Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi ideig várhatja el,...

Mennyi ideig várhatja el, amíg itt lakom, hogy beszámoljak neki minden percemről?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ebben az évben töltöm be a 18-at, az a gond... Hogy még mindig elvárják itthon, hogy minden percemről beszámoljak. Szerintem nem ez a normális... Hétköznap, suli után.. miért, hol, kivel... meddig voltál.. És persze, én meg hárítok (mert muszáj, de ezt hosszú lenne itt kifejteni), mivel nem lehet megmondani kivel találkozok. Pedig: ez még mindig csak egy találka. Nem iszok, nem cigizek nem iszom le magam halálra minden szombat éjjel. És a legszebb benne, hogy ez még csak nem is féltés, hanem csak úgy hobbiból ellenőrizgetnek. Többnyire anyu, és anyu nem dolgozik.

Én ezt már nagyon unom. Fogalmam sincs, hogy jelezzem neki, hogy ő is észrevegye: már nem vagyok 14 éves, és nem szeretnék minden percemről beszámolni. Hogy lehetne egy ilyen beszélgetést elővezetni..? Mert nekem fogalmam sincs. Most azt próbáltam ki, hogy kereken rávágok valami hülyeséget, kifogásként. Vagyis nincs kifogás, ő is észreveszi, hogy az lehetetlen, és reménykedek.. Hátha leesik neki a dolog.

Azt sem tudom, hogy ezt mennyi ideig várhatják el, amíg itthon lakok, hogy mindenről tudjanak. Mert valójában meg semmiről sem tudnak.

Nem lehetek őszinte, kamuzni meg már gyűlölök. Ez nekem elég nagy teher, nagyon örülnék valami okos tanácsnak! Előre is köszi a válaszokat.


2009. febr. 9. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Albérlrt, önálló élet...:)))
2009. febr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, elbútorozás. Megérteni nem fogod ezt a helyzeted, csak mikor majd neked is lesz gyereked. És ne , ne mondd hogy te nem fogod így mert így fogod:))) Max nem ilyen szinten:)))
2009. febr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy még nem megy. Még 2 évem van a középsuliból (kéttannyelvű) és fogalmam sincs miből fizetném. De igen.. valóban, csodásan hangzik. :l
2009. febr. 9. 19:50
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha nincs lehetőséged a költözésre akkor akkor beszámolsz neki percről percre PL:7:00 felkeltem,fel ültem az ágyban,visszadöltem 5 percre,7:05ujra felültem,felvettem a papucsomat STB.STB. tehát hosszadalmasan lassan,vesszel a részletekben,talán meg unják,nálam bejött azóta nem kérdik merre járok,ha járok.
2009. febr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát, attól tartok már első alkalommal ócska viccnek könyvelnék el. :)

Ha du. megkérdezi, miért ennyire értem haza, akkor nem tudom meddig jön be az, hogy... percről percre elmondjam neki a tömegközlekedést. Szerintem nem venné komolyan.

2009. febr. 9. 19:55
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hm...

De mennyire átérzem a helyzetedet...hm...

Én 19 leszek idén, szóval még durvább a helyzet:D :(

Már nem tudom, hogy sirjak vagy nevessek ezen. Még most is percről-percre be kell számolnom. Elég idegesitő....suli után egyből haza, késés miért hol merre meddig. Minden este megkérdi másnap hányig vagyok, hogy tudja:P Aztán ha kések negyedórát már megkérdi hol voltam. Este 9-re elvárt az , hogy hazaérjek...

Régebb még durvább volt, most kicsit(nagyon kicsit) jobb. Átvettem azt a strtégiát, hogy megmondom, hogy megyek...nem azt kérdem mehetek-e? vagy meddig mehetek, hanem kijeletést teszek s pont.

sajnos "amig az én házamban élsz azt teszed amit mondok" tipusú válaszok után már nagyon nincs mit tenni, max elmondom hova megyek, legfeljebb kicsit ködösitek én is...(amit amúgy nem szeretek, de ez van)...

Én szoktam mondani, hogy né, nem vagyok óvodás már, kicsit úgy kezeljen... hát nemtudom mennyire hatásos.

Van barátom is másfél éve, hát az sem sokat lendit a dolgokon:P

Szerintem is ez akkor lesz máshogy ha költözöl....vagy ha megpróbálod megkérdezni, hogy miért nem biznak benned? hátha el lehetne beszélgetni...nem tudom:(

Amúgy jó suliban vagyok, kb 3-4.ik tanuló vagyok nem iszom nem cigizem stb stb, s mégis ez van. (mondjuk azt a szüleimnek köszönhetem, aki vagyok:) és valahol te is )

kitartást! 18 éves lány

2009. febr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Láááányok!:)Ismerem a problémát, nálunk is ez volt.De csak féltenek a szüleid és megpróbálnak részesei maradni az életednek, mert látják, hogy lassan felnősz és önálló életed lesz.Szeretnek titeket.Ez van.Nekem most lett babám, és most értem csak az anyámat.Annyiszor volt idegesítő és terhes vele beszélnem a dolgaimról, annyira nem értett meg.Most látom csak, mennyire igyekezett...csak más világ vagyunk, ő meg én.
2009. febr. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!