Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kifizetni egy...

Hogyan lehet kifizetni egy temetést mikor olyan drága?

Figyelt kérdés

Férjem nagymamája meghalt szegény és egsys nagyon olcsora választott temetése kb 250 ezer forintba került de neki erre volt félretett pénze így nem a gyerekek állták.

Viszont ez hatalmas pénz.

Azért jutott eszembe a kérdés mert apósom is elég cudar állapotban van és nem tudom mi lesz vele.

Ha meghalna hogyan tudnánk vajon eltemettetni?!

félre tett pénzünk nem igen van...most kezdtük a közös életet a férjemmel és félre tett pénzünk egyenlőre semmi.lakás kölcsön,fél éves baba stb...!kéne még 1-2 év mire helyre rázódunk.de mi van ha addig nem húzza ki após?férjem tesójának sincsen pénze mert nekik szintén építkezési adósságuk van.és apósom nem tett félre a saját temetésére.

arra lennék kíváncsi ha a gyerekeknek nincs rá pénzük hitelt felvenni már nem tudnak és a anyósoméknak sincs akkor mi van?

oké hogy valahogy biztos össze lehet hozni a rávalót,de van egy csomó olyan család akiknek ennivalóra nincs pénzük és hónapról hónapra élnek.ott mi van akkor ha meghal valaki?miből temetik el? mert szerintem sajnos nem egy ilyen család van a világon.

remélem érthető hogy miről beszélek.


KÖSZÖNÖM


2011. márc. 24. 06:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Inkább realista. Ezért szoktak az emberek maguk gondoskodni a temetésükről, ahogyan a nagymama is tette. Mert persze ha nincs pénz, akkor elhamvasztják ingyen, de azért a legtöbben ragaszkodnak a kegyelethez, hogy ne csak elégessék szertartás nélkül.

Talán nem is tudsz róla, hogy az apósnak van erre félretett pénze, sokan pedig előre foglalózzák a temetésüket. Kényes téma. Majd ha aktuális, akkor kell foglalkozni vele, és végső esetben örökségből kifizetni.

2011. márc. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Semmi sincsen ingyen. Ha elhamvasszák az is 70-90 000 Ft
2011. márc. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
2011. márc. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hiába toljátok le a kérdezőt! Igenis igaza van abban, hogy a mai fizetések kb 15 évvel ezelőtti szinten vannak leragadva (szégyen) és az árak meg egyoldalúan elszállva. És abszolút irreális, hogy egy "olcsó" temetés is egy átlagember 2-3 havi(!!!) fizetésébe kerüljön. Tehát a szállítások, az adminisztráció és maga a szertartás úgy van értékelve (saját részükről) hogy az egyenértékű azzal, hogy egy átlagember: felkel, reggelizik, munkába megy, 8-9 órát robotol, hazamegy, hullafáradt, alszik, felkel, reggelizik, munkába megy, 8-9 órát robotol, hazamegy, hullafáradt, alszik, felkel, reggelizik, munkába megy, 8-9 órát robotol, hazamegy, hullafáradt, alszik, felkel, reggelizik, munkába megy, 8-9 órát robotol, hazamegy, hullafáradt,alszik, felkel, reggelizik, munkába megy, 8-9 órát robotol, hazamegy, hullafáradt, alszik stb. Mindezt még kb 10-12x bemásolhatnám, mert ennyi heti teljes embert kívánó munka szükségeltetik ahhoz, hogy előteremtse azt, amit elkérnek ezért.
2011. márc. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Tinker Bell ***** válasza:
85%

Én azt tartom szomorúnak és szégyennek, hogy vannak emberek, szervezetek akik abból élnek és gazdagszanak meg, hogy más szerettei meghalnak. Persze nem azzal van bajom, aki temetkezési vállalkozóként működik, (bár számomra ez is morbid)mert ezt is el kell valakinek végeznie. De hihetetlen pofátlanság ami itt megy. Sajnos volt pár temetés az elmúlt években a családunkban és azt kell hogy mondjam, hogy sehol nem segítik az embert. Akár a temetésről, akár az átírásokról beszélünk.


Az meg aztán végképp pofátlanság, amikor hamvasztani viszik az elhunytat és úthasználati díjat kell érte fizetni, vagy az, hogy egy igényesebb urna ott van 40 ezer forint, ha pedig sírhelyet vált az ember az 25 ezer forint. Vagy hogy egy sír elkészítése 300 ezer forint és még sorolhatnám.


Valóban okos döntés az embernek öreg korában erre félretenni, de nem mindenki hal meg 80 évesen, sajnos! Egy temetés sosem jön időben! Egy halálesetbe a család nem csak lelkileg de pénzügyileg is belerokkan.


És ez ismét az ország szégyene!

2011. márc. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

tényleg röhejesen drága.

Anno mikor a dédmamám meghalt alig volt pénzünk mert a lakásáért 1millió ft illetéket kellett fizetnünk.. Pedig aztmondták eltörölték a haláladót,aztán kiderült ,hogy ez azokra vonatkozik akik egy háztartásban élnek az elhunyttal.. A temetés is nagyon drága volt,pedig mi a hamvasztásosat választottuk,és elvártuk volna ,hogyha már kifizetünk ennyi pénzt ,akkor normális legyen, ehelyett 20perc csúszással kezdtünk ráadásul egy ilyen hálós elég drága urnaleengedő kötelet rendeltünk amit egyszerűen kifelejtettek a szertartásból.. szégyen hogy ezt se tudják normálisan elvégezni ,pedig szerintem nem annyira nehéz feladat...

2011. márc. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

ingyen max akkor temetnek, ha annyira csóró vagy, hogy putriban laksz, egyébként ha máshogy nem, hát hitelből kifizettetik veled

még az önkormányzati temetési segélyhez is teljes vagyonbevallást kell kitölteni, és akkor is csak a töredékét fizetik ki, de persze előtte neked kell az egészet kifizetni

és sajnos hiába szeretne az ember az elhunyt szerettének rendes szertartást, ha egy hamvasztás is 80ezer forint+az urna, plusz ha kórházban hal meg az illető ott is napidíjat kell fizetni nem részletezem milyen címszavak alatt, mert durva nagyon az egész

tudom sajnos mert apum tavaly halt meg és mi is alig tudtuk kifizetni a hamvasztást, temetésre egyáltalán nem futotta, hiába szeretné az ember, undorító egy rendszer ez

2011. márc. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha időben szólsz az önkormányzatnál,akkor ők elhamvasztják.
2011. márc. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
En is ugy tudom hogy az onkormanyzat eltemetteti, ha a csalad nem all ugy anyagilag.
2011. márc. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Nekem mindegyik nagyszülőm próbált félrerakosgatni a temetésére, így nem igazán éreztük meg, hogy anyagilag is veszteség érne minket. Tudom azt is, hogy ha én most hirtelen meghalnék, akkor is lenne pénz eltemetni, erre (is) jó az életbiztosítás. Igaz, hogy viszonylag sokat fizetek, de szerencsére eddig nem volt gond, tudtam nélkülözni azt a havi kb. 10 ezret, és mivel nem csupán bankban vagy párna alatt tartom, így nem is olyan egyszerű hozzányúlni.

Szerintem sokszor azzal van a baj, hogy amikor több pénz van, mindet elköltik, pedig lehetne akkor is összébb húzni a nadrágszíjat. Persze vannak olyanok is, akiknek soha nem volt lehetőségük, hogy folyamatosan tudjanak félrerakni, de olyan biztosan nincs, hogy valakit ne temessenek el, lehet, hogy erre lehet valami segítséget is kérni, de nem tudom.

2011. márc. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!