Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gyakori a Lambert...

Milyen gyakori a Lambert vezetéknév?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem barátnőjének Lambert a vezetékneve.

Éppen név változtatás előtt állok. Ennek oka az, hogy nem túl előnyös "jelenlegi" nevem. Mi a véleményetek erről a vezetéknévről? Állítólag külön engedélyt kell adnia a lánynak, ha a névrokona szeretnék lenni, ő bele is menne, de tényleg így van ez?


2011. febr. 14. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ilyet még nem hallottam, hogy engedély kell a névrokonsághoz...Max ahhoz kell sztem, ha konkrétan az ő nevét akarod felvenni, de én így teljesen kívülről azt gondolom, hogy csak rokon/férj nevét lehet felvenni. Tehát pl a szomszédét nem.

Aztán lehet rosszul gonolom.


Egyébként én pl egy Lambertet sem ismerek. Jah de, Adam Lambert-et az énekest + az "Egyről kettőre" sorozat főszereplőit :))

2011. febr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Google
2011. febr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

omg, hol hallottál ilyen hülyeséget? engedély? arra kell külön engedély, ha valami történelmi családnevet vennél fel, ehhez igazolni kell, hogy valóban van vérrokonság mondjuk Kossuth Lajos és közted...


egyébként én ismerek egy srácot, akinek a Lambert a keresztneve, a könyvelőmnek pedig ez a vezetékneve.

2011. febr. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pluszba fizetni is kell valami illetékbélyeget. De egyik helyen ezt mondják, a másikon pedig azt. A lényeg, hogy el kell jönnie annak, akinek a nevét szeretném használni és ha aláírja a papírt, akkor okés. Másképpen nem. De majd felkeresek mást. Úgyis megint másféle választ kapok.
2011. febr. 14. 23:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség! Ha Tóth akarnál lenni, akkor az összes Tóthtól aláírást kellene szerezz, hogy engedik-e a névrokonságot???
2011. febr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát ez az. Köszi a válaszokat!
2011. febr. 15. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!