Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az a gyerek aki apa nélkül nö...

Az a gyerek aki apa nélkül nö fel, az felkeresi majd felnött korában az apját? Mennyi rá az esély? Csak az anya akarta, hogy megszülessen, az apuka nem! Az apa nem tartja a kapcsolatot a gyerekkel.

Figyelt kérdés
Nem is találkoztak még,csakis egyszer amikor a gyerek pici volt, pár hónapos akkor ia a DNS vizsgálaton.
2009. márc. 6. 08:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól is függ, hogy tudatosul-e benne, hogy valahol él az apja. Tehát, ha nincs is kapcsolattartás, de néha kap tőle pl. szülinapi ajándékot akkor a gyerek úgy nő fel, hogy tudja van valahol egy apja, aki néha gondol rá. (Esetleg szeretné megismerni a másik fél változatát is az ő "keletkezéséről")

Ha ez nincs, és a gyerek azt éli meg, hogy az apja sohasem gondol rá, eszébe sem jut, akkor kisebb a valószínüsége, hogy megkeresi.

2009. márc. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kiváncsiságból?Szerinted?Amugy nem kap semmit az apjától,a gyerektartást sem mindig fizeti!
2009. márc. 6. 08:50
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
persze. Egyrészt kíváncsi lehet, hogy milyen az apja, milyen tulajdonságokat örökölt tőle (főleg, ha valamiben nagyon különbözik az általa ismert családtól, másrészt a történetre is kíváncsi lehet, hogy miért alakultak így a dolgok.
2009. márc. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

nekem a 18 éves fiam, aki 1éves kora óta nem látta az apját fel akarja keresni, megmutattam neki iwiwen, és mondtam neki, hogy nyugodtan találkozhatnak, de csak akkor ha én is ott vagyok.

egyébként én már pár évvel ezelőtt mondtam neki, hogy ha elmúlik 18 akkor keresse meg. semmi kapcsolat nem volt közöttük, és van a gyereknek apja aki felnevelte. én úgy gondolom, hogy úgy fair ha találkozik az apjával, ha akar, és sztem természetes hogy kiváncsi rá. nem kell ettől félni.

2009. márc. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
En edesapam nelkul nottem fel (lany vagyok). Szuleim elvaltak mikor nagyon pici voltam es apu kikoltozott Nemetorszagba. Ott ismet megnosult, kozben anyu is ismet ferjhez ment. En soha semmit nem kaptam edesapamtol, de nem is banom. Tudtam a cimet hol el de soha semmilyen kapcsolatom nem volt vele 17 eves koromig. Mostoha apam szeretetben nevelt engem is meg az idokozben szuletett tesomat. Eklertem a 17 eves kort amikor eloszor irtam edasapamnak es beszeltem vele telefonon is. Haaaat mit ne mondjak nem dobogtattam meg a szivet, pedig nincs gyerekuk. Parszor beszeltem vele de azota se, pedig 30 eves vagyok. Olyan felvallrol vette az egeszet. Mondta, hogy persze orul, hogy felhivtam, kerdezte, hogy van anyu stb. Meg azt sem mondta, hogy talakozzunk szemelyesen meg semmi. Ekkor rajottem, hogy az en igazi apukam az aki mellettem volt es felenvelt es ott volt amikor szuksegem volt ra. Nagyon szegyeltem magam amiert hisztiztem, hogy mar pedig en meg akarom keresni az igazi apukamat. Nagyon el voltam keseredbe, hogy talan megbantottam ot. De tisztaztuk es megnyugtatott, hogy nem igy van, megert engem. Ennek ellenere egy vilag omlott ossze bennem, hogy az en igazi apukam, hogy viselkedett, es nem is erdeklem egyaltalan. Aki mellettem volt es vigasztalt az a mostoha apum volt. Szoval nekem nem jott be, de imadom a csaladomat ugy ahogy van es ha megegyszer kezdhetnem az eletem akkor is ezt az apat valasztanam magamanak aki felnevelt, nem az edesapamat.
2009. márc. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van több ilyen ismerősöm. Kivétel nélkül mindegyik kiváncsi volt az apjára. Van aki titokban leste meg, van aki felhívta, de mindegyik tudni akarta.
2009. márc. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kiváncsiság mindenkit hajt előre.. ez valahol természetes .Szembesülni akar azzal a férfival aki kimaradt az életéből.
2009. márc. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az utolsónak:És miután talákoztak ,vagy látta utána mi változott meg?
2009. márc. 6. 11:21
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

ÉN is nélküle nőttem fel vagyis 2 éves korom óta nem láttam

de őszintén megmondom nem is akarom soha

a gyerektartást nem volt képes fizetni látni meg pláne nem akart

aztán egy másik nőtől is született még 3 gyereke és őket is ott hagyta

ismerem őket és nem nevezik apjuknak az illetőt ahogyan én sem pedig velük tovább élt....

2009. márc. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%
Egészen bíztos,hogyagyermek felkeresi majd az apját.És kérdőre vonja majd,hogy miért tette "tönkre" az életét.Egy gyermeknek apa kell.Ugyanúgy mint egy édesanya.Pótpapa nem elég.Az soha sem lesz a gyermeked apja.És ez tapasztalat!De miért nem akarta az apa,hogy megszülesen?
2009. márc. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!