Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kontrolálva vagyok?

Szerintetek kontrolálva vagyok?

Figyelt kérdés

Én otthagytam az országot, családot, munkahelyet, barátokat, hogy vele élhessek. Nem túl rossz a helyzet, de bármikor nagyobb döntés elé állunk, igazából most az, hogy költöznénk lassan - egyből úgytűnik nekem, hogy csakis az ő gondolatai szerint mehetnek a dolgok. Ilyenkor jön elő bennem csak, hogy megérte e mindezt megtennem érte. Pl. tegnap láttam egy lakást, jó helyen, nagy lakás, felújításra szorul. De én belemntem volna abba, hogy a felújítást amit szüleimtől örököltem nagyim után azt feláldoznám rá. Ezzel tudjátok mivel jött ? Hogy micsoda putri hely a lépcsőház miatt, ahol kb eltölt vagy hát max 2 percet míg felér a 3-ra. Aztán megbeszéltük, és ez lett a vége. Kijelölt 4 házat melyikbe hajlandó költözni(bérházat szeretjük) mikor költözzünk, és mennyiért. Hát ekkor már se kép se hang nem volt nálam, mégis mit képzel ? Nem a nőnek van általában nagyobb beleszólása az ilyesmibe, mivel ő a háziasszony, ő takarít, mássza a lakást, míg egy férfi csak bemegy és lesz.rja. A lépcsőházat meg pláne.

Én vagyok a nagy igényű, sokat akarok, vagy itt valami a férjemnél ilyeln ő a főnök mert ő keresi a pénzt dolog van. Ja egyébként ma ezt meg is kaptam, mire én, képzeld el én hogy érzem magam nevelem a gyerekeket, s a többi a lakásban, és még fizetést sem kapok érte.

Nyugodtan világosítsatok fel, ha kezdek elszállni és sokat akarok.

Ja, és ő szokta mondani, hogy én nem vagyok flexibilis. Mindazok után amit ma mondott pl. Meg hogy otthagytam mindent. Amúgy nem vagyunk rosszban nem öljük egymást, lehet túl türelmes vagyok. Na nem ragozom írjatok ! Köszi !


2011. márc. 13. 04:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem mondhatnam, hogy csak azert mert no vagy, Te vagy a haziasszony, Neked lenne nagyobb beleszolasod, hogy hol lakjatok. Ferjed is ott fog lakni. A lakas egyik legnagyobb resze az eletnek. Jol kell hogy erezd magad mikor hazaersz. Emellett, meg kell gondolni is, hova fektettek be penzt. Lehet hogy ferjed ebben jobban jartas, O ezen is gondolkodik, mig Te csak azon hogy berakod a penzed, Te takaritasz, stb. Hibas gondolkodas, higy azt hiszed a ferfi csak bemegy a lakasba es lesz.r mindent. Tegyel azon, hogy segitsen egy kicsit, igy O is otthon erzi magat.

Kerdezd meg tole, miert jelolte ki ezt a negy helyet, es figyelj oda, mikor erveit mondja. Kozel mindenhez, erteke jobban meg marad, utas, foutak, stb. Azal ervelni, hogy Te mit adtal fel a hazassagert nem erdemes, ebbol csak orok vita all fent. Biztos ferjed is ott hagyott a multbol valamit, mikor elvett Teged. Mindannyiunknak megvaltozik az elet, mikor osszeallunk egy masik szemellyel. Mikor felhozza a penz keresest, mond meg Neki, hogy Te mindent megprobalsz, hogy elete kellemesebb legyen, gyereket neveled, nevelitek, de ha igy nem jo, rakjatok gyereket megorzobe, szivesen kimesz a hazbol penzt keresni, de ehhez kell az osegitsege, pl. takaritas, vasarlas, gyerek szallitas stb.

Egyebkent, mikor mar madnem megegyeztek, hogy hova koltozetek, menjetek el oda tobbszor is, a nap mas idopontjaba, nezzetek korul milyen a resz, a szomzedok. Egy csalaban a legtobb vita a koltozkodesnel, epitkezesnel jon elo. Mikor tul vagytok rajta, leccssendesedtek, aztan majd a dekoracion, butorokon megy a vita tovabb. Sehol nincs perfekt hazassag, teljes megertes, mert nem egyedul elsz. Probalj ne csak a Te erzeseidre, akaratodra gondolni, hanem a csaladera is.

