Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más nagyszülője sem szedi...

Más nagyszülője sem szedi rendesen a gyógyszerét?

Figyelt kérdés

83 éves a mamám. Szívbeteg, pajzsmirigy gondjai vannak, magas koleszterinje, kicsit magas cukra.

Van egy csomó gyógyszer amit szednie kell, de mindenre kitalál valami kifogást. Az egyiket azért nem szedi mert 100 mg-s, a másikat azért mert régen 10 mg-set kellett szednie, most meg 12-est, meg ilyenek...Tegnap voltam neki gyógyszert íratni (2,5 órát vártam a soromra) erre kitalálta, hogy nem szedi be mindegyiket, hanem majd ő megváltoztatja a mennyiségeket, meg hogy mikor melyiket vegye be. (Tudja, hogy már a t*köm tele volt a várakozással, és azt mondta hogy legközelebb ő megy majd. De nem tud, meg amúgysem akarnám hogy ő várakozzon ott.)


Engem annyira idegesít, mert nem hajlandó betartani azt amit az orvos mond. Ha meg elmondom, hogy hogyan kellene, akkor ledorongol, hogy az orvos nem tudja hogy neki mi a jó, meg csak összeveszés lesz belőle...


2011. febr. 24. 22:27
 1/9 Egyszerű huszonéves ***** válasza:

Sajnos az időseknél az agyműködés miatt nem ritka eset. Szólni kell az orvosnak és ha lehet beszéljen vele a doki, hogy miből mit kell szednie, mert ha nem úgy tesz ez és ez lesz és azért van ennyi unokája meg gyereke stb... akinek szüksége van rá!!!

Más 5letem nincs.

2011. febr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az a falu ahol élek tele van orvosoknál okosabb nyugdíjasokkal, mki tudja mire mi a gyógymód.... ebben a nagyim is benne van és igen ő is hajlamos elfelejteni is az inzulinját meg vannak gyógyszerek amiket nem szed be mert minek is azt, ha beszélek vele akkor megígéri de ugyse szedi be. szóval nem csak a te nagyszülőd ilyen...
2011. febr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Bocipók ***** válasza:

Jah, sajnos úgy néz ki, h minden nagyszülő ilyen.

Mamám is válogat, h ma a kéket szedi be, holnap meg a sárgát, ahogy kedve van.

Ha meg lassul a beszéde (nem szedi az értágítót)akkor meg csodálkozik, hogy romlik az állapota és fel van háborodva, hogy intravénásan kell neki beadni és ezért összeszurkálják a karját.

Nem fogja fel, hogy egyszerűbb lenne lenyelni. Folyton lázad...

Remélem én nem leszek ilyen.

2011. febr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát de olyan idegesítő...

Pár évvel ezelőtt kórházba kellett vinni mert rosszul lett. Az unokatestvéremet kérdezték ki arról, hogy mit szed meg hogyan, és az orvos észrevette, hogy nem szedi rendesen a gyógyszert. Ezt felvezették a zárójelentésre, és ő meg azóta is emlegeti hogy "nem tudom ki mondta azt hogy nem szedem rendesen, mindig ki van készítve" Persze az amit hajlandó bevenni...Kb megsértődött, hogy ezt mondta rá valaki.

2011. febr. 24. 22:42
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor úgy néz ki ez ilyen idős kori dolog....


Kb 1 éve nagyon vizesedett. De tényleg: a lába be volt dagadva, fájt neki, alig kapott levegőt a víz miatt. Írtak neki vízhajtót. Szépen helyre is jött, azóta semmi ilyen gond nincs. De most kitalálta, hogy mivel nem vizes (mert 2 naponta szednie kell vízhajtót) ezért elhagyja, és csak 1 héten egyszer veszi be, vagy annyiszor sem.

Mondtam, hogy akkor megint úgy fogsz járni mint múltkor, erre azt mondta kb kiabálva, hogy "dehát most sem vagyok vizes, minek szednem?"


Szegény az utóbbi időben annyira megöregedett. Még egy 4-5 évvel ezelőtt örültem hogy agyilag friss volt, semmi szenilisség nem volt, semmi értetlenség, most meg egyre nehezebb vele...

2011. febr. 24. 22:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Enyém (75 éves Mamikám) rendesen szedi, komolyan csodálkozom rajta, hogy bír ennyit megjegyezni (egész zacskó gyógyszere van szegénykémnek), nagyon odafigyel, és komolyan veszi.
2011. febr. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A vízhajtót szerintem azért nem akarja szedni Mamád, mert én is látom az enyémen, tényleg 5 percenként megy tőle pisilni, meg éjjel is többször - hát nem egy jó dolog. (De kéne azért szednie,nem véletlen írják fel)
2011. febr. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tényleg van, akinek fontos, hogy mindent beszedjen, de pl. ha az én nagyim az összes gyógyszert megenné, amit kiírtak neki, már valószínűleg nem élne a mellékhatások miatt. Nem vicc, nálunk a h.ülye orvos mindent felír, ha kell, ha nem, többet árt, mint használ.
2011. febr. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

pár éve még ahhoz a dokihoz járt akihez tartozik,nagyon sok orvosságot felirt,szedte is rendesen ahogy elő volt irva,korházban kötött ki,ahol fogták a fejüket,hogy ez rengeteg...

átkerült más háziorvoshoz,azóta csak 3 félét szed,nincs is semmi baja (bár a cukrára nem figyel,ahhoz túlzottan szereti a hasát,de nah,senki nem tökéletes)


de párom nagyija tipikus,hol a kéket,hol a sátgát,amaz túl ngy,azt nem nyeli le és haonlók...de ő már öre nagyon,az enyém fiatal,csak 65 éves:)

2011. febr. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!