Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan közületek, akit a...

Van olyan közületek, akit a szülei kiraktak az utcára? Hogy sikerült talpra állni?

Figyelt kérdés
Nem akarom feltépni a régi sebeket,csak tudni szeretném hogyan vészeltétek túl.
2011. máj. 8. 01:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
amikor alig 1 éves voltam, kitettek minket a nagymuterék, de volt anyukáméknak hová mennie szerencsére. azóta se üldöz minket a szerencse... mostanában kezdünk egyenesbe jönni. 21/L
2011. máj. 8. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

én tanár vagyok, és egy 15 éves tanítványomat tették ki otthonról, mert kiderült róla, hogy meleg

én ezt ép ésszel fel nem foghatom, úgy gondolom, nem szülő az ilyen! remélem visszakapja az élettől ezt a kedves húzást

2011. máj. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
80éves apám akart kirakni az utcára, a ház miatt, (amiben akkor laktam, és úgyis én örököltem volna)nem volt más választásom, 58évesen hitelt kellett felvennem,hogy kifizessem édesapámat, és enyém legyen a ház. Még 10évig törleszthetek
2011. máj. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
21 évesen raktak ki.Laktam a munkahelyemen rövid ideig,de onnan mennem kellett,mert egy albérletszerű iroda volt,de csak 1 szoba+WC,a többi a tulaj által lezárva.Felajánlotta,hogy bizonyos szolgáltatások fejében kinyitja...aztán laktam a negyedrészig kész építkezésemen,ahol még nem volt egyáltalán kész a víz-szennyvízhálózat,bár villany már volt,meg hatalmas kosz,por,és meg kellett várni reggel,míg kinyit a szomszéd kocsma,hogy el tudjak menni wc-re,aztán laktam albérletben,ami 38oo ft volt akkor,amikor a fizetésem 42oo,ez se működött sokáig,szerencsére jött a nyár és akkor laktam kempingben.Majd egy munkatársam nyaralójában,aztán albérletben megint,majd az irodámban megint.Végül eltartási szerződéssel egy nénivel.Innéttől kezdve egyszerűbb volt az élet,de nem annyira,mint azoknak,akiket segítenek otthonról.
2011. máj. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
hát igen, nehéz kérdés ez, mert némi háttér nélkül senkinek se megy, csak ezt olyan nehéz beismerni, holott evidens, hogy egy frissen érettségizett fiatalnak nincs annyi pénze, hogy lakást vehessen (kivéve azt a nagyon szűk réteget), szóval tetszik vagy nem tetszik, mindenképpen csak a szülők segítségével lehetséges az elindulás
2011. máj. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömet kirakták a szülei mikor 18 éves volt. Elég keményen drogozott, adogatta el a cuccokat otthonról, az elterelést nem csinálta meg és megunták. Szerintem teljesen igazuk volt... A srác tovább folytatta, pedig ha abbahagyja, simán visszafogadták volna. Az utolsó hírem az volt h decemberben kirabolt egy boltot hogy börtönbe vigyék télre és ne fagyjon meg...
2011. máj. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

nem tudom megérteni azokat a szülőket, akik csak azért teszik ki a gyereket érettségi után, mert derogál nekik eltartani, vagy legalább szállást adni a gyereknek, pl. ha fizet a rezsibe.


ha mondjuk a gyerek meglopja őket, vagy drogos, vagy nem tiszteli a szüleit annak ellenére, h ők mindent megtettek érte, akkor nevelési célzattal ki lehet tenni.

2011. máj. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Szülők akik utcára tették a saját gyereküket? Már nem azért de mégis milyen szülő az ilyen, aki kidobja a saját gyerekét csak mert problémái vannak. Egy gyereket felneveli támogatni nem csak kötelessége annak aki vállalta hanem áldás is egyben. Még akkor is ha sokszor nehéz és az ember úgy érzi a szíve meghasad soha nem szabad eldobni magadtól azt aki a véredből van, aki benned fejlődött akinek az ágya mellett ültél mikor beteg volt akinek mesét olvastál akit megtanítottál minden szépre az életben. Egy gyerek anyjának apjának lenni nem kötelesség hanem áldás. S aki nem így gondolja az nem való szülőnek.
2011. máj. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

jó lenne odáig eljutnunk, hogy egy drogos fiatal BETEG, és segítei kell rajta, nem pedig elfordulni tőle!


Egy magas vérnyomásost is kiraknak az utcára? Na csak mert kb olyan betegségnek lehet ezt is tekinteni, csak annyi különbséggel, hogy amikkel társul, az mind a függőség tünete, nem pedig úgy kéne megítélni, hogy "a mocskos szemét, utolsó gazember" ... fel kéne fogni, hogy beteg, méghozzá nagyon beteg! ha úgy tetszik, veszélyben van az élete. lehet ennél súlyosabban beteg? a kedves szülők a beteg gyerekükkel bánnak úgy, hogy kiteszik otthonról? egy tökéletes kezdete a lejtőn való tovább gurulásnak, és hogy abszolút semmi esélye ne legyen a gyógyulásra

amíg ezt nem fogja fel az érintett szülő, barát, addig ez a helyzet csak romlani fog


gondoljunk már bele, hogy olyanért tartjuk egy mocskos szemétnek, ami csupán a betegség tünete!! el kéne kicsit gondolkodni ezen!

2011. máj. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon nehezen sikerült, de sikerült.

Sokszor, ha eszembe jut, akkor elkeseredek miatta, de aztán megnyugtatom magam, hogy biztos így kellett történnie.

Mindig arra gondolok, hogy ez erősebbé tett engem.

Aztán, lehet, hogy csak becsapom magam, mert enélkül is megerősödtem volna, de nekem ez egy vigasz.

2011. máj. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!