Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám szokása, hogy kihallgatj...

Anyám szokása, hogy kihallgatja a telefonbeszélgetéseket és turkál a dolgaim között. Ezt hogy lehet ép ésszel kibírni?

Figyelt kérdés

Anyám szokása,hogy kihallgatja a telefonbeszélgetéseket,és nem hogy eltitkolja,hanem bejön a szobába,és mondja,hogy: Nem tudom,mennyire vagy elmenve?

Az a baj,hogy egyrészt a szobámból kihallgatszik minden,és mikor beszélek a telefonon,ami lent is van,akkor felveszi. Mindegy,hogy én hívtam az embert,vagy ő engem. (nem szoktam sokat beszélgetni,mert ezért is az MSN-re szoktattam át magam).

Ma megint az történt,hogy felvette,és az egyik érdekes ismerősöm az érdekes szexuális sztoriját mesélte el,amint mindketten nevettünk. Nekem semmi közöm az ő nemi életéhez,tényleg csinál durva dolgokat,de én nem vettem sose részt ilyesmiben.

Erre anyám meg nem tudja mi van,szerintem azt hiszi,hogy én is olyan vagyok.

Szóval itthon nincs semmi magánéletem,bár azt még nem vettem észre,hogy turkál a holmiaim között.


Nem az fáj,meg nem is érdekel,hogy most mit gondol rólam,hanem megint csalódtam benne mint anyában. Eddig se bizhattam meg benne,mert mindig minden elmondott pl. a tesómnak meg másnak,olyat,amit én félve mondtam el neki. És látom,hogy nem is szabadott volna. Nincs kiben megbiznom,és nincs támaszom a családi körömben. Aki meg van,azzal meg nem tudok normálisan beszélgetni.


Mással fordult ilyesmi elő?Tanács?


2009. febr. 16. 20:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és aztán letagadta,hogy hallgatózott volna,azt mondta,hogy csak kihallatszódott az ajtón,ami nem igaz,mert olyan részleteket is tudott,amiket nem hallhatott az ajtó elől.
2009. febr. 16. 20:21
 2/12 anonim válasza:
84%
Én ilyenkor fenyegetőzni szoktam. :) Na persze, nem kell durva dolgokra gondolni... pl: ha még egyszer ezt megcsinálod, nem fogom elvégezni a házimunka rám eső részét/én is kihallgatom majd a te beszélgetéseidet/elmondom mindenkinek, milyen rossz anya vagy stb.
2009. febr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős vagy? Lehet, hogy csak azt gondolja, hogy így "el tudja kapni" a tinédzser korszakod.

Ha idősebb vagy, akkor gáz.

Ülj le vele, beszéld meg, hogy több mindent tudna rólad, ha adna teret.

Persze ez neki is egy folyamat. Amúgy neki van magánélete? Mert ez akkor szokott így lenni, ha túlságosan ráér. Találj neki elfoglaltságot.

Édesapád? Nem tud segíteni. Lehet, hogy ez egy átmenet, meg kell győznöd, hogy nem csinálsz olyanokat, amiket ő gondol rólad. Üljetek le és mondja meg, hogy mitől fél (t).

Az én anyukám is mindig kibeszélni az dolgaimat, pedig már elmúltam 26, nem lakunk együtt, férjnél is vagyok. De egyszerűen annyira ráér, hogy muszáj neki mindig megosztani valakivel. Én többször szembesítettem vele úgy, hogy viccesen elbeszélgettünk és elmeséltem neki, hogy képzelje mit monddott az a valaki - akinek viszont ő mesélte el a dolgot - és hogy ez milyen gáz. Meg mennyire ráérnek az emberek...aztán idővel csak belátja, hogy nem érdemes elmesélnie senkinek, úgyis vissza jut.

Légy ügyes, de a másik oldalon meg próbáld nem becsapni. Ez nagyon fontos. Tényleg, mert ha egyszer rájön, hogy nem igaz, akkor tuti nem száll le rólad.

Szorítok és Minden Jót!

