Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a szüleimet?

Hogyan győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés

Minden álmom, hogy felnőttként majd zongorista legyek, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre szeretnék majd bekerülni, most 15 éves vagyok, idén kezdtem a gimnáziumot.

5 éves korom óta tanulok klasszikus zongorát, minden tanárom szerint tehetségem van hozzá, mindig sokkal gyorsabban haladtam, mint a többi gyerek, sokkal jobban játszottam. A Liszten van egy előképző tagozat kivételesen tehetségeseknek, ide 8-tól 14 éves korig lehet bekerülni, ez a szüleim miatt úszott el. Az egyik tanárom vállalta, hogy felkészít, segít, szerinte lett volna rá jó esélyem, legalábbis próbaévre bekerülni.

A szüleim hallani sem akartak róla, szerintük a zenéből nem fogok tudni megélni, azt akarják, hogy orvosira menjek, mint apám családjából minden férfi (én lány vagyok egyébként). Jól tanulok, de abszolút nem akarok ezzel foglalkozni. Apám azt mondja, hogy nem akarja, hogy a zongorázgatással menjenek el értékes évek az életemből, amit tanulásra fordíthatnék, szerintük ez csak egy hobbinak, kikapcsolódásnak jó.

Én gyakorlok kitartóan, de félek, hogy még csak meg sem fogják engedni, hogy elmenjek a felvételire, és attól is félek, hogy be sem kerülnék, nagyon nehéz bekerülni, és akkor tulajdonképpen nekik lenne igazuk... Igaz, rengeteg versenyt nyertem már 10 év alatt, de mindig akadnak jobbak..

Bocsánat a hosszú leírásért, de egy csomóban van a gyomrom, ha a jövőmre gondolok... csak a zongorázást tudom elképzelni. Mit tanácsoltok?


2011. ápr. 4. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Még mindig meghagyhatod az orvosis terveket tartaléknak, ha mégsem kerülnél be.
2011. ápr. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Mutass egy képet apádnak arról, hogy Mága Zoltán milyen házat "hegedülgetett" össze magának. Aztán kérdezd meg, ha orvosnak lenni annyival jobb a tiétek miért nem olyan kacsalábon forgó?
2011. ápr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát, ez félig-meddig jó érv csak, mert ami azt illeti, mi sem vagyunk annyira híján a pénznek, apám családjának mondjuk úgy, neve van a szakmában, szóval biztos, hogy én sem halnék éhen, mint orvos...

A zenére meg azt mondja, hogy ahhoz szerencse kell, keveseknek sikerül befutni vele..

2011. ápr. 4. 23:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem akarok semmi rosszat mondani a szüleidre, de engem az a fajta gondolkodásmód ki tud akasztani, amit ők is képviselnek.


Én azt mondom, hogy csináld csak, gyakorolj szorgalmasan! Ne add fel az álmaid!

Van még 3 éved érettségiig.

Ha még akkor is nagyon ellened lesznek, akkor fel kell vállalni a konfliktust, be kell adni a jelentkezést, el kell menni felvételezni és kész. Úgysem tudják megakadályozni... :-)

2011. ápr. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
sok zenetagozatost ismertem, akik hosszan panaszkodtak arról, hogy lassan diplomáznak kitűnő eredményekkel, még sincsenek perspektíváik igazán a szakmában. erről álmodoztak, jól is ment..szóval a tiédhez hasonló történetek, csak ahogy írtad mindig vannak jobbak. ez nem jelenti azt, hogy esélytelen zongoristaként befutni, ha ennyire szereteted a dolgot az rengeteg pluszt adhat. a legcélszerűbb az lenne, ha beszélgetnél zenetagozatos egyetemistákkal, esetleg befutott zenészekkel, akik segítenek dönteni.
2011. ápr. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit megtehettél, azt megtetted. Megmondtad, hogy ez a te álmod. Ők meg megmondták, hogy ebben nem partnerek. Most rajtad a sor, hogy elfogadd, hogy ez a helyzet. Ha elég erős az álmod, megvalósítod nélkülük is. Keress szövetségeseket, akik támogatnak benne, és ne a szüleidtől várd, hogy ők is azok legyenek. Sok sikert!
2011. ápr. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is feladtam az álmomat azért, mert acsaládom nem támogatott. Így sem jártam rosszúl, de nem mindegy, hogy szereted e ami csinálsz, vagy nem. Én harcolnék, ha újra kezdhetném, csak akkor még túl gyenge voltam hozzá...

Egyébként is azt fújja a tévé , hogy az orvosok milyen pocsékul keresnek... A TE életed a TE döntésed!

2011. ápr. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!