Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek nevelőapja vagy nevelőa...

Akinek nevelőapja vagy nevelőanyja van. Hogy szólítjátok?

Figyelt kérdés

akár örökbe fogadták(bár ebből kevesebb van gondolom)

akár a vér szerinti anyjának/apjának az új párja

írjátok meg a korotokat is és hogy milyen a kapcsolatotok a nevelőszülővel

köszönöm előre is


2011. febr. 19. 14:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
A nevén.
2011. febr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%

nekem a szüleim elváltak én anyával élek

apának új felesége új "gyereke" lett

az ő felesége külön kérte,hogy magázzam eleinte furcsa volt de mára megszoktam,amúgy tök jóba vagyok vele meg minden

de azért még mindig furcsa ez így nekem

pedig még baba koromba váltak el

azóta csak minden második hétvégén vagyok náluk

14/L

2011. febr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
mi is a nevén szólítjuk anyum párját!
2011. febr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Örökbefogadó anyámat anyucinak hívtam, örökbefogadó apámat, apunak, aztán r.ohadéknak, elváltak, első nevelőapámat a keresztnevén hívtam pedig azt akarta apának hívjam, nem bírtam a számra venni, a második nevelőapámat szintén keresztnevén. Már felnőtt vagyok ezek gyerekkoromba, tinikoromba voltak így. A fiam viszont a nevelőapját apcikának hívja a vér szerintit meg apának, de ő még csak tíz éves.Az én kapcsolatom a nevelőszülőimmel nem volt jó, mert féltékeny voltam rájuk. A fiam kapcsolata a nevelőapjával pedig nagyon nagyon jó!! Imádják egymást olyanok mint két hül.egyerek:)
2011. febr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%

14:35-ös:tényleg magáznod kell a "mostohád"?akkor baromira el akarja fogadtatni magát veled!nehezére esett volna ha bensőségesebben állna a dologhoz?

na mind egy

2011. febr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%

Én csak a rokonságban látok ilyet, ahol a lány a nevelőapát is apunak hívja, pedig már tini volt, mikor az az életükbe lépett. Az igazi apának látom, hogy fáj ez, mert ő mindent megad a lányának, mégis hallania kell, hogy más férfit is apának szólít...

A kiscsaj azt mondta, azért, mert ez "menő".

A helyében én csak a nevén szólítanám.

2011. febr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elváltak a szüleim, anyukám nevelt fel, 10 éve lett új párja, összeházasodtak 2 év után. Nevelőapám nagyon rendes, sokkal többet tett értem, mint az igazi apám valaha is... Én a nevén szólítom.
2011. febr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%
Józsinak hívom, de igazából Krisztina a neve. Viszont mivel nem egy nőies jelenség, ezért úgy láttam jobban illik rá a Józsi név.
2011. febr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 éves vagyok és nevelőapám van. A keresztnevén szólítom. A kapcsolatunk egymással jó, de nem mondanám, hogy bensőséges. Nem szoktunk veszekedni, jól megvagyunk egymással, de nem törődik velem annyit és úgy mintha az igazi apám lenne, ezért nem hívom őt apának.


Viszont van egy barátnőm, ő is 16 éves, neki is meghalt az apukája és a nevelőapját apának hívja, pedig nem kisgyerek, hanem 13 éves volt mikor elkezdte így hívni. Nekik viszont tényleg olyan a kapcsolatuk, mintha a nevelőapja az igazi apja lenne.

2011. febr. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%

"Józsinak hívom, de igazából Krisztina a neve. Viszont mivel nem egy nőies jelenség, ezért úgy láttam jobban illik rá a Józsi név."



Áááá, nagyon nagy arc vagy!!!!!!!!!!!!!! :)

2011. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!