Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zsuzsanna névről mi a vélemény...

Zsuzsanna névről mi a véleményetek? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Zsuzsannának hívnak, nem szeretem a nevem, bár becézés nélkül még tűrhetőnek tartom. Viszont soha senki nem szólít így, pedig mindig így mutatkozom be, mégis lerövidítik Zsuzsinak, Zsuzsának (még hivatalos helyen is, pedig a Zsuzsa már más név). Nem értem, ha valaki tudja becézés nélkül mondani, hogy Karola, Tamara, Ramóna, Anita, Alida, Klaudia, Annamária, akkor a Zsuzsannát miért nem? Nyilván az általam felsorolt neveknek is vannak becézéseik, de azért az emberek nem zsigerből rövidítik őket, pedig nem rövidebbek, mint a Zsuzsanna. Ti mit gondoltok erről?
2011. febr. 24. 15:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Én tuti nem rövidíteném, mindig is utáltam ezt a nevet (valamiért mindig egy malac jut róla eszembe), de rövidítés nélkül tűrhető. Amúgy nem tudom.
2011. febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak olyan nevek szerintem is, amik jobban hangzanak, ha nem becézik őket.


Szerintem, ha bemutatkozol, akkor mondd, hogy szólítsanak Zsuzsannának. Mármint pl. informális környezetben.


Én is ismerek egy Dorottyát, aki Dorottyának szólíttatja magát.

2011. febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Zsuzsannát kimondani olyan, hmm.. nem is tudom, nem állna a számra. Zsuzsa viszont simán. Én Orsi vagyok, és megáll az ütő bennem, ha Orsolyázni kezdenek.
2011. febr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak amiatt, mert így hosszú a neved. Juliannákat sem szoktak sosem Juliannának hívni, abból is rendszerint Juli, Júlia lesz (ami utóbbi már szintén egy különálló név).


Engem Zsófiának hívnak, és engem sem szólít senki így (annyira nem is bánom..), szóval abból is rendszerint Zsófi lesz, ha kérem, ha nem, hogy becézzenek.

2011. febr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy én nem vagyok mérvado ( Nö és nem Zsuzsanna ), de szerintem az egyik legszebb nöi név, számtalan hangulatu becézéssel.
2011. febr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az Alexandra névvel is ez a helyzet, mindenki Szandizik, de van 1 isemerősöm, aki kijelentette, hogy ő márpedig Alexandra és mindenki így hívja. A te ismerőseid akkor is Zsuzsiznak, ha megkéred rá őket, h ne tegyék? Mert akkor elég furák. Azon meg szerintem ne lepődj meg, hogy becézni akarnak mindig, ez egyszerűen így szokás, én se ismerek 1 Zsuzsannát, se, aki ne "Zsuzsi" vagy "Zsuzsa" lenne, pedig ismerek párat... Igaz, nekem jobban is tetszik becézve, de ha neked nem tetszik, akkor kérj meg mindenkit arra, hogy ne becézzen :)
2011. febr. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én falramászok a nevemtől,ha normálisan mondják(Ramóna),túl hosszú.Szinte mindenkitől kérem azt ,hogy legközelebb Raminak szólítson:).Nekem a Zsuzsanna vagy Zsuzsanna vagy Zsuzska.Gyereknél becézést többnyire,felnőttnél a nevek becézése csak külön kérés alapján, szóval én többnyire Zsuzsannázok:)
2011. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én ezzel pont fordítva vagyok. Bernadett vagyok és utálom, ha a teljes nevem kimondják, én mindig mondom, hogy Detti a becenevem, de olyan kevesen jegyzik meg :(
2011. febr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én is Zsuzsanna vagyok, bár én a Zsuzsit használom szívesen, általában mindenkit meg is kérek rá, hogy így hívjon. A Zsuzsannával semmi problémám, de a Zsuzsát ki nem állhatom. Általában valóban arra rövidítik le, és sokszor nincs alkalmam szólni, hogy ne tegyék... de hát... ez van :)
2011. febr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Én is Ramóna vagyok. Szerintem gyönyörű nevünk van. Becézve vidám és játékos a hivatalos verziója meg komoly mégsem rideg és távolságtartó.

Kedves Zsuzsanna ! Szerintem is kérd meg az ismerőseidet, h így használják a neved. Megjegyzem minden változatban szép a neved szerintem !

2011. febr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!