Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék egy fürdőszobát...

Hogyan tudnék egy fürdőszobát csináltatni a nagyinak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy komoly gondom, amit nem tudok megoldani, talán több agy többet tud.

Van egy fekvőbeteg nagymamám, a rokkant nyugdíjas édesanyám él vele. Mamám 60 ezret kap, anya 50-et, de ez nem sokra elég, a gyógyszerek, stb. És még élni is kell.


Egy kis régi házban élnek. Nincs bent a víz, csak az udvaron, se fürdő. Sajnos se nekik, se nekem nincs annyi pénzem, hogy egy fürdőt csináltassak nekik, örülök, ha ennem van mit, de szeretnék segíteni, mert a beteg nagyim is jobban boldogulna.


Van valami mód arra, hogy valahol segítséget kérjek. Valamilyen támogatási segély ilyen embereknek stb. Valamilyen pályázat vagy bármi amivel segíthetnék, mert rossz nézni ezeket a körülményeket, de egyszerűen nincs pénzem, bár lenne.


Javaslatok?



Kérlek segítsetek!


2011. máj. 3. 21:59
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Rohad_ nehéz úgy, hogy az udvarról kell bevinni a vízet, stb.


Hogyan segíthetnék rajtuk? Hitelt nem kapnak mert kevés a nyugdíj, mama túl idős.


Korábban meg esély sem volt rá, mivel édesanyám 2 gyermeket egyedül nevelt fel, örültünk, ha ettünk, de komolyan.


Még mielőtt leszól bárki is, sajnos van ilyen élet is, nem kell lenézni. Aki nem tud segítséget mondani, az legalább ne rugjon belém, kérem.

2011. máj. 3. 22:04
 2/19 anonim ***** válasza:

sajnos ez elég sok pénzbe kerül. a víz bekötéséhez szakember kell, amit meg kell fizetni.

maga a kőművesmunka és a burkolatok beszerezhetőek olcsóbban, lehet kérni barátoktól is segítséget.


keress meg olyan szervezeteket, akik önkéntes alapon tudnának segíteni.

2011. máj. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Merre laksz? Ne a címedet írd, hanem hogy az ország melyik részén (megye, esetleg város).
2011. máj. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy rokonom, aki rokkantnyugdíjas. A lakásában kád volt amibe nem tudott bemenni (csípőprotézises, bottal alig tud járni) és kapott valami támogatást arra, hogy a fürdőszobát átalakíttassa zuhanykabinossá. Pontosan nem tudom honnan kapta, mennyit és mik voltak a feltételek, de jövő héten találkozom vele, akkor megkérdezhetem.
2011. máj. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz a Családsegítőnél,vagy a Mozgáskorlátozottak egyesületénél. Egy ismerősömnek ők segítettek.
2011. máj. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Sajnos van ez így.

Én láttam egyszer egy olyan megoldást, hogy átmeneti jelleggel (szintén pénzhiány miatt) a fürdőszoba kicsempézése helyett műpadló (PVC) került a falra, mivel az sem engedi át a vizet. Csak ha ragasztani kell valahol pontosnak kell lenni hogy ott ne menjen be a víz. De ha egy másfél méter széles és pár méter hosszú sávot tudsz szerezni már elég lehet fektetve felragasztva.

Nem túl esztétikus, de olcsóbb és vízzáró.

2011. máj. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm a válaszokat.


A családsegítő semmit nem ér, tesznek rá. A mozgáskorlátozottak egyesülete jó ötlet, rákeresek neten.


Nem igaz, hogy nincs valami megoldás. A c______nak bezzeg van ingyen lakás, nem hogy fürdő. :(

2011. máj. 3. 22:24
 8/19 anonim ***** válasza:

Igen, ilyen ez a pozitív diszkrimináció. :(

Egy kalappal a keresgéléshez.

2011. máj. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

abban nem tudok segíteni, hogy kihez fordulj de talán a kivitelezéshez adhatok ötletet!


a családomnak van egy kis telke ahol kút van. vetettünk a házba egy zuhanytálcát, a vizet pedig egyszerűen egy csővel vezettük ki a házból, egy nagy hordóba :) a kútból pedig szivattyúval vittük be a házba a vizet. hát nem valami szép de praktikus és olcsó, használtan vateráztuk a szivattyút!

2011. máj. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Most kerestem rá a mozgáskorlátozottak oldalára, írtam nekik egy mailt.


Az a baj, az emberek nem vesznek komolyan, azt hiszik vicc, pedig bárki megnézheti és elcsodálkozhat, ez a valóság.

2011. máj. 3. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!