Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendő ilyen esetben?...

Mi a teendő ilyen esetben? Van kiút?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem. Többmint 1 éve kényszerevő vagyok, de nyártól rendbejött a dolog, azt hittem meggyógyultam, mindenben tudtam mértéket tartani. Azonban múlt héten rámjött megint. Egésznap faltam, mint egy állat, el se hisztitek mennyit ettem! Mindennap elfogyott egy egész kiló kenyér, fél kiló diákcsemege, joghurtok, bundáskenyér, fél kilós kakaós kekszek, mars és milka csokik, dunakavics, rengeteg tészta(azt nem tudom mennyi volt, kb egy nagyobb tányérnyi) ja és sütik (abból nem sok) és 30 dkg-i sajt. Az adag ennyi volt egy nap, és ezt egy hétig csináltam. Mérlegre nem merek ráállni, de a centiket megnéztem, 4-5 cm-t híztam a combomra, hasamat szintén nem mertem.


Nem azért faltam be, mert éhes lettem volna, sőt... Egyszerűen az ízek miatt, pedig mindig finomakat eszem. Nem tudom mit kompenzálhatok ezzel, de rémes. Miattam nem jut pénz semmire, szégyellem magam a családom előtt, akik csak azt látják, hogy eltűnik minden, ugyanis titokban eszem, mert annyira szégyellem...


2011. márc. 14. 06:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáld ki találni, mi lehet az oka (stressz a suli, meló miatt, családi problémák,...), mert amíg az nem javul, addig ez is bmikor előjöhet. És parancsolj önmagadnak - tudom, baromi nehéz, de foglald le magad vmivel - pl. sétálj, ilyesmi, a lényeg, hogy ne legyél kajaközelbe. Enni egyél persze, ha éhes vagy, csak mértékkel. Pl. ha érzed, hogy rádjön a falhatnék, csomagolj egy szendvicset, v amihez kedved van, és tűnj el otthonról. Ja, pénzt ne vigyél, mert akkor boltban ugyanúgy megveszed a sok ételt.


És nagyon vigyázz, mert ez már könnyen lehet a bulimia előszobája :S

2011. márc. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen, tudom

múltkor próbáltam meghánytatni magam, hogy még többet ehessek, de nem sikerült

2011. márc. 14. 07:14
 3/7 anonim ***** válasza:

"igen, tudom

múltkor próbáltam meghánytatni magam, hogy még többet ehessek, de nem sikerült"


Erről van szó...

Mehetsz gyógykezelésre, szedhetsz rá gyógyszert, ami csak tetszik, de amíg a fejedben rendet nem teszel, nem oldódik meg. Az egészben a legtöbbet az AKARATOD számít. Találj mást, amivel lekötöd magad.

Egyébként waze ~180kg vagyok, nem egy pehelysúlyú egyed, de ennyit én sem vagyok képes enni, kb. a lista felénél jóllakottnak éreztem magam. O.o


Tipp: Vásárolj kevésbé étvágygerjesztő ételeket, egyél nagyon egyszerű kajákat. Natúr főtt rizs például, egy jó nagy tállal. Tuti nem fogsz annyira ráizgulni a kevésbé "ízbomba" kajákra. Egy próbát megér.

Itt ismét önkontroll a lényeg. Mi szükséged 25 féle édességre? Ne vegyél egyáltalán! A fogaid se rontja, egy rakat pénzed megmarad, stb...

A megspórolt pénzből meg vehetsz kisebb ruhákat ha lefogytál. :D


Sok sikert!

2011. márc. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egészség kategóriás kérdés. Ez a fent leírt tünetegyüttes már klinikai kórképe bizonyos pszichoszomatikus betegségeknek, feltétlenül pszichológiai vagy pszichiátriai kezelést igényel. Már abban az esetben, ha fegyelemmel nem mész semmire.
2011. márc. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha meg tudod oldani, hogy ezekben a napokban zöldséget, gyümölcsöt, salátákat egyél "kényszerből". Közben próbáld meg megtalálni azt az eseményt, amely most, ill. a múltkori esemény volt. A kettő között kell lennie valami közös u.n. kiváltó oknak, melynek nyomán ez a kényszer-evés rádjön. Valamit elnyomni, valamit helyettesíteni akarsz vele.


Amennyiben nem tudsz az evéssel leállni rövid időn belül (napok, 1-2 hét) mindenképp keress meg egy pszichiátert, a dolog biztos, hogy lelki eredetű, de nagyon veszélyes, mert azt a bizonyos 100-120-180 kg-ot gyorsan eléred.

2011. márc. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
ezzel sürgősen pszichológushoz kell fordulj, mert megmérgezi az életed. aki ezt elkezdi, az terápia nélkül soha nem áll le. majd emlékezz erre, ha 5 év múlva is ezt a kérdést nézed, csak már 160 kilósan...
2011. márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyedül nem valószínű, hogy megfogod tudni oldani. Keress segítséget pszichológust mondjuk, és kezd el a kezelést. Ne menj jobban bele. Örülök, hogy nem sikerült hánynod.

Nem szégyen ez, hanem betegség, és azt kezelni kell.

Ha titokban eszel, ha nem, úgyis tudják, hogy valaki megette, mert eltűnt, és kiderül, hogy te.

Légyszives szólj szüleidnek, és irány az orvos !

2011. márc. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!