Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban ekkora aránytalanságok...

Valóban ekkora aránytalanságok vannak a keresetek közt?

Figyelt kérdés

Igen, bevallom, irigykedve és megdöbbenve olvasok némely hozzászólást.


Vannak az olyanok, mint mi, hogy albérletben nyomorgunk férjemmel 1 keresetből, 28 évesen gyerekről még nem is álmodhatok, de még arról sem, hogy egy étterembe beüljünk, mert nincs rá pénzünk.

Családunk sem tud anyagilag segíteni, így magunk kell megélnünk napról-napra.


Másik részről pedig olvasok ilyen hozzászólásokat, hogy egy anyuka 250 ezerért vett babakocsit, sokak a szülőktől kaptak nászajándékba autókat, lakást, házat stb.,vannak, akik évente utaznak külföldre nyaralni és hasonlók.


Ráadásul ha nézem a statisztikákat, miszerint egyes megyékben mennyi az átlagkereset, állítólagmindenütt 100-200ezer körül van a netto, holott ismerőseim körében sokan alatta keresnek, többen is a netto 60-at kapják.

Vagyis ezek szerint van pár ember, aki közel milliós fizetést visz haza havonta?


Most az irigykedést félretéve, ez érdekelne, hogy valóban ilyen nagy szakadék tátong a két réteg közt?


Már nincs is szinte olyan, hogy "középosztály"?


2011. márc. 23. 12:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
40%
te se várhatod el, hogy egy gyári munkás annyit keressen, mint egy agysebész...
2011. márc. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%

Vannak olyan emberek akik tényleg jól keresnek..

Bizony vannak szakadékok a két réteg között.Mindig is voltak...

De szerintem itt a gyakorin nagyon sokan csak nagyzolnak..

2011. márc. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
54%
Igen. Ilyen nagy a kulombseg. En lakast kaptam anyutol anno. A ferejem 6000 eurot keres,jol elunk,de kulfoldon.
2011. márc. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
46%

Ez így van. Van, aki milliókat keres (azt is lehet ám becsületes melóval), van, aki nem. De ez teljesen normális, szerintem legalábbis. Ez mindig is így volt, így is lesz. Mindenkinek meg van az esélye arra, hogy milliomos legyen és ugyanígy az ellenkezőjére is.

Valóban, nem lesz mindenkiből tőzsdés, bankár, üzletlánc tulajonos és így tovább.

Sokak mindig is be fogják érni azzal, hogy bemennek polcot pakolni, padlót súrolni a melóhelyükre, délután megnézik a brazil sorozatukat, álmodoznak nagy házakról és kész.

Ennyi a lényege a dolognak.

2011. márc. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%

:D Szerintem nem nagy aránytalanságok vannak a fizetésekben, hanem nagy igazságtalanságok! :D


Egyébként relatív a sok is, a kevés is....

2011. márc. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
Igen, sajnos valóban ekkora szakadék van a keresetek között. Saját tapasztalatom alapján egy munkahelyen belül is. És itt nem csak a vezetőkre gondolok. Én pontosan ugyanazt dolgozom, mint a velem egy szobában, velem egyidős kolleganőm és én éppen fele annyit keresek mint ő, mert neki van diplomája, nekem pedig csak felsőfokú szakképesítésem.
2011. márc. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%

Igen ilyen aránytalanságok vannak.Nem csak munka területenként hanem megyénként is.

Gyurcsányt tudom idézni:Ha nem tetszik el lehet innen menni!"

Ezért költöznek sokan külföldre,aki pedig nem külföldre költözik azok felmennek Budapestre és mivel így ott is több lesz az álláskereső ott is csökkennek a nettó bérek.

2011. márc. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
52%

Van középosztály is, csak mindenkinek mást jelentenek az egyes rétegek, azaz máshol vana határ. Kitűnő példa, baráti körömben egy házaspár gyakorlatilag a bőre alatt is pénzt talál, hetente többször étterembe járnak, amit gondolnak megveszik szó szerint, de ezt is sokszor keveslik, mi meg férjemmel még egyszer sem voltunk étteremben, évfordulóra, karácsonyra max 5000-ért vásárolunk, én gyeden vagyok, férjem kicsivel keres többet mint a minimálbér. És mégis hagyta el olyan a száját az ismerős feleségnek egy beszélgetés során hogy "végülis mi ugyanolyan szinten élünk" mármint úgy értette hogy vekünk ugyanúgy......azt mondta gyakorlatilag hogy ugyanolyan az életvitelünk mert ők is és mi is középosztály vagyunk............tehát aki kőgazdag, az is sokszor kevesli és egy kalap alá veszi magát azokkal akiknek VALÓBAN nincs.


Egy másik barátnőm kedvenc mondata ha valamire azt mondom most bocsi de nem megyünk veletek mert erre most nem telik, hogy "ugyan, amire akarja az ember arra mindig van pénz." Ő is tipikusan a bőre alatt is pénz van-típus, jól is keresnek férjével és szülei is támogatják rendesen pluszban.


Persze, irigyek vagyunk az ilyenekre hiszen ki ne akarna sok pénzt, de összességében nem irigylem az életüket mert a magamét nem cserélném ám el semmi másra :))))


Hatalmas mázli és sok tudás kell a jó álláshoz, van akinek elég a mázli, de van akinek még tudnia is kell ám nagyon egy jó álláshoz. De sajnos csak a tudás nem elég, ezt tapasztaltam.

2011. márc. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos.

Férjem 4x annyit keres, mint én, pedig kb. ugyanannyit dolgozik órában, mint én, csak én éjszaka is dolgozok többször, ő nem. Én 8-ra járok, ő később. Én felelősségteljes munkát végzek, ő kevésbé. Mindketten diplomások vagyunk.

2011. márc. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
48%

A 75%-os 12:55-nél a pont. Van aki szeretne (tényleg szeretne!) sok pénzt keresni és jól élni, van aki meg álmodozik róla, de a cselekvésig nem jut el, mert suli után inkább a haverokkal lóg, meg tévézik, meg gyakorlatilag az adott pillanatban minden fontosabb, mint tenni valamit a dologért (majd holnap!). Aztán elérkezik az a pont, ahol már lehetősége sincs, vagy ha lenne is, az túl bonyolult és nehéz, és inkább akkor megy raktárt pakolni, mert ennyi jutott....


És hát igen, egy raktáros nem keres annyit, mint egy agysebész/bankár/cégvezető, ami teljesen normális, mert nem is tanult érte annyit, és most sem dolgozik annyit.


Középosztály meg szerintem azért van, az ilyen 3-4százezer fizetés/hó azt ide sorolnám.

2011. márc. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!