Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme van az egésznek?

Mi értelme van az egésznek?

Figyelt kérdés
A helyzet nagyon nehéz.A családom együtt él,de anyum és apum folyton veszekednek,hol egymást "nyalják".Van három kisebb testvérem,akikre folyton vigyáznom kell,én járok értük suliba,ők is állandóan orditanak,trehánykodnak,lusták.Családunk anyagi helyzete nagyon rossz,lassan csödbe megyünk :S.Ritkán kapok egy kis pénzt,de már szinte nem is kérek,inkább itthon ülök, ne pazaroljak.Mindezek után a szerelmi életem szinte egyenlő a nullával,hiába van ,volt pár lány aki probálkozott,én akarok,nem szeretnék nyitni feléjük,nem akarom más életétt is elcseszni.Kimozdulási lehetöségem volt hogy régen fociztam,de természetesen itt is közbejött valami(szívprobléma),igy azt is abba kellet hagynom.Ezek után egyetlen mentsváram az iskola volt,de már ott is csak unalom van,meg szar hallgatni hogy a többieknek milyen jó igy meg úgy.Igy szép lassan felörlödök itthon.Azt hisszem depresszios lettem.Kétszer probálkoztam már öngyilkossággal,egyszer nem mertem lelépni a székröl a kötéllel a nyakamban,másodjára patkánymérget vettem be sokat,de nem hatott :S.Igy még továbbra is itt szenvedek,ami nekem egyáltalán nem jó.Kérlek adjatok valami tippet hogy hogyan tovább!!!
2011. márc. 13. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem az öngyilkosság a probléma megoldására . Keress, találj magadnak valami hobbyt, ami leköt, amit szeretsz csinálni. Keress valami munkát magadnak /szórólap kihordása, idősek gondozása, gyerek vigyázás/. Járj el klubokba, és keress ingyenes programokat, ahová szívesen elmennél. Járj emberek közé, ismerkedj.Ez a depresszió ellen a legjobb. Kitartás!
2011. márc. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Együtt érzek Veled, nagyon nehéz lehet Neked!


A szüleiddel kapcsolatban sajnos azt mondom: nem tudod megváltoztatni őket, csak annyit tehetsz, hogy megpróbálod elfogadni a helyzetet, és arra gondolni, hogy az ő életük, ők rontják el maguknak, Te majd máshogy csinálod.


Miért rontanád el egy lánynak az életét, ha összejönnétek? Gondolom egy normális lánynak olyan fiúra van szüksége, akivel lehet beszélgetni, aki megérti a problémáit, akivel lehet együtt nevetni, mászkálni ide-oda stb. Te ezt miért nem tudnád megadni?


A szívproblémáid miatt semmilyen sportot nem folytathatsz? Jó lenne valami más, vagy akármilyen más hobbi, ami kapcsán társaságba tudnál járni. Vagy ha vannak szimpatikus osztálytársaid szervezz Te olyan programot, ami érdekes és ingyenes. (Kirándulás, ingyenes múzeum, vagy bármi.)


Az öngyilkosságot pedig felejtsd el! Értékes ember vagy, szükség van itt Rád, ne dobd el magadtól az életet, fiatal vagy még, rengeteg lehetőséged lesz!

2011. márc. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem szabad elkeseredni. Azt mondod, hogy az iskola volt a mentsvárad. Na, akkor nem azt kell hallgatni, hogy milyen cuccaik vannak másoknak, hanem azt, hogy mit tudsz tanulni. Ha nem is vagytok gazdagok, azt, amit a fejedbe raksz tudás, soha senki nem fogja elvenni és csak kamatoztatni tudod majd.

Engem és a testvéremet egyedül nevelt fel a rokkant nyugdíjas anyánk. Nagyon nehéz volt, és én is sokat sírtam, mert nem kaptam olyan sportcipőt, ami divat volt. És volt olyan karácsony, amikor semmit nem kaptunk. És nem hisztiztünk, mert tudtuk, hogy ha nincs, akkor nincs.

