Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek takarítónőnek...

Elmennétek takarítónőnek szégyenkezés nélkül?

Figyelt kérdés

Noha középfokú szakmám, érettségim és nyelvvizsgám van, mégsem találok fél éve állást (Borsod...).

Gyermeket szeretnénk, így mindenképp szeretném, ha legalább 1 év munkaviszonyom lenne és amúgy is 1 keresetből nem nagyon jövünk ki.


Most van lehetőségem elmenni takarítónőnek minimálbérért, de annyira szégyellem, hogy még a férjemnek sem merem elmondani, a családról nem is beszélve.

Pedig tudom, sokan nem azért dolgoznak így, mert hülyék, hanem mert nincs más lehetőségük.

Hogyan küzdjem le a szégyenérzetet?

Mert a pénzre szükség van, így mindenképp elvállalom, ha megkapom az állást, csak félek az előítéletektől.


2011. febr. 16. 11:53
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
85%
Beszéld meg a férjeddel. Lássuk ő mit mond, szerintem ha szégyelled akkor ne csináljad. 1 év hosszú idő és nehéz lesz így munkába járnod. De beszélj vele.
2011. febr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
94%

Most komolyan, de tényleg... miért szégyen az ha takarítónő leszel?


Inkább gondolj arra, ha te nem lennél ott a mocsok lenne az úr...


Anyukám is volt takarítónő :) most bejárónő :)

2011. febr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
92%
Én diplomával, nyelvvizsgával, és egy jó munkahely mellett járok Ausztriába havonta egyszer takarítani. Benizinre pont jó, és nem szégyellem. Bár az is igaz, errefelé ez szinte presztízs-szakma. De a wc-pucolás attól még ugyanaz marad. :)
2011. febr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
93%
El, a munka nem szégyen számomra!Ha kellene, még a főutcára is kiállnék kapálni, csak lenne végre valami.Sajnos létszámleépítés miatt nekem sincs munkahelyem december 31 óta, és már minden bajom van és ugyan az a végzettségem, mint neked, tehát én simán elfogadnám!!!!
2011. febr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
93%

Igen.

Ne mással foglalkozz, hogy mit gondolhatnak. Neked lesz jobb ha több pénzből élhettek!

Ha ledolgoztad az 1 évet, akkor ugye jöhet a baba..és Ő mindenért kárpótolni fog!

Sok sikert kívánok! :)

2011. febr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
54%

Huhh nehéz kérdés... Attól is függ, hogy hova mennél.

Én ezeket fontolnám meg a helyedben:

Mennyire van kosz? (pl. iroda, vagy kórház, ahol takarítanod kell?)

Találkoznál-e ismerősökkel? Nekem diákként pl.elég kínos volt gyorséttermekben a saját gazdag iskolatársaim után takarítani az asztalt. :S

2011. febr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
96%

A diplomások nagy része azért munkanélküli, mert a fene nagy büszkeségük miatt nem vállalnak el egy rakás munkát. Az ilyen haljon éhen, büszkén. Az emberi hülyeség határtalan!


Te ne legyél ilyen, ha kell a pénz, akkor kell, és nem prostinak akarsz menni, hanem takarítónőnek, ami igenis egy tisztességes munka.

2011. febr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm FromOz "intelligens" válaszát.


Pont az ilyen emberektől félek.

Mert úgy gondolom minden munka nemesít, amit tisztességesen végez az ember.

És nem, nem ezért tanultam, csak pl. idén is pont azért nem tudtam jelentkezni főiskolára, mert egyáltalán nem telik rá.

Így örülök, hogy végre valahová felvesznek és nem kell kimennem külföldre dolgozni, maradhatok a férjem mellet.

2011. febr. 16. 12:02
 9/40 anonim ***** válasza:
90%

Ez csak akarás kérdése!

A nővérem diplomás fejjel jelentkezett végső elkeseredésében egy takarítónői állásra. Egy pillanatig sem szégyelte, de a főnöke szerencsére ajánlott neki, egy másik, a végzettségének megfelelőt.

Ha fizetnivalóid vannak, akkor ne ülj a babérjaidon. Én, ha a férjed lennék, inkább örülnék neki, hogy olyen a hozzáállásod, hogy a családodért, még adod lejjebb is!

Szükség törvényt bont! És nem kell örökké csinálnod, csak amíg találsz mást. Addig meg megéltek legalább!

2011. febr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
91%

nincs ebben semmi szégyen. nem tehetsz róla, hogy ez adódott és nem valami puccos. a mai világban örülni kell, ha egyáltalán akad valami munka és meg kell becsülni minden apró lehetőséget. nekem is két nyelvvizsgám van, több szakmám, de ha így adódna, elvállalnám!


26/l

2011. febr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!