Ennek ellenére, akit az ösztönei vezérelnek, az mehet vissza az őserdőbe. Szánalmas, gyenge, gyerekes. erkölcstelen embernek tartom őket.
2011. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
11:41-es! Annyira jellemző rátok okosokra, hogy kiragadtok egy részt a szövegből és ítélkeztek! Azt nem olvastad, hogy más dolog, hogy ki milyen szabályokat állít fel egy kapcsolatban? Tanuld meg az egész szöveget értelmezni! Azt is írtam, hogy ha te boldog vagy,akkor hallgass, és inkább élvezd, mert akkor szerencsés vagy!
2011. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
88%

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:11


Vagy nem szerencsés, csak kevésbé kényelmes, mint te.

Ugyanis olyan nincs, hogy egy kapcsolatban minden klappol 50 éven át, azért nem lép félre a másik.

Ha a feleség több szeretetre, elismerésre, bókokra vágyik, akkor megteheti, hogy

A. rávezeti a férjét, és tőle megkapja, amit akar.

B. rávezeti, de nem érdekli, és máshol kapja meg

C. egyből keres mást.

Ugyanez érvényes a szexre is.

Amikor összejöttetek, akkor egy démon volt az ágyban? Vagy megalkudtál, mert igaz, nem jó a szex, de csinos, és főzni tud... majd legfeljebb tartasz mellette még más nőt.

Vagy akkor jó volt, és OKA VAN, ha ez már nem működik, de sokkal kényelmesebb keresni valaki mást, mint megoldani.


A kérdésre visszatérve: ezzel én úgy vagyok, nem fogok csak azért tisztelni valakit, mert nem jár lopni, vagy nem ölt embert, de attól még engedtessék meg, hogy megvessem azt, aki rendszeresen lop, vagy embert ölt.

De ugyanezt írhatnám úgy is, hogy kitörli a valagát sz.ás után, tud kanállal enni, vagy bármi mást, ami a többi ember számára TERMÉSZETES.

Aki ennyit se tud megtenni, az érdemes a megvetésre.


Tisztelni azt tudom, akinek mondjuk a férje olyan balesetet szenvedett, hogy eltorzult az egész arca, mégis szereti, hűséges hozzá, és rendbehozták a házasságukat.

Vagy kiderült, hogy a nőnek soha nem lehet gyereke, és a férfi hiába akart közös gyereket, inkább lemondott erről a vágyáról.

Ismerek olyan párt is, akik már oviban (és teljesen komoly) egymásba voltak szerelmesek, és most, túl az ötvenen is, még mindig hűségesek egymáshoz.


De az, hogy valaki pl. 5 év házasság alatt nem lép félre, hát az nem valami extra, ez lenne a TERMÉSZETES.

2011. jan. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt attól, hogy te úgy érzed, vagy azt tapasztaltad, hogy egy kapcsolat egy idő után ellaposodik és emiatt a felek egy másik felé kezdenek kacsintgatni, nem feltétlenül így van ez mindenkinél.

Vannak akik tényleg nem vágynak másokkal szexuális kapcsolatra az idő múltával sem, ha pedig mégis elcsábulnának nem valami társadalmi, erkölcsi norma miatt nem engednek ennek az átmeneti vonzalomnak, hanem mert fontosabb nekik a párjuk minden szempontból.


Ami engem illet ebben az ügyben, tiszteletre méltónak érzem, ha valaki a másik elé áll és megbeszélik, hogy: Nézd, szívem, én olyan típus vagyok, hogy szexuális partnerek terén szeretem a változatosságot.... stb... stb... éljünk nyitott kapcsolatban, tudod-e ezt vállalni?


Nem tartom tiszteletre méltónak, ha valaki, a monogám, hozzá ragaszkodó párja háta mögött műveli ezt évekig.

2011. jan. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A hűség alapvető, hacsak nem frigid az ember párja.
2011. jan. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!