Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem várt babát hogyan adjam...

Nem várt babát hogyan adjam be a páromnak?

Figyelt kérdés

Már van egy gyerekünk, nyáron lesz 3 éves. Én mennék vissza dolgozni a jövő hónapban, most a szabimat kapom.

Nem terveztünk több gyereket a közeljövőben, többek között mert anyagilag eléggé padlón vagyunk. Párom is most talált munkát, fél éve munkanélküli, így lett pár tartozásunk és a kocsira is költeni kéne mert lassan bemondja az unalmast.


Januárban úgy döntöttünk, hogy átmenetileg nem szedek fogamzásgátlót, mert iszonyatosan drága és nem tudtuk kifizetni. Természetesen a védekezésre más módszereket alkalmaztunk, amúgy sem voltunk olyan sokat együtt az utóbbi időkben. A mensim persze azóta össze-vissza, mint annak idején negyvensok napos ciklusaim vannak (voltak). Idén kétszer jött meg meg kb három hete volt egy egy napos vérzés.


Most, hogy már értékelhető pénzt kaptam (a szabik miatt) így ki akartam váltani a tablettát, de biztos ami biztos alapon, gondoltam tesztelek egyet előtte.


Nem tudom mi legyen. Nem tudom, hogy mit akarok. Nem tudom, hogy egyáltalán hogyan mondom el a páromnak.


Ha valaki élt át hasonlót, attól nagyon szívesen fogadok pár ötletet, illetve, hogy náluk hogyan történtek a dolgok.


2011. máj. 3. 14:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%
Mond el neki,menjetek el együtt orvoshoz,hogy biztosra menjetek,a tesztek nem 100%osak,lehet csak a fogamzásgátló nem szedése miatt megváltozott hormonháztartásod okozza a pozitív eredményt.
2011. máj. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%
Hát ha nem szeretnél gyereket akkor beszéld meg a pároddal és vetessétek el...ez igazából attól függ, hogy mit akartok...az anyagiakat meg lehet oldani, de ha tényleg nagyon rosszul álltok, akkor lehet hogy a babának az lenne a legjobban ha meg sem születne....(bár csúnya ilyet mondnai, de vannak esetek amikor nincs más megoldás) A pároddal mindenképpen beszéld meg!!!!
2011. máj. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
hát valahogy csak el kell neki mondani.nyugodt körülmény,ilyenek, leülni megbeszélni, h hogyan tovább.tudjátok e vállalni egyáltalán, v elvetetitek.tudom, h borzasztóan hangzik, de inkább maradjon egy gyerek, akit "rendesen" felneveltek, mint a nyomor.
2011. máj. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
68%

Bárhogy legyen is, bármilyen a helyzetetek anyagilag közösen hoztátok össze a babát. közösen kell viselnetek a következményeket. Tehát állj elé és mond el neki, valahogy meg kell oldanotok.


(Annyira nem szeretnélek bántani sőt... De egy valamit meg kell jegyezem. Nem a ti hibátokként hanem a mai helyzet hibájaként. nagyon elgondolkodtatott, amikor azt írtad ellenérvként, hogy a kocsit is fel kellene újítani. Annyira megdöbbentő, hogy a mai gazdasági helyzetben egy kocsi és egy 2. baba között kell választani.)

2011. máj. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
55%

Azért eléggé meggondolatlan dolog volt abbahagyni a fogamzásgátlót, nem értem, miért volt fontosabb a kocsi, mint ez. Azért 6000 Ft 3 hónapra nem a világvége, most viszont nagy pácban vagytok.

Nincs mit köntörfalazni, mondd meg, hogy terhes vagy. De ha egy fogamzásgátlót drágának találtatok, akkor inkább az abortuszt javaslom.

2011. máj. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem értem, hogy a nem várt babát miért kell "beadni" a párodnak? Tudta ő is, hogy nem szedsz fogamzásgátlót nem? És ott volt ő is az aktusoknál, ergo sejthette, hogy besikerülhet... Akkor meg miért kell neki "beadni?"
2011. máj. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Hasonlót nem éltem át, de máshogy nem megy, el kell neki mondani. Ketten kellettek a babához, a továbbiakhoz is ketten kelletek.

Közös döntés kell, biztos nem lesz egyszerű, de máshogy nem megy. (Bizalom az alapja mindennek.) Figyeljetek arra, hogy az időből ki ne csússzatok, mert az abortus sem megy egyik napról a másikra.

Dokihoz mindenképpen menj (menjetek) el, hogy kiderüljön hanyadik hétben vagy, és a doki elmondja, hogy még hova kell menned, ha nem akarod megtartani.


Minden jót!

2011. máj. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát sajnálom, hogy pont a tablettáról mondtál le, mert ha elvetetted, az is megterhelő lesz anyagilag, de lelkileg még inkább, ha pedig megtartod, hát... Ti tudjátok, mit tudtok 2 gyereknek megadni.

Ő a férjed, ülj le vele, és mond el neki.

Mellesleg abszolút megértem, mennyire nehéz döntés, mert mi pont az anyagiak miatt halogatjuk az első babát :S

Bárhogy is döntesz, sok erőt kívánok hozzá!

2011. máj. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%
Felnőtt emberek vagytok leültök és szépen megbeszélitek hogy hogyan tovább mi lenne a legjobb és hoztok egy közös döntést. Ezt csak így lehet.
2011. máj. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam cserébe.


A kocsi akkor szóba sem jött, időközben keletkeztek olyan hibái, ami miatt most így el sem tudnánk adni, hogy pénzünk legyen belőle.


Pénzügyileg talán most már alakulunk, de így nehezebben fog menni.

Férjem csak este 11 felé ér haza, nagyon izgulok a reakciója miatt.


Tudom, hogy a mi hibánk, de nem mindenki szed fogigátlót, azt hittük pár hónapot mi is átvészelünk más megoldásokkal. Tévedtem. Tévedtünk.

2011. máj. 3. 15:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!