2009. febr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez még a jobbik verzió. Nekem beleolvastak a számítógépembe, míg jelszót nem raktam mindenre, hogy belépni se tudtak, de akkor meg kiverték a balhét, hogy én hogy merészelem, hogy ők nem férhetnek hozzá, ja, és mögöttem álltak, mikor beszélgetni akartam valakivel a neten, míg nem szereztem kulcsot a szobámhoz, de akkor meg az volt a baj, többször tönkretették csapkodással a szobaajtóm zárját, így a kilincset kívül gombkilincsre cseréltem, azóta nem kellett cserélni, de ez is baj. Egyáltalán nekik az is baj, hogy nem a szolgájuk vagyok, és nem tudnak irányítani kényük-kedvük szerint (huszonévesen). Ezzel csak azt érték el, hogy ha elköltözöm, ne jöjjenek utánam.
2009. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem helytelen, amit édesanyád tesz. Tehát tenni kell ellene.

Általam eszközölt metodika, ha valakit le akarok állítani:

1. Tapasztalás útján megbizonyosodás, hogy valóban ez történik. 2. Szép szóval, kérő hangsúllyal való elbeszélgetés és kérés, hogy hagyjon fel vele. 3. Erélyesebb és határozottabb kérés, itt már következmények kilátásba helyezésével. 4. Szándékos lesrefuttatás, minél több olyan helyzet előidézése, ahol jól megszívja. 5. Komolyabb, durvább elbánás.

A gyakorlat az, hogy a 3.-4. fokozatig ritkán kell eljutni, de ha mégis: ha nem hagyja abba, akkor direkt hülyét kell csinálni belőle. Pl, ha tudod, hogy lehallgat, előre meg kellene beszélni egyik osztálytársaddal, hogy kamuzzatok együtt a telefonban. Pl, ha fiú vagy, akkor a "titkos hoomoszexuális kapcsolatról" vagy a kövér szomszéd öregasszonyhoz való vonzódásról érdemes suskusban beszélni. :-) Esetleg tervezgetni a legközelebbi orgiát... Megspékelve, hogy "képzeld el, szegény anyámat, a becsület mintaképét megrágalmaztam, hogy hallgatózik, és de szégyellem" meg azt, hogy "tudom, hogy most is lehallgat, mert biztos ez volt náluk a szokás". Ha megsértődik: bingó.

Amúgy meg túrd át te is a cuccait, aztán kérdezd meg, hogy jól esett-e neki... Én ilyeneket tennék.

2009. febr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
1
2009. febr. 16. 20:57
 7/12 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok. Most jön az érettségi meg minden,ma is egész nap tanultam,erre az a bizonyos 10 percben meg kihallgatta a beszélgetést.Ráadásul,ilyen történésekkor már nem is tudok koncentrálni semmire.

Ja,eléggé ráér,meg mindig mondja h kivel mi történt,én ilyenkor mondom,hogy nem érdekel,mesélje másnak.

Az vigasztal,hogy októberben,egyetemre másik városba megyek...de addig...

2009. febr. 16. 21:01
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
20:54 Nem mindig jó módszer, ha a gyerek is elkezdi leutánozni a szülőt tükörként, hogy vegye észre magát. Én apámmal megpróbáltam, tudod, mi lett a válasza? Úgy megütött, hogy a helye is meglátszott, és megcsavarta a karomat, és megfenyegetett, hogy fizessem a rám eső részt a rezsiből, meg a kajámat, meg a BKV-mat, meg a sulimat.
2009. febr. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
Na ez az, amit minden ember nagyon utál. Szerintem mindenképpen beszélned kell vele, de leírásod alapján a szép szóból nem ért. Csináld te is ugyanazt vele, amit ő veled és ha felháborodik, mondd meg neki, hogy legalább most már tudja, hogy neked milyen rossz, mikor kihallgat és kutakodik. Amíg ezt nem teszed meg, szerintem nem fogja megérteni a helyzetedet.
2009. febr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

Dobj be neki egy jó nagy kacsát, aztán húzd rá a vizeslepedőt úgy, hogy ne legyen kedve többet kémkedni utánad.

Én már csináltam ilyet, bejött! Jeeeeeeeee

2009. febr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!