Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, ha a...

Mi a véleményed arról, ha a tizenéves terhes lány anyja kényszeríti őt a gyerek megszülésére vagy épp elvetetésére?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés. Kinek is a döntése ez? Ha a lány el akarja vetetni,kényszeríthetik-e a szülésre? A másik oldal valahol jogos,hiszen egy tizenpár éves nem tudna eltartani egy gyereket,lévén nem tud dolgozni,szinte biztos,hogy a nagyi nyakára menne.
2011. márc. 31. 05:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Fogós kérdés.:)

Ennek közös döntésnek kell lennie.A tízen éves részéről,hogy elég érett e már egy gyerkőchöz.Mert igen is neki kell ellátna,gondoznia nem a mamának!A másik félről,hogy akár anyagilag akár lelkileg meg tudják e oldani ezt a dolgot.De mindenképpen óriási felelőtlenségnek tartom,hogy egy tízenakáhány éves lány eleve szexuális életet él!Arra meg,hogy nem is védekezik már nem is tudok mit írni.Ez egyformán a szülő és a gyerek hibája is.Mert hiába veszi meg a szülő a bogyót ha a gyerek annyit sem tesz,hogy szedje.De ez fordítva is igaz.Szóval sztem közös döntésnek kell lennie de egy tízen éves lány teljesen alkalmatlan erre a feladatra!!!!!!!!!!!!

2011. márc. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
93%
Ha a lány elmegy dolgozni, ellátja a gyereke minden szükségletét önerőből, akkor joga van egyedül dönteni. Amennyiben a szülők tartják majd el(ami valószínű), akkor a szülő jogosan szól bele a dologba.
2011. márc. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
78%
A lány döntésének kellene, hogy legyen. De viszont a szüleit és nagy terhesél érné, tehát rájuk is tartozik (eltartás stb). Attól függ h milyen gondolkodású a szülő. Én felvilágosítanám mindkét lehetőség velejárójáról, de hagynám dönteni.
2011. márc. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérde´s.Remélem nem "kell" majd ilyen ügyben döntenünk.A lányom még csak 3 éves.....

Bízom benne,ha oda is kerül a sor ésszel fog élni.

Szívem szerint mondanám elvetetni,ha 14-16 éves gyerek lányról van szó.Ha 16 elmúlt megbeszélés után nagyon nehéz döntés lenne.....

Ismét írom remélem,hogy nem lesz ilyesmiben részem.

2011. márc. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:

A lány anyának van igaza..

Egy gyerek felnevelése nagyon sok pénzbe kerül, meg egy 16 éves lány nem is tudna igazán foglalkozni vele, az első időkbe igen, de aztán ráun és rájön h ő még nem élte ki magát.

És akkor ki vigyázna a gyerekre a nagymama...

Szerintem nincs jogod anyádék nyakába varrni egy kisbabát akihez mindenkinek alkalmazkodnia kell.

Tanulj azt majd ha lesz munkád biztos háttered lakásod majd akkor jöhet a baba.

21 éves leszel de mindent megteszek azért h ne legyek terhes, ha mégis az lennék elvetetném mert még nem tudnék neki olyan körülményeket biztosítani amit szeretnék

2011. márc. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
És a másik felére nézve: ha arra kényszeríti,hogy megszülje?(ergo nem ad pénzt ab-ra)
2011. márc. 31. 07:02
 7/34 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek kozos dontesnek kell lennie ebben a korban. Nem lehet eroltetni, de a lanynak is meg kell beszelni a szulokkel. Ha erolteti az anyja, nem szep jovot lehet a lanyanak josolni...annyi helyzet, ahany ember. Ennyibol nem lehet megitelni.
2011. márc. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
50%

Nekem az a véleményem, hogy egy lány, aki elég nagynak érzi magát a szexre és elég szerencsésnek érzi magát, hogy ne védekezzen, az legyen felnőtt utána is, és vállalja a tettei következményét, ha pl. ezek kihatással lesznek az egész életére. Egy tizenéves gyereknek, aki még csak nem is nagykorú és a szülei tartják el, szerintem nagyon minimális beleszólása van, hogy marad-e a gyerek vagy nem. Szinte nem is a gyereke lenne, hanem a kistestvére, csak annyi a különbség, hogy ő hordja ki. Akinek meg ez nem teszik, az ne anyucihoz rohanjon segítségért (felnőtt, érett szexuális életet élő emberként, mert ugye ezek a lányok mind annak hiszik magukat), hanem menjen el dolgozni, teremtse elő magának a pénzt, ami az abortuszhoz vagy épp a gyerekneveléshez szükséges.

És a legfontosabb, hogy a kislány tanuljon belőle, jöjjön rá, milyen egyszerű pár óra alatt egy egész életet tönkretenni, hogy később majd intő példaként tudja továbbadni a saját történetét a gyerekeinek, nehogy ő is hasonló sorsra jusson.

2011. márc. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Niktoon válasza:
Én nagyon abortusz-ellenes vagyok, mégis úgy gondolom hogy egy tini iskolás lány ne szüljön gyereket, mert csak elrontaná egy ember életét illetve a sajátját is. Viszont ha az anyuka azt szeretné, hogy szülje meg a lány a gyereket, akkor gondolom tisztában van az anyuka azzal, hogy a picit neki kell nevelnie. Meg lehet végül is oldani, hogy az anyuka elmegy gyes-re, a lány meg visszamegy a suliba. Lásd: MTV, terhes tinik. Persze ez sok dologtól függ, mert számba kell venni az anyagi hátteret, a stabil családi kapcsolatokat, illetve azért az apának is van egy-két beleszólása a dologba szerintem; nem biztos hogy az első munkahelyéből már gyerektartást akar fizetni... Az abortuszra a pénzt meg evidens - szerintem - hogy az fizesse, aki csinálta a magzatot! Ha már nem tudott gumit húzni a ....!
2011. márc. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Niktoon válasza:
És akkor még az abortusznak a lelki válságairól, depresszióról nem is beszéltünk...
2011. márc. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!