Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő, mire az állam...

Mennyi idő, mire az állam által megelőlegezett gyerektartás-pénzt elkezdik utalni? Én, mint különélő gyerek tarthatok-e rá igényt?

Figyelt kérdés

Az apa elzárkózik,szándékos feketemunkás,hogy ne kelljen fizetnie,korábban agresszió folyt a családban. A tárgyaláson nem jelent meg,válás nem volt,csak 2 év különélés. Havi 15öt ítéltek meg,két gyerek,visszamenőlegesen 6 hónap,előre 2 évre ítélték meg.A 6 hónapot egyben fizetik ki?

Az idősebbik gyerek vagyok.Elfajuló családi konfliktusok , "kenyér és víz" életmód,illetve szülői nemtörődömség,agresszió miatt költöztem. Tudni szeretném,mivel anyám elzárkózik a pénz(és a családi pótlék) átadásától,nekem viszont gyakorlatilag életfeltétel lenne,17 évesen. Nyelvvizsga,szakmai gép beszerzése,jogosítvány. Jelenleg,már két éve párom által vagyok eltartott.

Kinek is járna ez a pénz? A családsegítő szolgálat állítólag intézkedik,de egy hónapja húzódik az ügy,azóta járok a nyakukra.

Köszönök minden információt.

17L


2011. ápr. 26. 19:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ki kell jelölni számodra egy gyámot arra az időre, amíg nagykorú nem leszel.A te részed és családi pótlékod akkor neki utalódik és ő adja ki neked.
2011. ápr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Visszamenőlegesen az állam nem fizet tartásdíjat. Gyermeknek sem fizetik, csak a gondozó szülő igényelheti.

Feltétele, hogy legalább 6 hónapja ne legyen teljesítés, legyen egy nemleges végrehajtási jegyzőkönyv és az igénylő szülő anyagi helyzete indokolja.

A kérelem benyújtásahoz mellékelni kell a gyerek születési anykönyvi kivonatát, a jogerős bírósági ítéletet a tartásdíjról és a gondozó szülő, valamint a vele egy háztartásban élők jövedelemnyilatkozatát.

A gyámhivatal az igénybejelentéssel egyidőben hivatalból rendőrségi feljelentést tesz a tartásra kötelezett ellen a rendőrségen tartás elmulasztása, kiskorú veszélyeztetése miatt.

A tartásdíj az igénybejelentés napjától jár, elbírálási ideje 30 munkanap. Tehát ha május 1.-én beadod, júniusra megszületik a határozat és abban a hónapban 2 havi tartásdíjat utalnak.

2011. ápr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Az ítélet szerint fizetnek visszamenőlegesen.

Tehát a pénz már megérkezett. És ezek szerint el is lett költve. (Ha igen,akkor nem állok jót magamért.)

2011. ápr. 26. 19:12
 4/18 anonim ***** válasza:
a családi pótlékot te is tudod kérvényezni h ne anyudnak hanem neked utalják
2011. ápr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A bírósági ítélet az apád kötelezi visszamenőleges fizetésre. Az állam nem fizet visszamenőlegesen. Sőt, ha apuka időközben fizetne, akárcsak 1 hónapot is, megszüntetnék a folyósítást és újra kellene kezdeni a procedúrát 6 hónap elteltével.

Hidd el, most csináltam végig.

2011. ápr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Az gyönyörű lesz... Állambácsi nem hajtja meg magát ez ügyben (sem). Remélem sikerül valahogy hozzájutni ahhoz a pénzhez.

Köszönöm a válaszokat,ha valaki tud esetleg még valamit,szívesen venném ha elmondaná.

2011. ápr. 26. 19:22
 7/18 anonim ***** válasza:
De igen visszamenőlegesen hat hónapra lehet kérni.Én ebben a helyzetben vagyok 2 éve.A volt férjem sorozatban nem jelenik meg a tárgyaláson,ez miatt állandóan napolnak.A megelőlegezést már beadtam,jelenleg a végrehajtónál van ez hat hónap!!!Nem egy egyszerű ügy,senki ne higyje.
2011. máj. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az állam nem fizet visszamenőlegesen kedves utolsó. A végrehajtó az eredeti adóson, tehát a tartásra kötelezetten próbálja meg behajtani a vissuamenőleges tartozást. Azt nem árt tudni -alá is íratták veled, ha már megkaptad a megelőlegezésről szóló határozatot- hogy ha apuka időközben fizetne, azonnal be kell jelentened, nem számolhatod be a korábbi, elmaradt tartásdíjnak.
2011. máj. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

77%-os tegnapelött 18.02.

De bizony fizet az állam visszamenőleg hidd el,mert már kaptam én is.Kereken hat hónapot!!!!!!A benyújtástól számitják.

2011. máj. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem fizet visszamenőlegesen. Ne vezesd tévútra a kérdezőt. A megelőlegezési kérelem benyujtásától fizet - ebben az értelemben valóban visszamenőleges, hiszen 30 nap az elbírálási idő. Ha pl május 1.-én adja be a kérelmet, akkor júniusra születik meg a határozat, így 2 havit fog akkor kapni. De ha apuka már 6 hónapja tartozik -vagy régebb óta- azt az állam nem fizeti ki.
2011. máj. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!