2011. márc. 13. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a házasságban a társad egyszer kimondja, hogy "én keresem a pénzt" akkor lehetsz biztos, hogy nem jól választottál.

Bizony, kontrollálva vagy.

2011. márc. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 ekeke ***** válasza:
87%

Szia! 35 vagyok és férfi, asszonykám 21. Nem mondható, hogy nem én vagyok a vezér: tapasztalt vagyok, én vettem 10 éve a házat amiben lakunk, dolgozom ő meg tanul, családom beszállt a házasságba, az övé meg nem. De hogy nélküle döntenék, az lehetetlen. Ketten vagyunk, húzzuk az igát, ki-ki a maga területén! Hamis érv, hogy keresi a pénzt, mert ha akarnád, te is kereshetnéd, ő meg lenne a konyhában, és akár több pénz is lehetne. Undorító arra hivatkozni, miközben látható, hogy egy szorgalmas nő sokkal többet dolgozik a férjénél a háztartásban, gyerekekkel, különmunkán, családtagok, stb. Azt kell felfogja, hogy neked a MUNKAHELYED az otthonotok, és ahogy neki sem mindegy, mit dolgozik és hol pihen, neked sem. Pontosan ugyanolyan vagy még nagyobb súllyal esik a latba a te véleményed a lakáskérdésnél, hiszen neked kell jobban érezni magadat.

Nálunk itthon az van, hoigyha asszonyka pl a menyezetre akar mosogatót, oda kapja, mert hiszen a konyha és a fürdő az ő munkahelye, ahogy neki esik jól, úgy fog benne dolgozni. Nyilván adok tanácsot, sőt, erőltetem az elképzelésem, ha hülyeséget kíván, de nem rontom el azzal, hogy keresztülvinném az akaratom, hogyha valami nagyon fontos neki. Hogyha utána koppan, akkor méginkább megérti majd a tanácsaim.


Rátok. Ha a férjed ennyire autokrata, akkor már nincs kiút. Ha nem akarsz válni vagy robbanást, akkor is mindenképp azt tanácsolom, hogy a kis hozott vagyonkádat ne tedd bele. Ő beszél pénzről, döntési jogkörről, az ő elképzeléseit erőlteti, ez a helyzet csak romlani fog, menekülnöd kell majd. Láttam már sok házasságot... Jól fog jönni a saját pénz. Ha beleteszed az övébe, papír nélkül... vesztettél.

2011. márc. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%

Ha te csak otthon vagy és a gyereket neveled,meg takarítasz,és jól beosztod az idődet,akkor az nem lehet olyan sok. Bőven lenne szabadidőd otthoni munkát találni. Miért fizetne neked ezekért pénzt a férjed? Igaza van,hogy ő tart el. Bár nem szép dolog,ha ezt a fejedhez vágja.

A lakásban pedig ő is lakik,nem csak te.

Én is meggondolnám,hogy 3. emeletre költözzek-e,ha van más lehetőség is.

Mielőtt béreltek egy lakást,célszerű figyelembe venni hogy milyen környéken van,milyenek a leendő szomszédok,milyen a közlekedés stb.

Lehet,hogy a férjed ezeket mind figyelembe veszi,ezért akar másik lakást.

2011. márc. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy meg kellene várni, amíg olyat találtok, ami mind a kettőtöknek ugyanannyira tetszik. Mi is sokat kerestünk, és csak egyetlen ház volt, amit egy kimondott szó nélkül már a belépéskor magunkénak éreztünk. Csak néztünk egymása és mosolyogtunk, tudtuk, hogy az a miénk lesz. És ráadásul áron alul, mert sürgős volt az eladónak az elmenetel.

Próbáld meg érvényesíteni az akaratodat, de nem erőszakosan.

2011. márc. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat !


Én úgy gondoltam legalább egyenlő beleszólásom lehessen, de hol van az enyém,mikor megmondta mikor mennyiért hova ?

