Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történik akkor ha a gyereke...

Mi történik akkor ha a gyerekemnek, aki 17 éves 13 igazoltan órája van?

Figyelt kérdés

Mit csinál a jegyző,ha értesítik őt?

Mi lehet még?


2011. febr. 25. 17:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Most kérdeztem anyut, aki szocmunkás, 10-nél értesítik a családsegítőt, 20-nál behívják a szülőket a családsegítőbe.
2011. febr. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
nem kapsz csaladi potlekot.
2011. febr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

nekem annó egyszer szeptember 30án volt ennyi és nem szóltak semmit csak beírták az ellenőrzőmbe :-P

(régi szép idők)



persze azóta leérettségiztem meg lediplomáztam.

28 N

2011. febr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

No meg megvonják a családi pótlékot.


:) Na annak már lenne következménye ha az én kölyköm volna. Simán annyival kevesebbet költenék rá, nem flancos márkás holmi. A többi büntetésről nem is beszélve amit kapna tőlem.

2011. febr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A családi pótlékon kívül, a magatartása is elég szépen leromlik.
2011. febr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha a családit veszik el,akkor az nem lényeg,mert úgyis ő kapja meg minden hónapba,neki lesz kevesebb pénze.Csak ne rúgják ki....

2011. febr. 25. 17:37
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom, hány igazolatlan óránál történik, de a családi pótlékot nem megvonják, hanem felfüggesztik, és később, ha a gyerek rendesen bejár órára - azt hiszem egyáltalán nem lehet igazolatlanja - akkor egy összegben megkapod visszamenően az egészet. Nézz a körmére a gyereknek! Komolyan, ennél még az is jobb, ha megbeszélitek hogy mondjuk egy hónapban egyszer leigazolsz neki egy olyan napot, amikor nem ír dolgozatot.. Vagy valami. Nem követheted állandóan suliba, és azzal senki nem jár jól, ha ő büntetésben van, te pedig nem kapsz családi pótlékot.
2011. febr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítem mint tanár.

Ha az igazolatlan hiányzások száma eléri az egy hétre rendelt órák számát, az államigazgatási eljárást von maga után, melynek során az illető kiskorú után az államtól kapott családi pótlék elköltése ellenőrzött körülmények között történik, (magyarul étel, v. utalványok pénz helyett), továbbá a szülők ellen szabálysértési eljárás indulhat, mivel iskolaköteles gyermekük iskolába való eljutását nem biztosítják, ezenkívűl a gyámügy is értesül az eseményről. Ez utóbbi hatóság igen széles jogkörökkel bír, jobb fellépésüket megelőzni azzal, hogy a gyermekkel megértetjük, az egész családnak, és ezen belül magának is durva kárt okoz ha nem látogatja az órákat.

Hozzáfűzném, tapsztalatból, hogy ha már értesíti az iskola a szülőt 13 óráról akkor a valóság ennek legalább háromszorosa, mert egyes kollégák elfelejtik, mások meg szándékosan nem írják be a naplóba a hiányzókat, mert azokat szeretnék oktatni akik legalább odamentek.

A napló gyakran hiányzik az órákról,(ellenőrzésen van, valaki aláirásokat pótol, stb.) ekkor szinte mindenki elmulasztja, elfelejti bejegyezni.

Ha az intézmény még nem az állami közoktatás legalján helyezkedik el, akkor gyermekét bármikor_ áttanácsolhatják_ abba az iskolába, ahol analfabéta, diszx-es, v. potenciális bűnözö, (még nem elítélt) fiatalok töltik 18 éves korig tartó tanulási "büntetésüket", azért veszik fel egyáltalán az intézménybe mert kötelező nekik.

Célszerű ezt megelőzni. Üdvözlettel.

2011. febr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%

Kedves válaszoló tanár! "diszx-es" Én is az vagyok, de jártam külön tanárhoz,nem szorultam rá kisegítő iskolára, nem kértem felmentést érettségi alól (ami nem is lett rossz) és egészen szépen fejlődött az írásom, helyesírásom, nemsokára elvégzem az egyetemet. Szerintem tisztességes felnőtt vált belőlem...Kérem ne általánosítson a disz-es emberekkel kapcsolatban. Nem minden gyerek (inkább a szülei) törődnek bele, hogy nem megy az írás, számolás stb..


Kedves kérdező. Valahogy meg kell próbálnia hatni a gyermekére. Lehet nem nagy probléma, hogy nem kap családi pótlékot, de ha most büntetés nélkül hagyja, a fia azt fogja hinni ez nem is probléma.. Azután pedig tényleg kirúghatják egy bizonyos szám fölött.

2011. febr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
nem kaptok családi pótlékot. de egyénként ha mondjuk rajzból van mind a 13 óra, az egyébként kb 30-ból, akkor meg is bukhat.
2011. febr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!