Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sürgős! Mit lehetne tenni?...

Sürgős! Mit lehetne tenni? Hogyan lehet ezeket a problémákat megoldani?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Anyám ma kapott volna fizetést, de amikor elmentünk a bankautomatához, hogy pénzt vegyünk le, a képernyőn az állt, hogy a kártya érvénytelen. Anyám azóta folyamatosan azt mondogatja, hogy neki régi terve volt már, hogy megölje magát, és nem hagy békén. Itt akar hagyni, és tönkre akarja tenni az életemet. Rajta kívül nincs senkim. Csak egy 77 éves nagyanyám van, a bátyám meg pénzügyi okok miatt nem tehet értünk semmit. 9 éve meghalt az apám. Könyörgök, segítsetek. Anyámat ki fogják rúgni a munkahelyéről. Könyörgök, nem akarok árva lenni, nem akarom, hogy az egész életem romokban heverjen, segítsetek...


17L


2011. máj. 4. 10:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyádnak több esze is lehetne. Én azt tanácsolom legelső utatok az lenne,hogy bemennétek az önkormányzathoz azonnali segélyt kérni. Legalább ennivalóra jusson, addig amíg édesanyád helyzete nem rendeződik. Felelőtlen, én is voltam a bugyrok legmélyén, de a gyermekem adott vigaszt és kitartást a továbblépéshez. Beszélj vele, de komolyan, az öngyilkosság semmire sem megoldás!
2011. máj. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy a kártya érvénytelen, még a pénz a számláján van.Menjetek be a bankba, és ott ki lehet venni.Ezért nem kéne megölnie magát...
2011. máj. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem azt tudod tenni, hogy fogod és össze írod amik bántanak, amiktöl félsz.

pl amiket itt leírtál. ezt akár pár napig is írhatod.

pl elmondani hogy az nem megoldás hogy zsarol téged öngyilkosággal. az sem hogy megöli magát és itt hagy téged a nagy kaka közepén stb... ha a végén mindenre azt mondja hogy nem komolyan gondolja (mert valószínü) akkor egyszerüen mond meg neki hogy te 17 éves vagy és te mert ö az anyád mindent elhiszel neki és az egész életedet meg keseríti ha ilyeneket mond neked.


én azt gondolom hogy anyukád megkeseredett, és ha nem is gondolja ezeket komolyan akkor is felelötlenül dobálodzik ezekkel a szavakkal.


+ te ezt a képet látod magad elött, elöfordulhat ha neked nehezebb idöszakod lesz az életben te is így fogsz gondolkodni, annélkül hogy tehetnél róla.

2011. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Most nem értem,a lejárt kártyának mi köze van az öngyilkossághoz?Attól a fizetése még a bankban van.
2011. máj. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Volt időszakom, amikor én is kilátástalannak láttam az egész anyagi helyzetünket, és lelkileg és mélyponton voltam, mert azok az emberek, akikhez nagyon kötődtem, egyik napról a másikra kisétáltak az életemből. A rokonaim is sz.rnak a fejemre, de nem akarok meghalni, mert eddig is kibírtam. Vannak, akik azt hiszik, hogy mert 17 éves vagyok, az életből semmit sem tapasztaltam még, pedig nagyon-nagyon sok pofont kaptam, és mindig sikerült kievickélnem a mocsárból. Most nem tudom, mi lesz velem. Egyre mélyebbre süllyedek, az elmúlt fél év maga volt a pokol, és elegem van nekem is. Anyámat egyszerűen nem érdekli. Csak a saját, személyes problémái érdeklik, az, hogy ez engem is felemészt, már irreleváns a számára. Elegem van.
2011. máj. 4. 10:54
 6/29 A kérdező kommentje:
A bank hónapok óta ~20ezer forintot levon a fizetéséből. Ha nem vonnák le, akkor is csak 75ezer forint lenne. Úgy döntött, hogy ma inkább dolgozni se megy, most a másik szobában ül, némán mered maga elé, mint egy szobor. Nem tudom, mit tegyek. Üvöltött, hogy nem érdekli mi lesz a sorsom, megöli magát. Most már üvölt. Megint.
2011. máj. 4. 10:56
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom,hogy 17 évesen ezt kell átéljed!Fiatal vagy te még nagyon a felnőtt dolgokhoz,de üljetek le anyukáddal,beszéljetek egy jót,mert a legmélyebb pontokról lehet csak feljebb jutni.

Igen,attól még a pénzt a számláról kiadják a bankban.Nem megoldás az öngyilkosság!

2011. máj. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Depressziós az anyukád, vidd őt orvoshoz.
2011. máj. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Pszihológushoz kellene menni anyudnak!Arra nem is gondol,hogy utána veled mi lesz?Kérj segítséget a családsegítő szolgálattól,önkormányzattól,merd a problémát felhozni.Biztosan tudnak segíteni.
2011. máj. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

lehet hogy szemét dolog de kelts benne lelkiismeretfurdalást


- anya te tényleg itt hagynál engem a semmibe hogy az utcára kerüljek? tönkre akarod tenni az életemet? minek szültél akkor meg ha ettől kezdve nyomorban kéne élnem?


egy anyára ezek a szavak hatnak, szerintem


de próbáld megoldani hogy menjen el egy orvoshoz, mert ez borzalmas

nagyon sajnállak :(

2011. máj. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!