Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apakomplexusom van, mit...

Apakomplexusom van, mit tehetnék, hogy ebből "kigyógyuljak"? Hivatásos szakemberre nincsen pénzem.

Figyelt kérdés
Keresem a felnőtt férfiak társaságát, és ha elemezném a viselkedésemet, arra jutnék, hogy bennük keresem azokat a jó tulajdonságokat, melyek apumba kellene meglegyenek, úgy s mint hogy törődnie kellene velem, meghallgatnia a kérdéseimet stb. Főként a tanáraim iránt érzem ezt, főleg egy konkrét tanár iránt. Először azt hittem, hogy beleszerettem, de ez inkább apakomplexus, semmint igazi szerelem. Kérlek, adjatok tanácsot!
2011. márc. 28. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem minden pszichológus kerül pénzbe, ha erre gondolsz.
2011. márc. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Első: Igen, erre gondoltam. A mi környékünkön mindenki pénzt kér, netten lévő pszichológusnak meg már egyszer írtam, de nem válaszolt, ezért döntöttem úgy, hogy tőletek kérek segítséget.
2011. márc. 28. 21:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ne drámázz már!

tini koromban én is szerelmes voltam az egyik apámkorú tanáromba, mivel az apám kb annyit foglalkozott velem, h megcsinált.


nem kellett hozzá semmilyen szakember hogy kigyógyuljak ebből. kb 7 év alatt elértem azt, hogy fokozatosan egyre fiatalabb pasijaim voltak.

a mostani fél évvel fiatalabb nálam :D szóval túl is teljesítettem :D

2011. márc. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azért írtam ki a kérdésbe, hogy szakemberre nincsen pénzem, mert - mivel tényleg nincs - a másik meg, hogy elkerüljem az olyan válaszokat, hogy fordulj pszichológushoz, mivel azzal a problémám nem oldóik meg.


A másik dolog meg, hogy ez kihat a közérzetemre is. Ha nem lehettek azzal a személlyel, nem beszélhettek, akit amolyan apafigurának jelöltem meg, már sokkal idegesebb vagyok, levertebb és sokkal drasztikusabban élek meg bizonyos dolgokat, még ha az egy egyszerű beszólás is. És ez olyan függőség, amiből ki kell gyógyuljak.

2011. márc. 28. 21:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, manapság sokan nagyon könnyen dobálóznak ilyen és ehhez hasonló kifejezésekkel, mint az apakomplexus. Szerintem ahhoz, hogy egyértelműen kijelenthessük, hogy tényleg apakomplexusod van, ahhoz részleteiben kellene ismernünk téged, a környezetedet, az érzéseidet. Az, hogy egy lány nála idősebb férfiakhoz vonzódik nem feltétlenül jelenti, hogy apakomplexusa van, lehet, hogy szimplán csak olyasmire van szüksége egy férfitól, olyasmit vár el a párjától, amit egy vele egykorú srác nem tudna nyújtani neki, csak egy idősebb, aki már férfi. Nem srác, nem fiú, nem pasi, hanem férfi. És mielőtt jönnének a rosszmájú megjegyzések, nem az anyagiakra gondoltam. De tegyük fel, hogy tényleg apakomplexusod van. És akkor mi van? Ez nem betegség! Persze nem olvadsz bele a nagy átlagba, eltérsz, de attól ez még nem feltétlenül rossz. Vannak párok, akik nagy boldogságban élnek évek óta a korkülönbség ellenére. Nem az a baj, ha egy idősebb férfit szeretsz! A baj ott kezdődik, ha téged vagy őt, az kezd el érdekelni, hogy mások mit gondolnak, és nem az hogy mennyire szeretitek egymást.

Ha gondolod írj privátba, beszélhetünk msn-en, vagy skypeon, szívesen meghallgatlak. Kibeszélheted magadból a dolgot, elmondhatom bővebben, hogy mit gondolok még. Nem vagyok pszichológus, de hátha segít:)

2011. márc. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ideggondozóban ingyen van a pszichológus. Ha nagyon zavar ez a komplexus, segíthet.
2011. márc. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jó úton vagy azáltal, hogy megfigyelted az érzelmeidet. Sőt még elemezni is képes vagy. Ha így megy, kigyógyítod magadat. Továbbra is figyeld meg, hogy mi az, amit érzel a tanáraid iránt, és mi az, ami hiányzik. Nem kell minden vágyakozásnak beteljesülni. Viszont előbb - utóbb esetleg találhatsz olyat, akibe tényleg szerelmes lehetsz, akkor is, ha "apád is lehetne". Van ilyen az életben, nem tragédia. De olyat keress, akit nem a családjától kell elszeretned. Ha tudsz könyveket szerezni, Danielle Stealnak több könyve szól erről a témáról, pl. a "keresztutak", a "Szárnyak" a "Kaleidoszkóp" vagy pedig Christina Arnothy könyve: "A győzelem ára".
2011. márc. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tetris ***** válasza:
47%

Ha apádtól nem kapod meg azt a szeretetet és figyelmet, amit szeretnél, akkor természetes, hogy másfelé fordulsz. Nincs ebben semmi elítélendő.

Az a tanár biztos egy értelmes, jóravaló ember, aki szivesen beszélget veled.

A megoldást én ott látnám, ha apádat valahogy ráébreszteni arra, hogy a szülőként nem megfelelő a viselkedése.

Anyukáddal nem tudnál erről beszélni? Talán hatással lehetne apádra.

Egyébként még mindig jobb, ha egy tanárt választasz apapótléknak, semmint valami drogos galerit.

Csak megjegyzem, hogy nagyon értelmes, jólelkű, érett gondolkodású emberke vagy! Gratula!!!!!!

2011. márc. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!