A tesóidat nagyon sajnálom. Ha már anyukádék elhanyagolják őket, legalább te próbáld meg őket egy kicsit nevelni. Nem tehetnek semmiről. Viszont nem mindegy, hogy mit kapnak az életük kezdetén. Talán anyukádék észreveszik, hogy másként is lehet csinálni, mint ahogy ők teszik.


A sulidban van pszichológus? A tanáraid tudják, hogy baj van? Valakivel meg kell beszélni. Olyannal, aki érti, és segít.

Az ÉLET (akárkinek az élete) nem egyenlő a nullával, és nem szabad feladni. Istentől azért kaptuk, hogy éljük, akármilyen szar is. Nem az emberek határoznak meg téged, nem a szüleid élete a te életed. Állj fel! Ne add fel!

2011. márc. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ne viccelj már, csak most kezdődik a saját életed! Pár év, és elkerülsz otthonról, alakíthatod a sajátodat.Bőven lesz még időd mindenre, a jövő az életed értelme. Most meg légy büszke magadra, hogy ahelyett, hogy otthon követelőznél, züllenél, megérted a helyzetet, és még segítesz is! Tervezd a jövődet, élj annak!
2011. márc. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem büszke lehetsz magadra, hogy minden nap végigcsinálod ezt az egészet. Van egy dolog, amivel elég sok mindent meg lehet oldani: a beszélgetés. És itt nem igazán a szüleidre gondolok, hanem a testvéreidre. Sajnos nekem is rossz a kapcsolatom a szüleimmel, de a nővéremmel elválaszthatatlanok vagyunk, és mindenben segítünk egymásnak. Ha beszélnél a testvéreiddel, biztosan megértetnéd velük ezeket a dolgokat, és lehet, hogy kiderülne, hogy ők is ugyanígy éreznek. Ilyen helyzetekben tudnátok egymást támogatni. Egy igazi barátnő pedig megértené ezeket a dolgokat és segítene átvészelni a napokat. Az öngyilkosságot pedig tényleg töröld ki az agyadból. Nem tudhatod, mit hoz a jövő, lehet hogy később tökéletesebb életed lesz, mint amire valaha is vágytál.
2011. márc. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1-es:Nem igazán van olyan hobbi ami leköt,csak a foci volt.Elég az otthoni gyerekvigyázás,az is nagyon kikészit gyakran,nagyon rosszak.Nem szívesen járok klubbokba,nem szeretem az ottani léttet,+ pénzem sincs rá.Elég zárkozott,nehezen nyiló ember lettem,igy nehezen ismerkedem :S


2:Tudom hogy nem változnak,már jó pár éve ez megy,de már tele van vele a tököm ...Azért ronthatnám el az esetleges barátnő életét,mert őt is lehúznám ezzel a depresszióval,és én nem tartom magam teljesen 100%-asnak se.Semmilyen sportot,nehéz fizikai munkát nem végezhetnék,de szükség van rá.Az öngyilkosság...hát ha lenne egy fegyverem most is gond nélkül meghúznám a ravaszt...


3:Nem azt hallgatom hogy másnak milyen cucca van,engem az veszetül nem izgat,hanem hogy ök milyen jól érezték magukat a hétvégén,a kocsmában,discoban,a barátnöjükkel stb.A testvéreimet probálom nevelni,de nagyon önfejüek.Nincs pszihodoki,és nem beszélek erröl senkinek se.Ja és sajna lehet elkeseritelek,de én nem hiszek semmilyen Istenben(még ateistának se vallóm magam)


4:Lehet most kezdödik,kezdödne,de én nem látok jövőképet,csak egy nagy adósághalmazt,rengeteg csekket,meg a lehetöséget hogy hamarosan se gáz,se villany , se víz se ház nem lesz...


