Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idősek otthona vagy sem?

Idősek otthona vagy sem?

Figyelt kérdés
Ti melyiket ajánljátok? (előnyök-hátrányok)
2011. márc. 30. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Az idősek otthona annak való, aki önmagát önállóan ellátni képtelen és nincs olyan családtagja, aki az állandó ellátását meg tudná oldani. Ez nem bűn meg semmi, elvégre ez elég nehéz ápolási munka. Akinek viszont mindez megadatik, az szerintem ne menjen idősek otthonában. Ha van rá pénze akkor fogadjon házi ápolót.
2011. márc. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem mindegy az sem,hogy milyen az az idősotthon. Az állami otthonokban nem sokat törődnek az idősekkel. Oda valóban csak azt érdemes betenni,aki nem tud önmagáról gondoskodni,és nincs is szellemi képességeinek teljes birtokában. Nagyon kevés az az idős,aki ott jól érzi magát.

Azonfelül elég sokat kell fizetni is az eltartásukért.

2011. márc. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk jól jöttek ezek ki nagyon. Elsőként nagymamám nővérét kellett beköltöztetni, mert nem tudta rendesen ellátni már magát. Először nem nagyon akart menni, de megígértük, hogy minden hétvégén kihozzuk, meg ünnepekre is hazahozzuk. A vége az lett, hogy 3 napnál többet nem is volt hajlandó maradni nálunk még karácsonykor sem, mert "megígérte a lányoknak", hogy siet vissza és elmennek együtt templomba, utána meg beülnek cukrászdába. Ő nagyon szerette, mert mindig történt valami és voltak barátnői.

Nagymamám magától ment be pár éve. Képes lenne az önellátásra még mindig, de azt mondta, hogy elege van. Egyedül maradt és semmi kedve már főzni, mosni, takarítani. Mindig látogat minket, meg mi is őt.


Na a lényeg, hogy szerintem ebben nincs semmi rossz. Nem azért adod be egy otthonba az idős rokonod, mert nem szereted eléggé, hanem mert nem tudsz ott lenni 24 órában folyamatosan. Ott ellátják, van társasága és mindenféle szakkör szerű foglalkozás is. Az idős emberek nincsenek bezárva oda, akkor mennek ki az épületből, amikor csak akarnak (Persze, aki nem találna vissza azt nem engedik el) A családjuk akármikor hazaviheti őket több napra is. Egyáltalán nem arról van itt szó, hogy bevágod oda és rá sem nézel többet. Vagyis megteheted, de gondolom nem ez a célod, ha itt kérdezel.

L/19

2011. márc. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

Ja volt egy házi ápolós esetünk is... A néni lent lakott Pécs alatt. (mi Pesten) Az önellátásra képtelen volt már, de amikor fel akartuk őt is hozni Pestre egy jó otthonba, akkor foggal, körömmel ellenállt. Bekényszeríteni nem akartuk (pedig, amilyen állapotban volt, elég könnyen lett volna orvosi papírunk róla), szóval házi ápolót fogadtunk.

Ugye ilyen távolságból azt se tudtuk, hogy mi van. Az ápolót senki sem felügyelte. Amikor anyu lement ellenőrizni, akkor minden rendben volt, de a szomszédok mondták, hogy nem mennek mindig ilyen jól a dolgok... Jó, akkor szereztünk másik ápolót nagy nehezen, de az se volt jobb.

2011. márc. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!:)

Még jó, h nem az a célunk!

2011. márc. 30. 22:11
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Az én nagyszüleim is otthonban vannak. Ők az egész életüket egy erdő széli tanyán élték le. Megöregedtek, nagyapám fél lábát leamputálták, így mamám már nem bírta egyedül ellátni a ház körüli teendőket. Bár azt mondták hogy ők aztán soha nem mennek sehova, de végül mégis sikerült őket rábeszélni egy otthonra a közeli faluban.

Már három éve ott vannak, és nagyon szeretik. Egyrészt a gyerekek is nyugodtabbak, hogy mégiscsak felügyelet alatt vannak, nem kell télen fát vágni, stb. Mamámnak barátnői vannak, állandóan vannak programok, hol misére mennek közösen, hol az otthonban csinálnak valami programot.

Úgyhogy mindent összevetve jó döntés volt: ők is jobban érzik magukat és biztonságban vannak, és a gyerekek is nyugodtak, hogy jó helyen vannak.

2011. márc. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Hát nem tudom, nekem az idősek otthonáról nincs túl jó véleménynem. Persze nem azt mondom, hogy mindegyik rossz, de az önkormányzatiakban hogy mi megy...Azok biztos jobbak lehetnek amik fizetősök/jobban fizetősök.


Nekem a keresztanyám egy idősek otthonában ápolónő (államiban) és elég cifra dolgokat szokott mesélni. Azok akik pelenkázásra szorulnak, azokra meg van szabva hogy egy nap hány pelenkát lehet rájuk adni, és ha összekenik, akkor várni kell X ideig a cseréléssel. Vagy meglopják őket (hol a dolgozók, hol a betegek egymást)vannak még elég szörnyű dolgok, de azt most nem részletezem. Én a magam részéről ha idős leszek remélem nem kerülök be egy ilyen helyre, és a nagyim is ettől reteg (83 éves) hogy nehogy beadjuk. Ha rajtam múlik soha nem fogom őt betenni ilyen helyre.


De hogy jót is mondjak: a nagyimnak van egy barátnője, aki szintén 83 éves, és ő meg már kiváltotta a helyét hogy ősszel bemegy egy magán idősek otthonába. Mert ott milyen jó lesz: vannak foglalkozások, lesz saját szobája stb. Már teljesen be van zsongva.

2011. márc. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
21%
Hát tiszta szívemből remélem, hogy ha megöregszem, nem fogok idősek otthonába kerülni. Inkább mindig fitten tartom magam, de ha esetleg mégsem leszek képes ellátni saját magamat, inkább meghalok, minthogy pelenkázni kelljen, akár egy csecsemőt. Ebből kifolyólag a szüleimet se lennék képes soha beadni egy ilyen helyre, azokat, akik felneveltek. Nincs időm 24 órán át mellettük lenni? Nekik sincs és soha nem is volt 24 órájuk rám! Ez a legszánalmasabb érv, amit hallottam.
2011. máj. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
A helyzettől függ, ha nincs más választás akkor nagyon utána kell járni, hogy biztosan a legjobbat találjuk meg. Évekig kerestünk apukámnak jó helyet. Az önkormányzati intézmény itt nálunk Gödöllőn) nem a legjobb, a magán otthonok drágák. Végül sikerült megtalálni a kettő közötti átmenetet: napi 3300 Ft-os térítési díj mellett a Segítőkéz Alapítvány kis ápolóházában mindössze 20 idős embert gondoznak, maximális a törődés, emberségesek. Nincs nagy luxus, de jó az ellátás és nyugodt szívvel jövök el a látogatásból...
2011. aug. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!