Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nembírom elviselni apám...

Nembírom elviselni apám jelenlétét, nem tudok vele egy légtérben tartózkodni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Rengeteget cseszegetett, naponta elmondta hogy milyen semmire kellő vagyok és hogy költözzek már el a francba. Már régóta azon a szinten vagyok, hogy ideges leszek, ha 2 méternél közelebb jön hozzám. Naponta kb 2 szót váltunk, mert nem akarok vele beszélni (a veszekedést leszámítva, mert az szinte mindennap van). Elköltözni nem tudok, mert még tanulok, pedig bárhol jobb lenne. Beszélni se akarok vele, amúgyse lehet vele semmit megbeszélni, mert az lenne a vége hogy megint elkezd semmirekellőzni. Mit lehet tenni ilyen helyzetben?


20/F


2011. máj. 4. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Azt kell mondanom, hogy semmit. Az én apám is ilyen és utálom, gyűlölöm, ahogy embert csak gyűlölni lehet. Nem is tekintem az apámnak. Ő egyébként alkoholista. Leginkább levegőnek nézem, ha szól hozzám nem válaszolok, nem is mondok neki semmit, semmiben nem kérem a segítségét, kb. ennyi amit tudsz tenni.

21/L

2011. máj. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Darcy01 ***** válasza:
Anyukád tud erről?
2011. máj. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Tanulás mellett simán ellehet menni dolgozni, aztán kibérelni egy szobát és éldegélni! Sokan csinálják ezt, nem lehetetlen!
2011. máj. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
tud, de ő is mellette áll szinte mindig
2011. máj. 4. 18:28
 5/12 anonim ***** válasza:
persze, hogy mellette áll... megoldás a nyelés.. az ő háza nem tehetsz semmit, én sem tehettem bármennyire is igazam volt, most már hála isten sikerült elköltöznöm
2011. máj. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

amikor 20 éves voltam az én apám ugyanilyen volt! de később megváltozott a helyzet. ha szorakozni voltam és később keltem már ordibált hogy keljek!gyerünk a kertbe vágd le a füvet stb.

próbálj vele beszélni :apa mi a baj menjek valhová dolgozni?

hadjam ott a sulit?vagy mit akarsz?

2011. máj. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
én nem beszélek meg vele semmit az tuti...akárhova járok, akármit csinálok baja van. csak akkor mi a francnak kellett bevállalni, megcsinálni engem ha nem bír elviselni a házában meg folyton b@sztat?
2011. máj. 4. 18:41
 8/12 anonim ***** válasza:

látom jó ideges lettél !!


lehet hogy veled van a baj???

2011. máj. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Darcy01 ***** válasza:

Hát én csak szörnyülködök...annyi elfuserált, rettenetes "családi" történetet lehet itt olvasni, hogy hihetetlen.

Én sem értem amúgy, hogy minek olyan embernek gyerek, akinek nincs türelme, nem támogatja stb.

Én is tanulok még, most fogom befejezni az egyetemet és a szüleim mindig is támogattak, örültek neki, hogy tanulok, lesz végzettségem.

2011. máj. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 tetris ***** válasza:

Ha tudnád, milyen sok ilyen eset van! Teljes mértékben egyetértek veled. Apád egy megkeseredett, kérges szivű ember, akitől nemigen várhatsz semmi jót. Emberileg nem fog ő már megváltozni, az biztos. Ha még tanulsz, és nincs lehetőséged albérletbe menni, akkor sajnos nem tudsz tenni semmit. El kell tűrnöd az apádat.

A saját nyugalmad érdekében annyit tudsz tenni, hogy igyekszel elkerülni őt. A tanulást semmiképpen ne hagyd abba, amit elkezdtél vidd végig.

Esetleg az lehet egyfajta megoldás, ha elbeszélgetsz az iskolatársaiddal, hátha van olyan közöttük, aki albérletben lakik, és szivesen venne egy lakótársat maga mellé. Persze ehhez találni kellene valami jövedelemforrást, hogy a kiadásokat meg tudjátok felezni.

Még az jutott eszembe, hogy a rokonság köreiben is érdemes lenne szétnézni, akad-e olyan, aki támogatni tudna. Keresztmama, nagymama, ilyesmi.

A legfontosabb, hogy igyekezz kitérni apád útjából, ne vitatkozz vele. Inkább hagyd rá, ha semmirekellőzik. Ne szólj vissza, mert ez csak veszekedést generál, ami nem vezet sehova. Húzd meg magad, és keresd a menekülés lehetőségét. Mást most nem tehetsz! Erőt és kitartást kívánok, és ne keseredj el, fel a fejjel!!!!!!

2011. máj. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!