Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segííítsetek.22 éves vagyok...

Segííítsetek.22 éves vagyok le szeretnék lépni otthonról, de nagyoon bonyolult az ügy. Mit tegyek? Helyzet lent.

Figyelt kérdés

Elég hosszú a történetem, csecsemőkoromban meghalt anyukám, és keresztanyámhoz kerültem mert apu nem akart/tudott egyedül felnevelni, 3 éves korom után vissszakerültem apuékhoz mert feleségül vett egy nőt akinek gyerekoromban nemsok jót köszönhettem, igaz mára már lehiggadtak a kedélyek. "Jó" a kapcsolatom. A lényeg hogy kiskoromtól kezdve rengeteget veszekedtek és ennek mind én és a testvéreim itták meg a levét főleg én. Engem lelkileg és testileg is terrorizáltak.

Sosem találtam a helyem itthon ahol lakom sosem jelentette nekem azt az otthon mint a legtöbb embernek. Keresztanyum próbált magához venni de nem lehetett. Kerim tavaly meg is halt.

Szerencsére 5 éve találtam egy párt, akivel boldog vagyok minden a legnagyobb rendben, tervezzük a jövőnket de itt a bökkenő.

A "szüleeim" nem szeretik...múlt héten odáig fajult a dolog hogy apu majdnem neki ment a barátomnak pedig eljött értem hogy ne kelljen buszoznom hozzá. Elkezdett vele ordibálni hogy vegye tudomásul, hogy én az ő lánya vagyok és hogy nekem csak ő parancsol senki más.

Pedig csak jót akart. Semmi rosszat nem tett ez a fiú ellenük. Semmit. Mégis majdnem neki ment apu pedig 5 éve vagyunk együtt ismétlem. Sosem szerették. Faluban lakunk. A lényeg hogy megparancsolta neki hogy ezentúl csak úgy mehetek ÉN hozzá, vagy vele valahova ha előtte engedélyt kér Tőle. Hol élünk az ŐSKORBAN? és miért most kell ezt csinálni?

Sosem éreztem otthon magam, dolgoztam eleget itthon mert volt elég munka mert mezőgazdasággal fogllkoznak. nem mehettem el nyaralni sem több napra semmi. 22 éves vagyok. Áprilisban vége a sulimnak, munkahelyem már van barátom kérlel hogy költözzek hozzájuk. Ha maradnék megőrülök, mert már most érzem a tüneteket. Ha itthon vagyok szorongok, remegek, hányingerem van, megy a hasam, ha nem vagyok itthon, suli, kollégium, barátoméknál minden rendben biztonságban érzem magam. Csak egy baj van ha elmegyek itthonról élek ezek itthon kiidegelik egymást mert egymást okolnák hogy miért menekültem én el. és ebből botrány lesz és nekem lesz lelkiismeretfurdalásom, de ha maradok megőrülök, mert előordult már a családban, bocsi ha rossz a helyesírásom de gyorsan írok mert nagyon ideges vagyok. El akarok innen menni. 22 éves vagyok 5 éve vagyunk együtt a párommal. Korai?

Féltenek oké...ezt nem kell mondanotok, de hogy mondjam el nekik hogy ne okolják egymást csak fogadják el hogy felnőttem és hgy elmegyek? Nem bírnám sokáig itt már. Gyorsan akarok épni de nem tudom hogyan, nem vagyok határozott jellem, és tudom enne a bűntudat de magammal is törődnöm kell mert nem fogok megőrülni! nem akarok odáig jutni pedig ha ithon maradook az lesz. Állandóan beszólogatnak, de közben egymást is eszik én meg ülök és hallgatom nem szólok vissza csak arra gondolok el innen méggsem teszem meg mert számítanak rám, hogy segítsek vetni, palántázni, kapálni minden.

Pesten tanulok, van egy nagyon jó munkám nem akarok a földhöz ragadni mia francot csináljak? Hosszú válaszokat kérek ha lehet.. köszönöm szépen


2011. márc. 12. 17:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
költözz,hisz tudsz hova menni
2011. márc. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Felnőtt vagy. Nem kell semmit sem tűrnöd és engedély sem kell ahhoz, hogy önálló életet élj.
2011. márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a faluban van a munkád,akkor úgy sem maradhatnál otthon. Költözz el,és ne legyen lelkiismeret-furdalásod.
2011. márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

22 eves vagy. engedely nelkul is elkoltozhetsz! Nem kell engedelyt kerni senkitol. Masik pedig,azert akarnak otthon tartani,hogy cseled legyel?

Pakolj ossze es viszlat!

2011. márc. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
47%
22 évesen már egy éve a felesége voltam az első fiúmnak, akivel akkor 5 éve voltam együtt teljes boldogságban. Mi az albérletet választottuk, mást nem tudok mondani, minthogy sok szerencsét, erőt, nagy bőröndöt, és szebb jövőt!!!
2011. márc. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
tudom hogy gáz de lelkiismeret furdalásom lenne apu szívbeteg, de nagyon nehezen tudnák felfogni hogy nekem az a jó ha elmegyek
2011. márc. 12. 17:32
 7/20 anonim válasza:
légy boldog, és ha ez úgy sikerülhet, hogy elköltözöl akkor tedd meg. ne félj és ne aggódj
2011. márc. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Először is probálj megnyugodni akkor Te magad is látni fogod, hogy a helyzet nem olyan megoldhatatlan, mint ahogy érzed. Apádnak csak rabszolgának kellesz, aki dolgozik otthon - kb. egy jobbágynak, aki "vet, kapál, palántáz". Ha valóban szeretne Téged, nem dobott volna el magától piciként. Az pedig, hogy "csak ő parancsol neked", ez a bántalmazó viselkedés egyértelmű jele. Ugyan miért parancsolna egy felnőtt embernek, akivel szemben ráadásul az alapvető szülői kötelességét sem vállalta anno (hogy felnevelje). Semmivel nem tartozol neki, és ha ezt megérted, kiszabalulsz ebből a kutyaszorítóból.

Adott tehát egy ember, aki szeret (a párod), és egy másik, aki kvázi magántulajdonként uralni és kihasználni akar. Na ki felé érdemes mozdulni? Én azt javaslom, hogy költözz el a párodhoz, nagykorú vagy, van munkahelyed is, és vissza se nézz! Ha majd apád képes lesz emberként tekinteni rád, és nem egy cselédként, akinek ő "parancsol", akkor majd állj vele szóba. Addig meg hadd gondolkodjon el rajta, mit művelt 22 évig.

2011. márc. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy miért van leliismeretfurdalásod? Te ugyanúgy ember vagy, mint az apád. Magaddal szemben ezért pontosan ugyanolyan kötelességeid vannak! Ha otthon maradsz, magadat árulod el, magadhoz vagy hűtlen, és azért is háboroghatna a lelkiismereted. A különbség az, hogy apád rászolgált, hogy otthagyd a fenébe, te viszont igazán megérdemelnél egy fényesebb jövőt.
2011. márc. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Elmúltál 18, nem ráncigálhatnak haza. Főleg, ha megengedhetsz magadnak egy saját lakást. A barátodtól se függj, ha nem muszáj.
2011. márc. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!