Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a ruháimmal?...

Mit csináljak a ruháimmal? Úgy értem a ruháimat a zsebpénzemből kell megvennem, viszont nem tudom mért, de folyton összemennek a mosásban meg növök is, és ha kinövöm, egyértelmű, hogy a húgomnak adom őket.

Figyelt kérdés
De szerintem ez nem teljesen igazságos, mert így nekem elfogy a zsebpénzem jó cuccokra, a húgomnak meg ruhája is lesz, és pénze is marad...mi lenne a megoldás?
2009. márc. 5. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Szar ügy... tudom. Ismerős a helyzet, mivel a párom az összes számítógépes cuccát a testvérének vagy a szüleinek adta, ha ő kapott/vett újat. És az sem két fillér. Őt nem zavarta, engem igen.

Szerintem azért mennek a ruháid össze a mosásban, mert rossz az anyaga, rossz minőségű vagy túl nagy hőfokon mosod.

2009. márc. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nálatok szigorú szabályok vannak a ruhabeszerzésre, tehát csak a zsebpénzedből vehetsz, akkor mondd meg, hogy vagy elviszed egy second-hand boltba eladni őket, hogy vehess magadnak másikat, vagy fizessen a tesód is érte.
2009. márc. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Szerintem mindenféleképpen nézd meg, hogy milyen anyagú ruhákat veszel, mert a nem túl mínőségiek tényleg hamar tönkremennek. Személy szerint én a pamutot szeretem a legjobban és az olyanokat amik csak minimális százalékban tartalmaznak műszálat. Hidd el a nem műszálas ruhák között is lehet találni fiatalis, divatos dolgokat!


Inkább adj ki egy kicsit több pénzt egy nadrágra, felsőre és akkor az tényleg tartósabb. Esetleg az összemenés ellen tudnám javasolni, hogy nem moss gépben, hanem inkább kézzel...Nagyon sok régi ruhám van, ami éppen ennek köszönhetően még mindig olyan mintha új lenne.


Remélem segítettem


-Tündérlány(17)-

2009. márc. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van... ez így nem túl fair. Mondd meg a szüleidnek, hogy mi a véleményed és hogy valamit valamiért: a tesód is adjon egy kisebb összeget a ruháidért, hogy tudj újakat venni.

Ha nem tudsz a húgoddal megegyezni az árakban, akkor eladhatod sacond hand boltokban a ruhákat vagy jó áron az interneten.

Egyébként nekem ez teljesen új, hogy zsebpénzből kell venni a ruhákat. Nekem mindig azt mondták a szüleim, hogy ők bevállaltak, tehát kutya kötelességük ellátni, ruházni. Ez az anyagi kötelességük, mint szülők.

Nálunk az volt a megállapodás, hogy anyukámék megveszik nekem a ruhákat, de ha valami olyan kell, ami már van arra a szezonra (pl. kabát), de én akarok magamnak még venni, azt már saját zsebből kell vennem. Ugyanígy volt a nadrágokkal és felsőkkel is.

2009. márc. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel, hogyan mostok, ha osszemennek a ruhaid? Ez nem normalis dolog! A ruha belsejebe lathatod, hogyan kell mosni, es hany fokon. Van amit csak kezzel lehet kimosni. Sok ruhat 30-40 fokon csak. Ha mindent tul forron, pl. 90 fokon mostok, persze hogy osszemegy. Ez nem semmi! Te mosod ki a ruhaidat?

Szerintem ne legyel irigy a tesodhoz, add neki oda.

Szoktal turkaloba jarni? Mert ott vannak a legjobb minosegu, jo aru, egyedi darabok. Erdemes ott vasarolnod.

Aztan szuleidnek mondd meg, hogy igy igazsagtalannak erzed a dolgot, mondd meg amit ide leirtal.

Akkor miert adjak a zsebpenzt, ha ugyis ruhat kell venned belole?

Beszelj veluk, igy kicsit igazsagtalan. Nekik kellene megvenniuk. De azert gondolom akkor sok zsebpenzt kapsz, nem?

2009. márc. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne a húgodnak add, hanem tedd aukciós oldalra. Így lesz pénzed újat venni és a zsebpénzedből is marad!
2009. márc. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a szüleim vesznek ruhát, csak a plusz ruháimat kell magamnak megvennem
2009. márc. 6. 14:24
 8/8 anonim válasza:
Erre nem tudnék más választ adni:vedd rá a szüleidet,hogy kész,nincs több zsebpénzeda ruháidra,és a húgodnak egyre több a ruhája,de neked egyre kevesebb a pénzed.És hogy vagy fizessen a húgod a ruhádért,ha már nagyon használt,akkor a fele árát,ha meg nem fizet,akkor a szüleid vagy adjanak több zsebpénzt,vagy ők fizessék a felét,ha vásárolni mész.Ez így tisztességes.Elvégre:ők a szüleid,és kötelességük,hogy gondoskodjanak a "ruházkodásodról"....még ha öngondoskodásra is akarnak téged nevelni...
2009. dec. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!