Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyul hozzátok a...

Hogyan viszonyul hozzátok a sógorotok? Hogyan kerüljek közelebb hozzá?

Figyelt kérdés
A sógorom nagyon messze lakik tőlünk és ezért a kapcsolatunk nem túl közvetlen. Próbáltam a férjemmel együtt sok mindent, hogy mégis jobb legyen a kapcsolatunk, de nem megy. Mi mindig küldünk neki leveleket, emailt, fel is szoktuk hívni, de ő sosem tesz semmi ilyesmit. A férjem az utóbbi 6 évben 2-szer találkozott vele a nagy távolság miatt (Japánban él a sógor), és a férjemmel mi utaztunk oda. Megértem, hogy nagy a távolság, de ő az egyetlen szál testvérével sem akarja tartani a kapcsolatot. Nem azt várom, hogy repüljön ide, de azért jól esne, ha legalább emailt írna (vagy arra válaszolna), mert az ingyen van. Mit tehetek, hogy a sógorom érdeklődjön a férjem iránt? Látom, hogy bántja a párom, hogy már 10 hónapja nem beszéltek telefonon (a férjem úgy döntött, hogy nem fogja felhívni, mert mi már sokszor hívtuk, de ő soha). Sosem volt a férjem rossz hozzá, így nem tudjuk, hogy miért van az, hogy mindennel és mindenkivel foglalkozik, csak velünk nem, pedig sosem bántottuk. Emailre sem igazán reagál, évente kb. 1-2 pár soros emailt kapunk tőle. Szerintetek mit tehetnék? Úgy érzem, hogy itt nemcsak a távolság a gond, mert az email és a levelezés messziről is lehetséges, csak akarat kérdése. Én erőltetem túl ezt vagy azért az nem normális, hogy valakit ennyire ne érdekeljen a saját öccse? Nálatok mennyire közeli a viszony?
2009. febr. 27. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy épp olyan lusta kapcsolattartásban, mint én? Sajnos nem vagyok rá büszke, de konkrétan, ha nem rugódják szét a hátsómat, a büdös életben nem veszem rá magam, hogy levelet írjak olyanoknak, akiknek viszont kéne.. Semmi haragról nincsen szó, nagyon szeretem őket, gondolok is rájuk gyakran, csak a hétköznapok egyhangúak, mindig ugyanaz ugyanakkor történik, és valahogy nem tudok nekifogni, nem tudok mit írni. Napolom, napolom, és lassan eltelnek a hónapok, évek..:( Sajnos a telefonnal is így vagyok.


Nem lehet, hogy vele is ez van?

2009. febr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ilyen, de bánt minket, mert úgy jön le, hogy nem érdekli őt, hogy mi van velünk és ez egy idő után rosszul esik, ha te mindent megteszel, hogy tartsd a kapcsolatot. Nekünk azt mondta sokszor, hogy nagyon elfoglalt meg a férjem szülei is mindig azt mondják, hogy a fiuk nagyon elfoglalt...rendben, de mi nem vagyunk azok talán? Emailt lehet írni 5 perc alatt is.
2009. febr. 27. 21:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van, azaz inkább semmi. Szülinapokon írunk csak, meg kb évente 2x találkozunk, de akkor sem úgy, mert a szülők mindig ottvannak. Próbált a férjem emailt írni neki csak úgy, de visszaválaszol egy semmitmondó pár sorban, és kész. Az iwiwről látjuk azt is, ha új barátnője van. De sosem volt normális kapcsolata a férjemnek az öccsével, mert még csak 11 volt, mikor a férjem már elment otthonról. (7 év van köztük) Most meg 21 éves egyetemista, éli világát, mi meg ráadásul külföldön élünk, úgyhogy nem tudom mi lesz ebből. Bár apám meg a nővére között is 8 év van, és ők is felnőtt korukban kerültek közelebb egymáshoz, de talán ha az egyik fél nő, ott könnyebb a helyzet. Szerintem...2 pasival nehezebb.Félek, hogy a távolság miatt ez már sosem fog javulni.:(
2009. febr. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyém szexuálisan zaklat, szerintem örülj, hogy távol tartja magát tőled.
2009. márc. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!