Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elerhetoek az almaim? Hogyan?...

Elerhetoek az almaim? Hogyan? Hogyan valljak le a szuloi mintarol?

Figyelt kérdés

Tortenetem ott kezdodik, hogy anyukam van csak, apukam kiskoromban ongyilkos lett. Anyukammal eleg szegenyesen elunk, amolyan "egyik naprol a masikra" eletmod. En nagyon szeretnek majd csaladot, ferjet, gyerekeket, de az apai minta hianya miatt, ezt szo szerint lehetetlennek tartom. Van 2 noverem, nekik sincs allando kapcsolatuk, se lakas, se kocsi, se karrier. Tehat ok sem szolgalnak pozitiv mintakent. Egesz eletemben ezt hallom, hogy "aki szegenynek szuletett, szegeny is marad" valamint "minden ferfi taho". En nem szeretnem ugy "vegezni", mint ok, de attol tartok belesuppedek ebbe az allapotba es en se fogok kitorni, se maganeletben, se karrierben. A masik, hogy nem vagyok egy penzkozpontu ember, de szeretnem, ha annyi lenne, hogy a szeretteimnek ne kelljen nelkulozni. Szeretnem, ha annyi lenne, hogy ha pl. fogszabalyzora van szukseg gond nelkul megvehessem majd, vagy ha anyukam idos lesz, megfelelo tamogatast kapok. Elerheto ez magyarorszagon? Le lehet vetkozni a gyerekkor megprobaltatasait, remenytelenseget? Koszonom a valaszokat!

19/N


2011. ápr. 7. 21:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
kapjon a "kapok" helyett
2011. ápr. 7. 21:19
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Egyértelműen mérgező családi háttérben nevelkedsz, ez az "aki szegény volt az is marad" lehúzó mentalitásból látszik. Ajánlom, hogy vedd meg Susan Forward Mérgező Szülők c. könyvét, amellyel levetheted magadról a láncokat. Nekem nagyon-nagyon sokat segített. Azt pedig tanuld meg, hogy semmi sem elérhetetlen, csak nagyon kell akarni és küzdeni!

2011. ápr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%

"szegenynek szuletett, szegenyen is hal meg!"

Ez egy nagyon regi kozmondas, de nem feltetlen igy van, hiszen tudsz valtoztatni ezen.

Ostobasag azt gondolni, hogy szuleink, nagyszuleink szolgalnak eronk, kepessegeink, tulajdonsagaink, adottsagaink forrasaul. Igy tulsagosan szuk korlatok koze kenyszeritjuk lehetosegeinket.

Ne hasonuljatok a vilaghoz, hanem gondolkodasotokban megujulva alakuljatok at, hogy felismerjetek, mi az Isten akarata, mi a helyes, mi a kedves elotte es mi a tokeletes./Romaiaknak 12:2/

Ez az uj elet kulcsa.

Amit Te gyermekkorodban kaptal az vesodott be a tudatalattidba, s ezt kell megvaltoztatnod, hiszen lehetoseged van erre. Elj tudatosan!

2011. ápr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nagyon nehéz,de nem lehetetlen. sok évig tartó kemény küzdelem,sok könny,és sok apró sikerélmény. kis célokat kell kitűzni,és azokat sorban megvalósítani. ne aggódj,sokunknak sikerült,neked is menni fog.
2011. ápr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Tanulj! Ez az egyedüli kitörési pont számodra...ezt kell megfogd. Másképp úgy végzed, mint a családod többi része.
2011. ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem és a páromnak se volt családi minta.de mi a kislányunkat boldog családként neveljük.szerintem nem lehetetlen!!!!!
2011. ápr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Sopánkodni felesleges, beletörődni is a negativitásba felesleges, akarni nem elég ! Legyen egy célod, és irány utána. Nem siettetni, szépen kivárni, és dolgozni hogy elérhesd céljaidat. A hülye szövegeket, példákat elfelejteni, levonni a rossz példákból a következtetést.

Férjemnek sem volt jó gyermekkora egyáltalán, náluk öngyilkosság nem volt, csak 2 próba, megcsalás, stb. De a legjobb apa aki lehet ! Nem foglalkozott azzal, hogy mi volt. Azt tudta, hogy ő mit akar. Azt nem !

Mindenkinek van pozitívja negatívja. Legyél erős, és olvass könyveket, amit írt is itt valaki, és önbizalomról is egyszerűeket, azok segítenek.

Tudod van akinek tök alkoholista a családja, ezért ő is az lesz, viszont van aki, eldönti, hogy márpedig ezt nem ! És tesz is érte.

Tegyél magadért, hogy jobb életed lehessen, jobbat adhass gyermekeidnek ! Még fiatal vagy nagyon. Ne izgulj menni fog !

2011. ápr. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy elérhető. a legfontosabb lépést már megtetted: el akarod érni. Innen sok sikert hozzá, én bízom benned. Néhány kérdést viszont tisztáznod kell magadban. Például a pénz szerepét. NEm kell anyagiasnak lenned, de ha ki szeretnéd pipálni a pénzügyi problémákat a saját és a családod életében, akkor meg kell tanulnod bánni a pénzzel. Ehhez nagy segítséget találsz Robert T Kiyosaki - Sharon L Lechter "Gazdag papa, szegény papa" című könyvében.
2011. ápr. 8. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Te már láttál magad előtt negatív példát,tudod,hogy mit nem akarsz.Most már csak azt kell kitalálnod,hogy hogyan érheted ezt el.Hajrá!


Ki lehet törni a szülői mintából,idő kell hozzá,de nem lehetetlen.Ha anyagi téren nem nagyok az igényeid ez kezdésnek nagyon jó.Meg kell tanulnod bánni a pénzel.Kiszámíthatóan beosztani,egytizedét félretenni minden hónapban,hogy ki lehessen fizetni a váratlan kiadásokat pl kirándulás,szemüveg,új mosógép,fogszabályzó.....

Én is kitörtem,és nem is értem,hogy hogyan sikerült.Ha problémám van akkor először a szülői minta jut eszembe megoldásnak,és én mégis keresek egy másféle megoldást.Talán ez a nyitja.:)

Teljesen más vagyok mint az anyukám (bár nagyon hasonlítunk) akár anyagi téren,akár a párkapcsolatban:)


35/N

2011. ápr. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
91%

Szia!

Tarts ki az álmaid mellett. Higgy magadban és abban, hogy megvalósulnak. Hasonló volt a gyerekkorom a tiédhez. Eleinte sok mindent elrontottam. Például ott hagytam a középsulit... Aztán rájöttem, hogy csakis rajtam múlik az életem, hogy milyen lesz. Olyan, amilyenért "megdolgozok". Újra tanulni kezdtem. A sarkamra álltam és egyre több mindent kezdtem elérni.

Csakis rajtad áll mit érsz el, hogy mit vonzol be magadnak. Nem a nővéreden, vagy máson. Nekem anno azt mondta a környezetem, hogy "Áhh, ez még odébb van! Úgysem lesz az úgy!". És tessék! Mindenem meg van. :) Hálás vagyok mindenért. :) A kilátástalanságért is, hogy erőt adott tovább lépni.

Sok Sikert az Életedben! :)

U.I.: nézelődj egy kicsit: www.thesecret.hu :)

2011. ápr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!