Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Mit tennétek a...

Mit csináljak? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Itthon áll a bál, anyumék tegnap délután hazajöttek a munkából, akkor már láttam, hogy valami nincs rendben. Mikor lementem megkérdezni, hogy mi a baj mind a ketten elküldtek. Utána jött a barátnőm, este meg már nem volt semmi gond, azt hittem, hogy már kibékültek. Ma reggel lementem és láttam, hogy elég feszült a légkör még mindig, néha hallom hogy anyu vagy apu kiabál valamiért, de ha lemegyek mind a ketten elvonulnak. Annyira rossz, hogy még azt sem mondják el, hogy mi a baj. Már félek lemenni is. Két nap alatt annyit beszéltem velük, hogy szia, jóéjt nameg ma jóreggelt. Tegnap óta fent gubbasztok a szobámban, viszont lelkiismeret furdalásom is van, hogy nem is próbálok tenni semmit. :(
2011. máj. 7. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Fakadj ki, hogy ha veled van bajuk (nyilván nem), akkor mondják meg vagy ha nem, akkor ne veled viselkedjenek úgy, mint valami ronggyal. Esetleg sírj.

Amúgy nem neked kell megoldani felnőttek problémáit, csak ők túl ostobák ahhoz (bocs, ez sokaknál így van, bocs tényleg nem személyes), hogy emberi módon, felnőttként viselkedve oldják meg a maguk baját, egyszerűbb veszekedni és fújni a másikra meg hisztizni.

2011. máj. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy munkahelyi gondjaik vannak és egymáson töltötték ezt ki. Ha egy helyen dolgoznak, akkor az még mókásabb, valószínűleg nem értenek valamiben egyet.

Az, hogy nem mondják el neked, még nem ad okot az aggodalomra. Ne faggasd őket, felnőttek, megtudják oldani a problémát. Nem kell mindenbe 'belekotorásznod'.

De, ha annyira kíváncsi vagy, akkor menny oda anyukádhoz és kérdezz rá, hogy mi a helyzet. Milyen hete volt, ilyesmi. Ha akkor is elküld, add fel. Valószínűleg nem akarnak téged is terhelni.

Egy családban sok apró dologból kifolyólag lehet mosolyszünet. Akár munkahely, akár megélhetés, akár gyerek ..

Minden rendben lesz.

2011. máj. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A síros korszakomat már kinőttem, 18 múltam. Nem akarom még én is növelni a problémát, inkább megoldást keresnék az egészre. Anyum és apum is fafejű, inkább elmennek a problémák mellet - sajnos. Általában én vagyok az, aki mind a kettővel beszél és aztán szépen kibékülnek. Most viszont még csak hozzám szólni sem hajlandóak.
2011. máj. 7. 11:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!