Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nagyon sóher...

Mit tegyek, ha nagyon sóher vagyok már most?

Figyelt kérdés

Tehát pl. én nem azért nem cigizek, mert nem szeretem, hanem mert nem akarok 500-600 forintot kiadni 2 naponta erre. Meg ha buli van és piát akarnak venni a többiek, én azt mondom, csak annyit adok bele, amennyit megiszom. Meg nem megyek el inkább olyan sulis programra, hogy kirándulás, mert nem akarok 10 ezret kifizetni. Nagyon sóher vagyok. Pl. ha a suliban éhes leszek, inkább éhezem, mint hogy a büfében vegyek magamnak valamit 200 ft-ért. Másnak sem szeretek kölcsön adni pénzt, mert sosem kapom vissza. Néha már furán néznek rám a barátnőim..meg ez szerintem is fura. Volt, hogy elmentünk vásárolni és egyik barátnőm simán megvette az egyik márkás boltban a 15 ezres csizmát, pedig mindenkinek olyan volt, én meg mondtam, hogy ennyi pénzért inkább veszek 3-at valahol máshol és tökre hülyének nézett.

16/L


2011. febr. 5. 15:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%
Nem vagy sóher, inkább örülj, hogy nem vagy olyan anyuci pénzét költő kis pics@, mint a többség :)
2011. febr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
88%
Nem sóher vagy,csak racionális.Viszont ebben is van egy egészséges határ,azt azért ne nagyon lépd át!Néha lazulj el,és egyzserűen csak élvezd az életet!Ha ehhez egy finom,100 forintos pogácsa kell,akkor ne sajnáld rá az aprót! :-D
2011. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
21%
Ez már azért túlzás. Te más vagy! Vagy az akarsz lenni.
2011. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%

szerintem komoly gondolkodásod van..ez nagyon jó

csak tényleg 200 ft-on ne lovagolj...

jó feleség leszel..

2011. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy sóher, csak megtanultad beosztani a pénzt, és nem pazarolni két kézzel, ész nélkül.

Később kifejezetten sok előnyöd lesz belőle.

Sose szégyelld, hogy nem dobálod két kézzel a "szüleid pénzét".

:)

2011. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi gond ! Ha úgy érzed emiatt lenéznek, furcsán néznek rád, akkor hagyd abba hangoztatni az ezzel kapcsolatos megjegyzéseidet.

Te inkább spórolsz, félreteszel későbbre ez jó ! Míg a többi majd azon gondolkozik, hogy sexeljen mert az jó pénz. Ezt olvasom ezen az az oldalon, és még biztatják is.

Hajrá ! Majd ha keresel, meglesznek az alapjaid, ha akarsz lazíthatsz, de ha nem, akkor sincs senkinek semmi köze hozzá, és te jól jársz, mert ez nem egy negatív dolog !

Azért enni egyél rendesen !

2011. febr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam világéletemben, ezért van ma egy hitelmentes házam és autóm, miközben a munkatársaim rogyadoznak a végeláthatatlan hitelektől.
2011. febr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Ja eszem, csak hamar megeszem a diétás kajámat és a suli büféje meg olyan drága, úgyhogy úgy döntök mindig, jót tesz a súlyomnak, ha nem veszek magamhoz semmi kalóriadús cuccot.
2011. febr. 5. 15:31
 9/29 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem mindenbe rossz a hozzá állásod.Teljesen érthető ha megfontolt vagy és nem akarod minden szarra költeni a pénzt.tényleg luxus kb cigizni föleg ha az ember nem teheti meg mert nem olyanok az anyagi körülményei,ennél már csak azokat utálom jobban akik nyafognak h nincs pénzük,de szivják ezerrel a cigit.Az sem feltétlen baj ha inkább veszel 2 cipőt azon az áron,mert ha gyes vagy igenis lehet jo cipőt kapni 10000 alatt is és akor nem egy cipőd van hanem 2 vagy 3.Én is volt h inkább vettem 3 cipőt mint egyet,aztán egyszer anyum mondta h vegyek már egy máskásat lehet tovább birja hát elmondom h egy hét után elszakadt(converse dorko).Szóval most amolyan középutat választok,probálok nem gagyit venni de nem is a legdrágábbat.Pl multkor is vettem caterpillar cipőt(egyik legjobb cipő mit valaha vettem)le volt árazva egy tizesre,vagy épp ha van glamur napok akkor benézek márkaboltba mert van h sokkal olcsobban váráolhatsz.Szerintem csak megfontolt vagy.Egy valamiben változtass szerintem,legalábbis amiben nem kéne sporolnod,ha éhes vagy igenis engedj meg magadnak egy szendot ha van rá,mert abban nem kell sporolni.Más az ha nincs pénze az embernek büfére,de akkor vigyl otthonrol annyit h elég legyen,nem ciki a nem a büféből eszel.Szerintem inkább legyél megfontolt(a normális határon belül)minthogy szord a pénzt és majd ebböl legyen gondod ha idősebbb leszel.Nekem van olyan ismerösöm aki megveszi ugyan a menöt,csak épp van egy "menő" cipője meg utána egy vasa sincs.Sok embernek fontosabb a látzsat minthogy kaját vegyen magának.Volt osztálytársam is nem egyszer jött be a suliba éhesen(én adtam neki)pedig a legmárkásabb göncökbe volt.szerintem nem vagy sóher!
2011. febr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
77%
Én is nagyon spórolok, de néha ha beülsz vhová a barátaiddal vagy eszel vmit a büfében az nem gond :)
2011. febr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!