Egyébként meg tudom, hogy milyen Ő segít nekem ha kell, nem arról van szó, de én vagyok aki rendezgetné a lakást, őt már egyáltalán nem érdekelné (persze az lehet ezek után a következő, hogy elköltözünk és meglepődök, ő mond mindent melyik bútor hova stb. ) ha olyan típus lenne akit tényleg érdekel, de én ismerem őt, és kezdem egyre inkább sajnos azt érezni, hogy ezek irányítás problémák nála. Épp úgy tűnik én veszem figyelembe őt nem fordítva, hiszen ez már megy vagy egy éve, és még mindig itt lakunk. Megbeszéltük az alapokat, milyen környék, milyen tipusú ház, mennyiért mekkora, én ami nem esik ezekbe bele, oda el sem viszem. Erre Ő egyszer elvitt engem egy lakásba ami egyik kitételünknek sem felelt meg. Csak néztem, hogy ez most mire volt jó, én ilyet csinálnék kiakadna tuti.

Fizetést kérni a férjemtől ? Eszembe sem jutna !, Csak azt akartam ezzel kifejezni, hogy értékes egy otthon levő anyukának is amit csinál, és hivatalból mégsem kap érte semmit. Ja külföldön élünk itt még gyes sem jár, ráadásul nem 3 évig, hanem tovább vagyok itthon, mert a magánovik drágák, és az ingyenes ami 2,5 óra első évben az 4 éves kortól kezdődik.

A 3. emelet nekünk nem magas pont jó. Még kevesebb esély lenne valaha innen elmenni, ha ez is szempont lenne. No pincébe nem megyünk azért. Sok kis szempontunk van, amit írtatok is meg is lettek beszélve. Ő mivel postás azt hiszi mindent tud, hol ki milyen ember lakik. Dehogy tudja. Valamelyest igen, de hogy ki hogyan él, mennyire zavaró szomszédnak azt azért nem tudhatja. Ilyenkor félek, hogy sosem fogunk elmenni, mert akkor meg ezzel jön, hogy a szomszéd, és közben valami egész más áll a háttérben. Mindenhol vannak szomszédok, de én errefele olyat nem hallottam még, mint otthon, hogy üvölt pl. a keményrokk még egy blokkra is hallatszik.

Ja azért akarok én annyira menni csak, mert állandóan beázunk a gyerekek szobája felől, és olyankor 2 hónapig szagulhatom a vizes falszagot fából is van a ház, ráadásul egészségi problémákat is okozhat a penész, ami tuti van, mert már csináltam tesztet is. De ezeket ő kiengedi a fülén. Nem tudom hogy tudnék rá hatni sehogy Elmenni haza két évig, és visszajönni a dátumkor mikor haza hajlandó költözni talán.

2011. márc. 13. 15:30
 7/8 A kérdező kommentje:

Ja egyszer találtunk egyet tetszett mindkettőnknek, látszott, hogy bevoltak cuccolva, hogy újítják föl. De abba sem mert belemenni, félvén, hogy ha nem újítják föl rendesen. Nézzük meg mikor kész. No persze ez nem úgy működik, addigra valaki kiveszi, mnt ahogy így is lett. Én kértem, hogy írassunk papírt, hogy ezt mondták, lesz felújítva, meg lesz e és aláírná mindkét fél. De ő ilyet nem csinál. Szóval mindig van kifogás. Ekkor jön az, hogy mert ő eldöntötte, hogy mikor, és addig elmegy velem megnézni, a békesség kedvéért, amit most mondott, hogy ott rontotta el ezt a helyzetet, hogy elment megnézni és ezzel reményt adott nekem, mert ő már tudta, hogy úgysem megyünk. Igen ez igaz. Tudom én hogy csak békesség kedvéért jött el. De legalább belátta, nekem már ez is valami, de kezd tisztulni a kép, hogy milyenné kezd változni, és lehet nekem ez nem tetszik. De azért még tűrök, próbálkozunk.

Ja a pénzemet eldöntöttem szó sem lehet róla, hogy beleadjam. Ezek után amiket kezdek nála észrevenni. No no.

2011. márc. 13. 15:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Okos.
2011. márc. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!