Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kiskorúak számára igényelhet...

A kiskorúak számára igényelhető személyazonosító igazolványt mindkét szülőnek alá kell írnia?

Figyelt kérdés

Az anya ki akarja vinni egy EU-s országba. Szükséges az apa írásos beleegyezése (aláírás, stb), vagy elég az egyik szülőé?

A szülők külön élnek.


2011. febr. 26. 15:13
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"14 éven aluli (8éves), nem kizárólagos a felügyelet. (Kéthetenkénti a láthatás)" Ezt én írtam, máshonnan, kedves utolsó.

Itt az a kérdés, hogy kell-e az apa aláírása, mert az anya bejelentette, majd kivitte.

2011. febr. 26. 16:10
 12/15 anonim ***** válasza:
Én most csináltattam a 10 éves fiamnak személyigazolványt és nem kellett az apa aláírása. Az egyik szülőé elég.
2011. febr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ez az útlevél-dolog is érdekes, mert a kisebbik fiamnak mikor csináltattam, vittem magammal az apját is, mert úgy tudtam, hogy kell mind a két szülő jelenléte. Viszont ősszel a nagyobbik fiamnak későn vettem észre, hogy lejárt az útlevele, és az őszi szünetben utazott volna az apjához külföldre, tehát az apja semmiképpen sem tudott volna eljönni, de nem is kérték, elég volt a válásról a határozat, hogy nálam van elhelyezve a gyerek.Nem tudom mi lesz, ha lejár a kisebbik fiam útlevele, mert az apjával évek óta nem tartjuk a kapcsolatot.Remélem ugyanúgy elfogadják a válási papírt.
2011. febr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem szükséges. Nemrég csináltattam személyi igazolványt a 16 hónapos lányomnak. Elváltam, a gyermek nálam lett elhelyezve. Aki beadja a kérvényt a személyi igazolványra annak alá kell húznia a megfelelő választ, miszerint együtt él a másik szülővel és ő hozzájárult az igazolvány kiváltásához, illetőleg elvált, és a gyermek nála van elhelyezve. Bármelyik esetben jogosan vált szemnéyli igazolványt a gyermekének, és utazik az eun belül. Természetesen a láthatási időre vissza kell hoznia a gyermeket. Ennyi.
2011. febr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Az anya folyton ba..akodik, de nem lényeg.

A történet. az apát felhívja az anya, és annyit mond, hogy menjen el hozzájuk (kb 250km) még azon a napon, mert alá kell írnia, hogy a fia kimehessen velük Romániába. Ez egy csütörtöki nap volt d.e. 11 óra, az apa délutános műszakra ment. Felhívta a főnökét, aki nem tudott szabadságot biztosítani, szólt is az anyának, ezért másnap hajnalban indult el a fiához, hogy aláírja. Erre már nem is voltak otthon, a nagymama közölte, hogy már előző nap kimentek külföldre.

Az apánál betelt a pohár. Folyamatos szívózások mentek, láthatás akadályozása, feljelentés az anya részéről. de ez egy másik történet.

2011. márc. 3. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!