Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekelhelyezés. Megteheti...

Gyermekelhelyezés. Megteheti ezt a bíró?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult helyzet. A kis tesónkat (9éves) ideiglenesen nővéremnél helyezte el a gyámügyi hivatal, mert anyánk hiteleket halmozott fel, lassan kikapcsolnak mindent, számlái zárolva vannak hatalmas összegekkel. plusz összejött egy gyilkos emberrel, aki őt is többször megverte,megfojtogatta de mégis ragaszkodik hozzá. bejelentette a közös tulajdonú házunkba. (édesapánk meghalt)Több hónapja nem tudtunk bemenni a házba, mert fenyegetőznek. a rendőr nem tett semmit.Minket teljesen megvet (anyánk), mert nem engedtük ennek kitenni kis tesónkat, hogy akár őt bántsák, vagy hogy láthassa hogy hogy verik az anyját. Már többször megfenyegette hogy elvágja a torkát. (volt felesége megöléséért (elvágta a torkát) ült 9évet.)

Ma volt a bírósági tárgyalás a végleges elhelyezésről, a bírónő a bizonyítékos papírokat meg sem nézte. Ordibált nővéremmel amikor merte volna mondani hogy rendőrségi ügy is volt a dolgokból. :S Engem és öcsémet meg sem hallgatott mikor mi is be voltunk idézve.

Lesz még következő tárgyalás. Olyan papírt írattak alá anyámmal hogy ,,holnaptól szakít vele,, . És elköltözik tőlünk. de biztos nem szakítanak, csak meg játsszák majd a következő időpontig. Komolyan van ilyen? másnak milyen tapasztalatai vannak a bírósággal kapcsolatban ilyen ügyekben? szörnyű volt, a folyosón hallatszott az ordítása. Mit tehetünk még, mert nem akarjuk ennek kitenni tesónkat. nem is akar az anyjával beszélni se, nemhogy odaköltözni.

Hova fordulhatunk segítségért még? mert a felperes a gyámügy az alperes anyánk, mi meg tanuk vagyunk csak. Ja és azt is mondta, hogy a gyámügy is csak ,,összefirkált dolgokat,, .


2011. febr. 1. 20:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2011. febr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

18, 21, 27

Miért?

2011. febr. 1. 20:24
 3/15 anonim ***** válasza:
45%
A tesoddal orditott a bíró? Nem értem a gyámügyes ügyvéd mért nem panaszol be egy ilyen bírót.
2011. febr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Ma egy bíró mindent megtehet,sajnos!

Fogadhatok egy jó ügyvédet,de addig is,ha tanúnak voltatok beidézve és nem hallgatott meg benneteket,a perre hivatkozva írásban küldjétek el külön-külön a vallomásotokat. Hivatkozva arra,hogy szóban nem volt lehetőségetek elmondani a vallomásotokat. Figyeljetek a megfogalmazásra,nehogy megsértsétek a bírót. Kérjetek Pszichológusi vizsgálatot is.

De fordulhattok az illetékes Bíróság vezetőjéhez is a panaszotokkal.

2011. febr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy nem volt gyámügyes ügyvéd. Volt anyám (alperes) a bíró, az írnok és a tanuk egyenként mamám és nővérem.

Igen a nővéremmel ordibál,hogy megvezet mindenkit. Meg azért kell neki a húgunk, mert neki (nővéremnek) nem lehet gyereke. És kérni fogja a nőgyógyászati vizsgálatot. Komolyan mintha őt állította volna be elmebetegnek, aki lop egy gyereket....

2011. febr. 1. 20:58
 6/15 A kérdező kommentje:

Minket azért nem hallgatott meg, mert azt mondta úgyis csak azt mondanánk mint nővérem...

Engem és öcsémet sem támogatja már több éve. Én 14 éves korom óta nem kaptam tőle semmit. A kis tesóm is csak a pénz miatt kell neki. ezt ő maga mondta. hogy ha elveszik tőle, nem lesz miből élnie. Ja, persze nem dolgozik, időnként napszám és ennyi. Nagyon kivagyunk borulva mert nem ezt vártuk a bíróságtól. Most van ez első bírósági ügyünk. Kis tesóm nyár óta már velünk van nem akar hazamenni.....

2011. febr. 1. 21:03
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Azonnal meg kell fellebbezni a biróságon.A következő tárgyaláson,már nem ez az idióta birőnő lesz.De ha(irod)a gyámügy a felperes,akkor ők tudni fogják mit kell csinálni.Szerintem a gyerek nálatok fog maradni.Egyébként a biró ellen is lehet panaszt benyújtani-ezt nem tudtátok??
2011. febr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Elképesztő milyen emberekkből lehet bíró. A gyámügyisek nem tanuskodnak csak látják hogy az a férfi erőszakos, hogy usznak az adóságban.
2011. febr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor is tehetünk fellebbezést, ha se nem felperes, se nem alperes sem vagyunk?
2011. febr. 1. 22:54
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Ti nem,de a felperes az igen.Ha jól értettem a felnött testvéred gondozza a kissebbet.Azt viszont nem értem,hogy miért nem ő a felperes???Nagykorú,ő ugyanúgy adhatott volna be keresetet a biróságra,és a gyámhatóság lenne a tanú.Lehet,hogy igy jobban ment volna az ügy nem gondolod?Ezt a gyámhatóság nem mondta?
2011. febr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!