Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiam most féléves, még nincs...

Fiam most féléves, még nincs megkeresztelve. Anyósomék elvárják, hogy férjem egyik unokatestvére legyen a keresztszülő. (Már a "kiválasztott" is úgy viselkedik, mintha keresztszülő lenne. ) Én ezt nem akarom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. febr. 10. 07:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg!

Vagy tapintatosabb, ha azt mondod, hogy kit fogsz felkérni keresztnek. Férjed hol van?

Vele kell megbeszélned.

Lehet két keresztanyja is, itt olvastam, valakinek 19 van.

Ha nagyon gáz, válaszd ezt.

2009. febr. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Ebben a szülők döntenek. Együtt. Minden rossz hírt el lehet mondani tapintatosan. Felajánlassz vmi kárpótlást. Pl. a kisöcsit. Vagy hogy tiszteletbeli kereszt. De biztos oka van a családnak erre, nem?
2009. febr. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Még időben beszéld meg - először a pároddal, aztán együtt a szülőkkel, mielőtt mindenki úgy érzi, hogy ez lesz - mert hallgatás beleegyezés, és ha nem szólsz, vagy túl későn szólsz, akkor ők lesznek megsértődve, hogy mit variálsz

holott természetesen semmi közük hozzá, hogy ki lesz a keresztszülő, de határozottan kell közölnöd velük az elképzelésedet, döntésedet

2009. febr. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Normálisan a keresztszülő viselné gondját a gyereknek, ha az igazival valami történik.Legalább is ez az eredeti funkciója.Ezért a szülő választja ki, kiben bízik meg.Állj a sarkadra és te dönts, hiszen a te gyereked.Tuti biztos a sértődés, ha már így beleélték magukat.:(
2009. febr. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

De miért nem szóltál előbb?

Most már kedvesen, tapintatosan beszéld meg az illetővel. Mond neki , hogy látod, mennyire szereti a gyereket, és ha nem válsztottál volna már mást, akkor őt kéárnéd, meg hogy nem akarod megbántani, és nagyon örülsz továbbra is, hogy ilyen kedves, de nektek van egy másik jelöltetek, és hát nehéz döntés volt, de őt választottátok, és ettől az uncsitesó jogai nem csorbulnak. Ha ő megérti, akkor a nagyszülők se sértődnek meg.Kérdd meg, hogy mondja el ő nekik, segítsen ebben, mert félsz hogy családi viszály lesz.

Ha nem beszélsz senkivel, úgy nem lesz megértés a családban.A férjeddel hármasban beszéljétek meg.

Vagy négyesben a felkért keresztszülővel, úgy ciki lenne megsértődni.Hívd oda mindkettőt!

Azt mondjátok, hogy a leendő focicsapatból jut még neki is.:)

2009. febr. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Az eddigi 5 válaszra: 1, Soha egy szóval nem mondtam, hogy az általuk választott legyen a keresztszülö. 2, Nekem nincs választottam, mert nincs rokon, akit felkérhetnék.3, Férjem hallgat, mint a sült hal. 4, Igaz, a hallgatás beleegyezés, de egy egész családdal szemben megszólalni?
2009. febr. 10. 09:08
 7/23 anonim válasza:
70%
Nekünk a keresztelőnél nem de a névadásnál volt hasonló gondunk. Tudom a kettő nem ugyanaz, de sértődés nélkül nehéz megoldani. Mi úgy oldottuk meg, hogy a szóbajöhető neveket leírtuk aztán kihúztunk egy nevet. Mindkét fiam így kapta a nevét.Nem annyira emberi megoldás de igazságos, nincs sértődés senki részéről.
2009. febr. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
82%

sztem ugy érvelhetnél ha te is előhozakodsz egy általad kijelölttel

de én azt javaslom hogy még most ne tartsatok keresztelőt hanem majd később sztem csunya dolog odahurcolni a pap elé szegény kicsi gyereketráér az 4-5-6 évesen is

lehet anyosod attol fél találsz majd valakit addigra

mond férjednek hogy várjatok ha hallgat mint a hal akkor hallgasson rád mond neki meg hogy ez neked nem tetszik kerek perec és rosszul esik neked ez az egész herce hurca az annyjával és ne szoljon bele a vén qr va

2009. febr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
57%

amugy barát is vagy munkatárs vagy ijeneket is felkérhetsz keresztnek illetve ajánlo az ojan barát ill barátnőt akivel össze szoktatok amugy is jönni haverkodni sztem

nálunk is igy van

nem volt jo anyosomnak az én családombol akkor ne legyen az övéből se senki és ezt el is hireszteltem szo pas d meg a vén lányt hadd tudják a rokonok mijen

2009. febr. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Az,hogy egy gyereket megkeresztelnek-e,csak a szülők döntésén múlik.Ha Ti akarjátok,akkor legyen megkeresztelve,és természetesen Ti válasszátok azt is ki,hogy kik legyenek a keresztszülei.Anyósod meg legyen meghívott,és ne intézkedjen.Más ügyekben is a dolgaitokba avatkozik?Beszéld ezt meg a férjeddel,és állj ki határozottan a véleményed mellett.Akivel meg anyósod megbeszélte Ti neki nem tartoztok számadással,és anyósnak sem.Ha hagyod magad mindig rád fogja kényszeríteni az akaratát.Próbáljátok először udvariasan de határozottan elrendezni,ha nem megy akkor keményebben.Nem neked kell emiatt rosszul érezned magad,hanem annak,aki kéretlenül intézkedik.
2009. febr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!