Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha örökölnétek?

Mit tennétek ha örökölnétek?

Figyelt kérdés

Nagyapám után örököltem Ausztráliában egy csodaszép tengerparton 2-3 hektár birtokot.Rettenetes drága.K.b 4-szer 90 millió ft.

Nem tudom mihez kezdjek.

Van 2 kisgyerekem és férjem.

Kérlek mondjátok el nekem h ti mit tennétek,mihez kezdenétek,hova fordulnátok segítségért,hogy tudnék elmenni???stb,stb.

Itthon is van 2 házam egy városon és egy tanyán.Maradjak vagy menjek?

Minden megoldás érdekel.


2011. ápr. 15. 13:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan elmennék innen, eladnám az itthoni ingatlanokat, és kimennék külföldre. De ez csak az én gondolatom, sajnos mi nem tudunk helyetted dönteni, mivel azért gondolom elég sok dolog befolyásol téged. Pl a párod, a gyerekek, a munkád stb.
2011. ápr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Add el akkor ott azt a birtokot jó pénzért.

A pénzt pedig rakd el egy bankba de ne egy helyre.

Így még az unokád is jól fog élni.

2011. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hova kellene fordulnod, de én biztos átgondolnám, hogy milyen is konkrétan ez a birtok, fenn tudnám-e tartani, mit tudnék vele kezdeni?

Ennek a függvényében döntenék. Lehet, hogy eladnám és a pénzt befektetném valamibe, vagy egyszerűen csak arra fordítanám, hogy biztosítva legyen belőle a jövőm és a gyerekeimé.

2011. ápr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Én eladnám az itthoni ingatlanokat, és vennék belőle egy lakást, amit kiadnék albérletbe (hogy azért ha mégis úgy alakul hogy hazaköltözök, ne a semmibe jöjjek).


Az ausztrál birtokot is eladnám, és vagy ott, vagy másik élhető külföldi városban vennék belőle egy házat és ott telepednék le a családommal.


Persze ez nem ilyen egyszerű, hisz kérdés, hogy a párod akar-e külföldön élni, megvan-e a végzettségetek és nyelvtudásotok ahhoz, hogy ott vállaljatok munkát stb.

2011. ápr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Én eladnám az itthoni házat,tanyát és mennék ausztráliába...

de ez én vagyok,a munkám olyan hogy bárhol találok munkát,párom dettó,és a nyelvtudásunk is jó


De ha ragaszkodnék Mo-hoz,akkor eladnám az ausztrál bitrokot,itthon csinálnék egy vállalkozást


Meg persze először megkérdezném páromat,nem egyedül döntenék

2011. ápr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Hú de jó neked ! Bárcsak több efféle probléma kérdést láthatnék ! :-)

Nem biztos, hogy el kell menj. Valaha is gondolkodtál azon, hogy ott szeretnél élni ? Ha igen, akkor most itt a lehetőség megpróbálni. Ha nem, akkor nem muszály. Meg is tarthatod, vagy eladhatod, kisebbet vehetsz, ahova van mennetek vakációzni stb.

Az én vágyam, ha jó gazdagabb lennék, nem túl, de lenne, hogy amikor boltban látok néniket összerakosgatni a pénzüket, hogy futja e, mögé állnék sorba, és jelezném a pénztárosnak, hogy fizetem az övét. Segíteni a rászorulókon nincs is annál szebb. Ezt nem javaslom, csak megjegyeztem :-)

Mindig ilyen "problémáid" legyenek ! :-)

2011. ápr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha van megfelelő végzettségetek és nyelvtudásotok a férjeddel együtt, hogy kimenjetek és ott éljetek: én mennék.

Ha nincs: akkor amit előttem írt. Eladnám a kinti birtokot, a pénz meg itthon jól jön. ( Sőt, vennék pár ingatlant és kiadnám albérletbe, ha meg feljebb mennek az ingatlan árak, akkor eladnám).

2011. ápr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Azt neked kell eldönteni, hogy itt vagy ott akarsz élni.

Ha eladod a birtokokat abból arany életed lehet. Egy részét beteszed a bankba, egy részét meg ingatlanokba, amit jó pénzért kiadsz. Így soha többé nem kell dolgoznod, a bérleti díjakból pedig oda utazol ahova csak kedved tartja.

2011. ápr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
A birtokot tuti eladnám, meg az itthoni telkeket is, én nem szeretnék Ausztráliában élni, de költöznék az tuti, személy szerint nekem Svédország a célom. Ott vennék egy akkora lakást amekkorában kényelmesen elférek, a pénzt meg arra költeném amire mindig kell.
2011. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Mázlista. :D


Egyet csinálj kint vmi befektetést, maradj itthon és dőzsölj a bevételből. oda meg mehetsz bármikor nyaralgatni. :)

2011. ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!