Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyatéki tárgyalás. Miért...

Hagyatéki tárgyalás. Miért kell a jegyzőnek, aki önkormányzati alkalmazott, a munkájáért, amiért a fizetését kapja, plusz díjat, munkadíjat fizetni az örökösöknek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Hagyatéki tárgyalás ügyben a közjegyző az illetékes, az önkormányzat jegyzőjének nincs hozzá semmi köze. A közjegyző tevékenységének díja van, amit meg kell fizetni.


[link]

2011. febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Na ez az ezen már én is töprengtem, sőt a 17-éves lányom után én fizettem ki a dijat igaz megengedték hogy rá ér ha majd dolgozik elég moslékok. Nem elég hogy az ember elveszti a férjét apját még le is huzzák un közjegyzői dijjal
2011. febr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A hagyatéki tárgyalást nem az önkormányzati jegyző, hanem külön "közjegyzői" végzettséggel rendelkező személy folytatja le. És az önkormányzattól nem kap fizetést. Az lehet, hogy az önkormányzat épületében van az irodája berendezve, de egész biztos, hogy azért külön fizet az önkormányzatnak. A mi városunkban jelenleg 2 közjegyző van (korábban 3 volt, egy elment nyugdíjba és bezárta az irodáját). Mindegyiknek külön épületben volt az irodája, ez olyan, mint az önálló ügyvédi irodák.
2011. febr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nálam is most van aktualitása a dolognak. És nem értem ilyen helyzetben mért nem valamilyen hivatalos szerv, vagy a polgármesteriben mért nincs erre közjegyző. Milyen szemétség hogy ilyen helyzetben kötelezik az embert hogy JÓ PÉNZÉRT felkeressen egy közjegyzőt.
2011. febr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A közjegyzők a jogi egyetemen külön szakon végeznek, nem pont azt tanulják, mint az "általános" jogászok. Ez egy külön szakma. Valaki réges-régen kitalálta (talán még az őskorban), hogy ez így legyen, fent valamelyik minisztériumban megalkottak egy ilyen törvényt, azóta ez a dolog így működik.

És mivel a törvényeket jogászok szövegezik meg (=minden szentnek maga felé hajlik a keze), az országgyűlési honatyák pedig akkor megszavazták, hát azóta így van. Ha ők néznek szembe a magánéletük során ezzel, nekik nem okoz gondot kifizetni, a többi pedig nem érdekli őket.

2011. febr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!