Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellett volna tennünk?...

Mit kellett volna tennünk? Lenyúlt tőlünk több százezer Ft-ot.

Figyelt kérdés

A papám unokaöccse tetőfedő. Megbeszéltük vele, hogy ő és a kollégái cseréljék ki a háztetőt. Úgy indított, hogy kb 800 ezer és 1 millió között lesz az összeg. Mi megörültünk, mert így olcsó lett volna. Aztán mikor jöttek dolgozni azt mondta, hogy a munkadíj nincs benne. Akkor felugrott az ár 1 millió 200 ezerre. Oké, lenyeltük. Folyamatosan kérte tőlünk a pénzt: adjunk megint 100-at, megint 100-at. A végére 1 millió 500 lett. Aztán a végelszámolásnál azt mondta, hogy mi még lógunk neki 100 ezerrel. Mondtuk, hogy dátum szerint fel van írva hogy mennyit és mikor adtunk. Ő azt mondta, hogy ő nem írta magának mikor mennyit kért, de közben nagy bociszemekkel nézett, és a nagypapám kifizette a plusz 100at....Szerintem alaposan átvert minket, ráadásul betörte az üvegajtónkat is (nekiment a létrával) és azt is anyaggal együtt kb 100 ezerért csinálta meg + elvitt tőlünk egy csomó, a papa által nem használt szerszámot.


Annyira mérges vagyok, hogy rokon létére így átvert minket, aztán meg teszi nekünk a szépet...Szegény nagyszüleim mai napig annyit idegeskednek miatta hogy ilyen csúnyán elbánt velünk.


2011. febr. 11. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
dögölne meg az ilyen vadparaszt a helyetekben én feljelenteném azt majd nézhet a bíróságon bociszemekkel
2011. febr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
első, az a baj, h sajnos rokonnal az ember nme nagyon köt szerződést...nem tudnának pert nyerni:S sajnos átvertek. én nem adtam volna oda az utolsó 100 ezret. és a szerszámokat sem adtam volna:S
2011. febr. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minket is vert már így át egy válallkozó.Többet kért el a munkáért mert hát elhúzódott..meg többen dolgoztak ...csak hát megjegyzem előre lelett beszélve az összeg kicsit sem átlátszó.nem érdemelték meg amúgy mert mindent szarrá cikiztek meg semmi nem volt jó egy két embernek a tej megalvadt a szájában.Újgazdag "munkás" gyerekek voltak....dolgozni nem nagyon akartak de jólesett nekik a szegény ember maradék dugi pénze.. hát ez van.:)
2011. febr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ti voltatok a balekok. Az még oké, hogy nincs benne a munkadíj, de az 1 millió 200ezernél egy fillérrel nem adtam volna többet, a teljes összeget is csak akkor, ha már készen vannak a munkával. Az üvegajtót pláne vele fizettettem volna, a szerszámokat pedig visszakérném. Rokonokat nevelni is lehet, nem kötelező hagyni elszemtelenedni.
2011. febr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ő nem tágított attól hogy megkapta azt a plusz 100 ezret. És a nagyszüleim nem akartak vele haragot, mert mégiscsak rokon (ezzel alaposan vissza is élt) és odaadták neki. Pedig egyáltalán nem volt jogos. Mert most komolyan, ki az az idióta aki nem írja fel magának hogy mikor mennyi pénzt kapott, attól akinél dolgozik?


És volt még egy olyan eset is, hogy azt mondta bevásárol a nagyszüleimnek üdítőt, hogy ne kelljen cipekedniük. Adott a mamám 10 ezer ft-ot. Hozta a blokkot, hogy 6 ezret költött. De a különbözetet nem akarta visszaadni, hanem azt mondta hogy adjunk neki akkor 96 ezret. Gondolom elköltötte...Akkora sz*r ember, hogy hihetetlen.

2011. febr. 11. 22:49
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy mi voltunk a balekok, meg így utólag már nagyon-nagyon bánjuk. Csak mindig azzal jött, hogy drágult az anyag, meg a munkásoknak most kell fizetést adni, nincs pénz jelenleg benzinre amivel hurcolászni tudná azokat a léhűtőket. A szerszámokat meg azért adták oda, mert a papám már nem dolgozik velük, "minek az". Én amúgy mondtam, hogy jó lehet az még valamire, de az volt rá a válasz hogy "ááá csak a helyet foglalja". Mondjuk én ezt emlegetem fel, nem akarom őket ezzel idegesíteni, de már mikor vitte a cuccokat akkor láttam hogy kár neki odaadni...
2011. febr. 11. 22:55
 7/8 A kérdező kommentje:
* nem emlegetem fel
2011. febr. 11. 22:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen béna, hogy nekimegy a létrával az ajtónak, akkor én megnézrtném mással azt a tetőt, nem lenne jó ha egyszercsak szétesne
2011. febr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!