Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így jó lesz később? Csak még...

Így jó lesz később? Csak még nem értem meg?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nem ez életem legnagyobb problémája, csak szeretném tapasztaltabbak véleményét hallani :)

21 éves lány vagyok, két és fél éve vagyok együtt a 25 éves barátommal.

Nem élünk együtt, jelenleg minimum 2 évig nem tervezzük az összeköltözést. Én most fogok diplomázni, utána mesterképzést szeretnék végezni.

Nagy baj, ha még ennyi idő után sem érezzük egyikünk sem, hogy össze kéne költözni? Néha nagyon jó hogy egyedül vagyok, van saját szobám, itt a szüleimmel. Hétvégente barátnőzök, esetleg itt alszanak a barátnőim. Ő pedig a barátaival is van, nem állandóan velem.

Tehát ennyi idősen nem akarunk orrba-szájba együtt lenni.

Nagy baj ez? Később jobb lesz? Nem értünk volna még meg rá?

Csak mert kérdezgetik ismerőseim, hogy na mikor cuccolunk már össze, és mikor mondom, hogy egyikünk sem szeretne még, és nem érezzük magunkat késznek rá akkor furcsán néznek :S Manapság mindenki egy év után már együtt lakik :S


2011. máj. 3. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

attól függ h amugy mennyi a távolság köztetek és mennyit találkoztok

én egy év mulva már azt mondtam hogy vagy vége vagy költözni össze, de mi 700 km re voltunk egymástól...

am szerintem norlmális ha mindennap kicsit találkoztok

2011. máj. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben semmi rossz nincs, bár szerintem akkor nem vagytok igazán szerelmesek.

Én mindegyik kapcsolatomban azt vártam, hogy végre összeköltözhessek vele (eddig csak az exemnél jött össze), minden hétvégét együtt töltöttünk stb...

Bár lehet, hogy pont azért működik jól a kapcsolatotok mert neked is és a párodnak is megvan a kis magánélete, nem mentek egymás agyára.

Ha két-három év múlva is így éreztek, az már picit baj, bár nektek kell tudni.

Kérdés, hogy mennyire terveztek egymással, szeretnétek-e minél hamarabb családot stb..

Mások véleményével meg ne foglalkozz, nem törvényszerű 1 év után összeköltözni.

2011. máj. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a szitu :) sztem ne érdekeljen h furán néznek rátok amiatt h nem laktok együtt. Ti jól érzeitek magatokat így és ennyi. Nem kell elsietni. A másik h suli mellett miből fizetnéd az albérletet,rezsit,bérletet,kaját,meg minden egyebet? Arra nem elég a diákmelós fizetés 21/L
2011. máj. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát ha nem is akarjátok akkor lehet a kapcsolat nem elég mély.

Habár nekem van egy baráti pár akik kb 8 éve így élnek. Az egyik egyik városban a másik másik városban már saját lakásban éltek, de az egyetemek szétválasztották, és nem is akartak rá megoldást. most fognak össze költözni 31 évesek, de gyereket még mindig nem akarnak. a lány már régóta dolgozik, a fiu viszont több hónapokra külföldi egyetemekre ment, így elég lassan fejezi be a tanulmányait.

2011. máj. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Szerintem vannak olyan emberek, akik akkor is vágynak a régi életükre az időnkénti magányra amikor szerelmesek. Én is ilyen vagyok. Szeretek néha a barátnőimnél aludni. Éjjel pletyizni. Vagy csak egyedül uralni az ágyat. Szóval szerintem nincs ebben semmi.
2011. máj. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hetente legalább 2-3 napot együtt vagyunk, másik városban lakunk, egymástól 60 km-re

Ünnepek mindig együtt zajlanak. Általában délutánonként is találkozunk, együtt alszunk, másnap reggel én suli, ő munka.

Nagyon szeretjük egymást, ez tuti, külsősöktől is visszahallom egészen véletlenül, hogy hogyan viselkedik mikor nem vagyok ott :)

Szeretnénk később gyerekeket is, és néha azt is beszéljük, hogy hol lenne érdemes épitkezni, vannak már közös dolgaink is. Egymás családját ismerjük, szeretjük.

Tehát igazából minden jó, leszámítva néha egy kis összezörrenést, csak mi így látjuk jónak :)

2011. máj. 3. 11:04
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem baj. "Baj" az, ami titeket zavar. Jelen esetben az ismerősök megjegyzései. :)


Az, hogy később hogyan alakul, nem tudható előre. Ettől izgalmas az élet. Egyesek szerint ettől is annyira szép. ;)

2011. máj. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2011. máj. 3. 11:25
 9/12 anonim ***** válasza:
szerintem nincs ebben semmi rossz. és ezt úgy mondom, hogy én magam másként csinálom. mindenkinek úgy jó ahogy akarja. a lényeg hogy kettőtök véleménye eggyezzen.
2011. máj. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez normális.

Bár én is így voltam ezzel.Mindig is úgy képzeltem hogy hetente 3x bőven elég találkozni,és hogy milyen jó ha van mellette egy saját kis életem.

De!Rámtalált a szerelem,és már az első 2 hét után összeköltöztünk,mindennap együtt vagyunk,azóta már egy helyen is dolgozunk.Másfél éve van ez így,és arra jöttem rá hogy mellette van a helyem.Nem érzem hogy ez miatt nekem nem lenne életem,vagy hogy őt folytanám meg.

Az a jó az összeköltözésben,hogy saját kis szeánszaitok lesznek ami mindennap megmosolyogtat,és jó érzés gondoskodni egymásról.

Nem bűn ha te még nem érzed így.Hiszen sehol sincs megírva hogy ennek így kell lennie.

De azért probáljátok ki h 1 hónapig mindennap együtt vagytok:) Sok mindenre rá fogsz jönni.:)

2011. máj. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!