Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka (lelki,...

Mi lehet az oka (lelki, egyéb) hogyha valaki kicsi kora óta nem nevezi meg a szüleit?

Figyelt kérdés
Mármint anya,apa.És úgy érzi mintha idegenekhez kellene szólnia ha mégis erre kerül a sor.Mi lehet az ok?Kisgyerekkori trauma amire már talán nem emlékszik?Hallott már valaki hasonlót?
2011. márc. 9. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Van olyan is, hogy a szülők "szoktatják" arra a gyereket, hogy a keresztnevükön hívja őket inkább...Furcsa mindenesetre. Ahol meg nem így van, de mégis így szlítja, ott gondolom megvan az oka arra, hogy mért nem tudja őket apának, anyának szólítani, nem érzi úgy nyilván,lehet túl rossz a viszony köztük, vagy úgy érzi régebben vagy most nem tettek, tesznek eleget érte, nem kap szeretet tőlük így nem is tudja őket, mint szüleit szeretni...
2011. márc. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én így voltam, ha lehet annak nevezni.

Kiskoromban apuci volt, apucikácska, apcika, minden becézés...

Aztán mikor hasbarúgott párszor, sarokba szorítva, tök részegen, és rámvágta az ajtót, (konkrétan arcon csapott vele), azóta nem tudom kedvesen mondani, csak hűvösen apámnak hívom. nem apának, neki is így mondom, hogy -apám. Nem tudom szeretettel mondani...

2011. márc. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen áll trauma a háttérben. Mi együtt nőttünk fel a tesómmal, sőt, én vagyok az idősebb, többet megélt kettőnk közül, én mégis anyunak-apunak hívom a szüleinket, ő pedig jobbára sehogy. Kerüli a megnevezésüket.. Kiskorában szokott le róla, és mostanában kezd csak visszaszokni, mert már zavarban érzi magát, ha nem tudja őket szólítani.

Szerintem lehet simán személyiségváltozás, a tinikorban szokásos elszakadni-akarás a háttérben, ami sokszor elég sokáig megmarad.

2011. márc. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Unokatesóm simmán a keresztnevükön szólítja a szüleit, viszont a tesója az anyu/apu-t használja...egyiküket sem érte semmi trauma. Amikor megkérdeztem tőle, hogy miért a keresztnevükön szólítja őket, mert nekem is furcsa volt egy kicsit, csak annyit mondott, hogy ez a nevük, nem?...neki valahogy így természetes, ettől még szereti őket és rendes gyerek, jólnevelt.
2011. márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
En ismertem egy kisfiut, o az anyjat maminak hivta (kulfoldon elek), az apjat pedig a keresztneven. Mikor megkerdeztem tole miert (8 eves volt akkor), azt mondta hogy nagyon szepnek talalja a nevet. Kulonben semmi problema nem volt a csaladban, sot!
2011. márc. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nálunk az sógornőm hívja keresztnevén az apját az anyját anyuzza!amikor rákérdeztem azt felelte,h nem tarja az apját olyan apásnak,nem tud úgy rá felnézni,mint egy apára!apósom elég elnyomott a neje és lánya által!
2011. márc. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Férjem és az exneje 20-21 évesek voltak, amikor gyerek lett. Ők még a fiatalságuk miatt úgy gondolták, hogy "vagányabb", ha a keresztnevükön szólítja őket a lányuk. A lányban meg rögzült. Ha másnak beszél róluk,akkor "apám-anyám", de őket keresztnéven szólítja.

Ennek örömére rendszeresen a férjem barátnőjének nézik idegenek :)

2011. márc. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Unokatestvérem a keresztnevén szólítja az anyját. (Az apját meg sehogy, mert nyolc éves kora óta nem látta.) Őt a nagymamája nevelte fel, mert a szülei kétévesen lepasszolták neki. Talán ez az oka...
2011. márc. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!