5:Ők elég kicsik ehez hogy én velük beszéljem meg ezt.Van egy nagyobb bátyánk,de ő amilyen gyorsan tudott lelépett,nem igazán volt a kisebbekel,és most már nem sokat segit.A barátnő lehet megértené,de nehéz nekem odáig eljutnom is hogy megbizzak valakiben annyira hogy elmondjam neki ezeket,nem tudom hogy találnék-e olyan lányt aki tetszik nekem és megértené ezeket a dolgokat is.


Összeségében köszönöm az eddigi válaszókat

2011. márc. 14. 23:01
 7/12 anonim ***** válasza:

Bátyád hogyan lépett le ? Nem tudnál te valahogy hasonlóképpen, ha elég idős leszel ? Hány éves vagy?

Ha barátnőd lenne, nem biztos, hogy te húznád le őt, mert nem is ez lenne a célod, hanem végre valamiben boldogságot találnál. Vannak olyan csajszik, akik beérik értelmes beszélgetésekkel séta közben. Barátaid nincsenek ? Ha van legalább egy akiben bízol, mondd el neki a problémád, hátha többet foglalkozna veled, dumcsiznátok.

Légyszi ne árts magadnak ! És a kistesóidnak még a szüleidnek sem azzal amiket mostanában csinálni akarsz. Ne csináld ! VAn kiút. Hívd el te az osztálytársaidat egy dumcsizásra, nem kell beülni valahova, egy park is megteszi, ha jóban vagytok megmondhatod, neked jól esne, de te nem tudsz szórakozni járni sajnos. Vannak még megértő emberek, remélem kívánom megtaláld őket !

2011. márc. 15. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nem írtad, hogy hány éves vagy, de semmiképp ne gondolkodj az öngyilkosságon légyszi! Próbálj beszélni a bátyáddal, mint a testvéreddel.Jóban vagytok? A szüleiddel milyen a kapcsolatod? Beszélj velük,és mondd meg nekik, hogy ez neked nem jó. Keress kiutat! (az ömgyilkosság nem kiut, hanem menekülés a kond elől. A gond attól még megmarad, sőt evvel te okozol lelki fájdalmat másnak. Erre is gondolj. Beszélj az osztálytársaiddal. Nincs barátod?
2011. márc. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

részlet egy hadvezér önéletrajzi művéből:


"Néhány nap múlva azonban már magam is tudtam, hogy egykor majd építésszé kell lennem.

Az ide vezető út rendkívül nehéz volt, mert amit eddig a reáliskolában elmulasztottam, az most keserűen megbosszulta magát. Az akadémia építészeti szakosztályának látogatása feltételezte az építésztechnikai iskola elvégzését. Ehhez pedig érettségire volt szükség, ami nálam hiányzott. Emberi megítélés szerint ez a körülmény tehát művészi álmaim végét jelentette. (...)

Ami akkor előttem a sors mostohaságának tűnt fel, azt ma a gondviselés bölcsességének tekintem. A szükség istennője karjaiba vett, és gyakran összeroppanással fenyegetett, de a sors csapásai között akaratom csak erősödött, ellenállásom nagyobb lett, míg végre akaratom került ki győztesen a küzdelemből.

Életem ez időszakának köszönhetem, hogy kemény lettem, és hogy ma is kemény tudok lenni."

2011. márc. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Igazából Neked nem tiszted bárkit is megvédeni önmagától. Ha egy lánynak Te kellesz nem 100-an is, az az ő döntése.


Tényleg nincs a környéketeken valami szép hely, ahova ki lehet sétálni? Vagy akármi ami érdekes? H írsz várost hol laksz, megpróbálok utánanézni a neten. Akkor szervezhetsz Te valami programot, amire hívhatod a szimpi osztálytársakat. És akkor Ti fogtok arról beszélni hétfőn, hogy milyen jó volt.

2011. márc. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!