Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségemet vagy a "lányomat"...

Feleségemet vagy a "lányomat" válasszam?

Figyelt kérdés

10 éve ismertem meg első feleségem, neki volt már egy 1 éves gyereke. Összeházasodtunk, nevemre vettem a kislányát.

Évekkel később megromlott a kapcsolatunk és elváltunk.

Megismertem második feleségem akinek szintén van gyereke.

Ebből a házasságból született közös gyerekünk is, csodaszép kisfiút szült nekem.

Itt kezdődtek a problémák. Volt nejem és lányom nem tudják megemészteni, hogy közös gyerekünk van és mással élek.

Rendszeresen zaklatják a feleségem, sokszor veszekszünk, bár szegénykém elég jól tűri. :(

Volt nejem mindent megvetet velem a lányának, minden hétvégén nálunk van mert ő hétvégénként szórakózni jár (ez volt válásunk fő oka is)

Amikor nálunk van a gyerek, folyamatosan jár a nejem után és mindenféle zagyvasággal tömi a fejét, régi időkről beszél neki, az anyja így, az anyja úgy, anyja sokkal jobb...stb.

Amikor nyáron elutaztak nyaralni békesség volt.

Többszőr beszéltem már velük, ígértek mindent aztán kezdődőtt előlről.

Ha ez így folytatódik, megmérgezik a házasságunkat.

Mit tennétek?


2011. ápr. 4. 08:25
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
97%
Tiszteletre méltó, hogy a válás után is tartod a kislánnyal a kapcsolatot, holott nem is a Te gyereked. De meg kell húzni a határt. Családod van! Saját gyerekkel. Ennek kell mindenek felett a legfontosabbnak lenni. Az exedet meg pakold helyre, hogy gondolkozzon felvilágosultabban kicsit.
2011. ápr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Talán a sarkadra kellene állnod, és ultimátumot adni a volt nejednek és a lányodnak, az meg, hogy mennyit költesz rá azt neked kell tudnod, hogy reális-e?De ki engedi el könnyen az aranytojást tojó tyúkot(téged)?
2011. ápr. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

A feleséged és a saját gyereked a legfontosabb!

A nevelt lányodnak határozottan mondd meg,hogy nem tűröd ezt a viselkedést! Ha nem hajlandó megváltozni,akkor ne menjen hozzátok és ne költs rá egy fillért sem!

Az anyjának pedig mondd meg,hogy állítsa le magát.

Légy erélyes velük!

2011. ápr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
54%
Vegulis ez olyan, mintha azt kerdezned, hogy melyik kezedet vagd le. Szerintem ebbol sehogy nem tudtok ugy kijonni, hogy mindenkinek jo legyen. Valoban valasztanod kell. Ezert nem jo a valas meg a patchwork family, mert ezzel valaki mindig szivni fog es te ebbol sehogy nem tudsz mar boldog csaladot csinalni. En a lanyt nagyon sajnalom, mert o nem tehet rola, hogy elvaltatok es csak szeretne visszakapni az apjat ahelyett, hogy hetvegi apukaja van. 11 eves, nem lehet hibaztatni. A ferjem szulei is elvaltak, o is hasonlo modon mindig nosztalgiazott meg most 30-as eveiben is elojonnek az emlekek. Hat ilyen meghatarozo a csalad, a gyerekkor. Ugy kellene intezni, hogy elsosorban a gyerekeknek legyen a legjobb, mert akkor egybol nektek is jobb lesz, nagy teher esik le a vallatokrol. Ne legy onzo, a gyerek sosem hibas, bar nekem a megfogalmazas alapjan ugy tunik, hogy te mar valasztottal - egyertelmuen az uj felesegedet. Szomoru, szomoru az ilyen szetesett csalad, jo megoldas nincs, picit kevesebb oncentrikussaggal lehetne javitani a csaladon. Nem az a lenyeg, hogy mit veszel meg a kislanynak, az teged nem potol.
2011. ápr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
87%

Ha a volt feleségednek azt mondanád, hogy felbontod az örökbefogadást? Lehet, hogy meggondolná, hogy bele piszkáljon e a házasságodba. EZT TALÁLTAM


Az örökbefogadás bírósági felbontása


Az örökbefogadást a bíróság felbontja, ha akár az örökbefogadó, akár az örökbefogadott olyan magatartást tanúsított, amely miatt az örökbefogadás fenntartása a másik félre elviselhetetlenné vált, vagy ha az örökbefogadás célját és társadalmi rendeltetését nem tölti be.


Az örökbefogadó halála után az örökbefogadást annak érdekében is fel lehet bontani, hogy az örökbefogadott vér szerinti családi jogállását visszanyerje.


Az örökbefogadás bírósági felbontását bármelyik fél kérheti. Kiskorú örökbefogadott érdekében az örökbefogadás bírósági felbontása iránt a gyámhatóság és az ügyész is indíthat pert. Ha az a fél, aki ellen a pert indítani kellene, nem él, azt a bíróság által kirendelt ügygondnok ellen kell megindítani.


Az örökbefogadás a felbontó ítélet jogerőre emelkedésének napján szűnik meg. Ha azonban bármelyik fél az eljárás folyamán meghal, az örökbefogadás joghatásai - felbontás esetében - a keresetlevél beadásának napjára visszamenő hatállyal szűnnek meg. A felbontó ítélet kihat az örökbefogadóra, annak rokonaira, továbbá az örökbefogadottra és annak leszármazóira. Az örökbefogadást felbontó ítélet mindenkivel szemben hatályos.

2011. ápr. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
A sajat gyerekeddel foglalkozzz csak, a volt asszonyt meg kuld el a p..ba.
2011. ápr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Szerintem csak az a cél, hogy szétmenjünk.

Első feleségem a válásunk után rögtön házasságot kötött majd elvált.

Akkor a leányzó folyton azt mondogatta nekem, hogy neki új apukája van és nem is akart hozzám jönni.

Ahogy felbukkant a szerelem az életemben, fontos lettem nekik.

Évek teltek el, hogy minden hétvégén bulizni járt a nejem, én meg vigyáztam egy idegen gyerekre akit a nevemre vettem.

2011. ápr. 4. 08:51
 8/38 A kérdező kommentje:

Sajnálom a kislányt, de szerintem nem az apját látja bennem.

Féltékeny a nejemre és a gyerekre.

Közénk fekszik és olyanokat mond a nejemnek ami sajnos nem igaz.

Feleségem szerint változni fog, de ő nem tudja mit mond a háta mögött róla.

Valóban jó a vegyes házasság.

2011. ápr. 4. 08:55
 9/38 anonim ***** válasza:
80%
Ne felejtsétek el, hogy a lány 1 éves kora óta a kérdezőt tekinti apának. Nem a vér számít, hanem a nevelés. Nem tudom hány éves a lányod, de szerintem is ki fogja ezt nőni és hidd el, hogy sok múlik a nevelésen.
2011. ápr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
12 éves.
2011. ápr. 4. 09:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!