Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van-e joga az apának a láthatá...

Van-e joga az apának a láthatás akadályozására? Édesanyámnak és a gyermekem féltestvérének van-e joga látni a gyermekemet? Ki tud segíteni, ha az apa nem engedi látni a kicsikémet? Az apa nem veszi fel nekem a telefont sem! Van-e ehhez joga?

Figyelt kérdés
Gyermekelhelyezési perben vagyok az apával! Egy éves kislányomat nem hozta vissza a megbeszélt láthatásról február 20.án és azóta magánál tartja!Viszont, ami bosszantó, hogy már 4 hete nem engedi látni sem a kislányt! A testvére és anyukám viszont már 8 hete nem láthatják a kicsit! Már volt 2 tárgyalás és mivel nincs bírói döntés, az apa visszaél a láthatással és abszolút nem engedi látni gyermekemet! Soha nincs otthon, ha megyek! Nem veszi fel nekem a telefont és nem nem reagál az sms-re sem!Kitől tudok segítséget kérni? A gyámhatóság nem segít, mert már perben vagyunk! Csak van valami hatósági szerv, aki tud segíteni ez ügyben! A gyermekemet teljesen el akarja idegeníteni tőlem az apa! és mindezt csak bosszúból!Rendőrséget sem tudom értesíteni, mivel elmegy otthonról, ha érkezem és így minek hívjam ki őket!Tanácstalan vagyok!Kérem , segítsenek!Előre is köszönöm!
2011. ápr. 30. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Hivd ki a rendőröket ez emberrablásnak minősül
2011. ápr. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amíg nincs döntés a gyermekelhelyezésről, a gyerek bármelyik szülőnél lehet. Érdekes,hogy már 2 tárgyalás is volt,és nem döntött a Bíróság? Talán veled nincs minden rendben?
2011. ápr. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
keresd fel a helyi családsegítő szolgálatot, ott biztosan tudnak segíteni
2011. ápr. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj,de ezt én sem értem igazán.Jelenleg gyermekelhelyezés folyik,igy tehát a biróság érdemben még nem döntött.Ami azt jelenti,hogy egyik szülő sem szivathatja a másikat legalábbis egyenlőre.Februárban vitte el a gyereket és te azóta ezt ölbe tett kézzel tűrőd?Már az első napon a rendörséghez fordultam volna,mert ez igy törvény ellenes.De egyet viszont nem értek,második tárgyalás megtörtént és nincs döntés???A gyámhatóság hogy hogy nem tud segiteni?Hiszen nincs jogerős birósági végzés!!!!Mindkét szülőnek joga van a gyerekhez ha csak nincs valóban valami gond körülötted.
2011. ápr. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szóval, hogy érthetőbb legyen! Elköltöztem a 2 gyerekkel együtt a volt élettársamtól! 1 hónapig rendben ment a láthatás és egyszer csak nem hozta vissza a kicsit, mert ő úgy döntött, hogy magánál tartja, míg nincs végzés! Az első gyermekem nem tőle van! Ő egy agresszív ember, aki engem és családomat folyamatosan fenyegeti! Na nem olyan egyszerű ám ettől az embertől visszavenni a kicsit! Sajnos! A lakcím kártyánk oda szól, így az ő házából nem hozhatta el a rendőr és már jó ideje nem lépnek ki a házból, nehogy visszavegyem a picit!9 hete vittel el a picit és én 4 hete nem láttam! Az első tárgyaláson, ami 2.5óráig tartott az apát hallgatták meg, mivel ő adta be hamarabb a pert,így ő a felperes! A második tárgyaláson engem hallgattak meg, az a tárgyalás 8.30-tól 12-ig tartott szintén! Ott mondta a bíró nő, hogy a következő tárgyalásra kér 4-4 tanút és akkor elhelyezi ideiglenesen a picurt!Felhívta az apuka figyelmét arra, hogy engednie kell látni a picurt, olyan nincs, hogy eltíltja tőlem a gyermeket! Erre ő még azóta sem engedi látni!Amióta belekerültem ebbe az egészbe, látom, hogy a magyar jog nem ér egy kalap szart sem, már elnézést!Természetesen megteszek mindent azért, hogy láthassam, de nincs otthon soha és a rendőrség nem kerestetheti, mivel ugyan annyi joga van neki is, mint nekem, míg nincs végzésünk!Volt gyámhatósági egyezségünk, de én azt megtámadtam,mivel csak heti pár órára láthattam a kicsit és így úgy tűnt, hogy ebbe én belenyugodtam! Azóta viszont sem a városi sem pedig a megyei gyámhivatal nem szól bele, mivel folyamatban van a per! És ha ismét születne egy egyezség, akkor azt tükrözhetné esetleg, hogy nekem jó az a láthatás, amit megadnak, pedig én magamhoz akarom venni a kicsit!Természetesen minden rendben van velem, hisz a volt férjem is mellém áll, az első szülött gyermekemmel kapcsolatosan soha nem volt probléma és köztünk is baráti a viszony! A volt élettársam viszont a kicsit akarja magának és kész! Most arra apellál, hogy teljesen elszoktatja tőlem a kicsit és majd önkényesen csak ő fog a gyereknek létezni!Az az ember, aki még nem találkozott ilyen egy agresszív, degenerált emberrel, az el sem tudja képzelni, hogy milyen az!Akinek meg már volt pere a bíróságon, az tudja, hogy időhúzás az egész! Először én is azt gondoltam, hogy menni fog ez egy tárgyalásból, de már látom az útvesztőt, amire az ügyvédem is felhívta a figyelmemet!És azóta ismerek olyan nőket akikkel megcsinálták ugyan ezt és azok is azt mondják, hogy egyszerűen tehetetlenek voltak a bírói döntésig!Nem olyan egyszerű ez sajnos! A családsegítőről meg annyit sajnos, hogy ez egy faluban van, ahol még ilyen elő sem fordult, hát hadd ne mondjam, hogy azt sem tudják, hogy mit csináljanak!Hihetetlen!Az ottani jegyző, aki segíteni tudna, már 3 hete betegállományban van-helyettes nincs!Menjek a polgármesterhez? Vagy hova menjek? Hova írjak?Az apa meg jót röhög rajtam!Sajnos megteheti a jól megcsinált magyar törvények miatt!:-(
2011. máj. 2. 09:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!