Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felbecsült ház értékénél...

Felbecsült ház értékénél kérhet többet?

Figyelt kérdés

Örököltünk a testvéremmel egy házat.Én szeretném a lányomnak megvásárolni a testvérem részét.Viszont ő a becsült értékkel nem megegyező összeget kér.6.600.000-re van értékelve az ingatlan.1/2 arányban az enyém.Semmi újítás nincsen a házon csinálva.

Kérdésem az lenne,hogy kérhet-e többet a testvérem a közjegyző által becsült értéknél?

Azt tudom,hogy perre vihetném és kérhetnék új becslést,de jogilag megteheti,hogy többet kér a részéért?

Válaszaikat előre is köszönöm!


2011. máj. 11. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, nem kérhet többet.
2011. máj. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Annyit kér, amennyit akar, ez nincs megkötve. Bíróságra viheted az ügyet, de nem kötelezhetik rá, hogy eladja a részét.
2011. máj. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ajánld fel, hogy akkor fizesse ki ő azt az összeget, amit szerinte ér.
2011. máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elakarja adni a részét,de úgy tudom elsődleges vevő vagyok,hiszen a fele ház az enyém.

Ő nem tudna engem kifizetni.

2011. máj. 11. 10:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérhet többet, te meg nem adsz többet, tehát patthelyzet. Ugyanakkor követelheted, hogy fizesse ki a részedet, és Ő is követelheti ugyanezt. Ha kényszereladás lesz, mindketten veszítetek, Te ki tudod fizetni az Ő részét, Ő nem tudja a tiedet. Tiszta sor, hogy vagy elfogadja a becsült értéket, vagy még többet bukik rajta. A kérdés, hogy mennyire okos, illetve mennyire fontos neki, hogy Te bukjál? Ha okos és nem vagytok haragban, akkor mindkettőtöknek az a legjobb, ha elfogadja. Tisztában van az alternatívával? (Kényszereladás: Ahol amúgy Te magad is megveheted a házat, csak lesz egy csomó "felesleges" ügyvédi és egyéb költségetek, amit kettőtöknek kell kifizetni közösen, megosztva.)
2011. máj. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez nem így van. Nemrég vettem meg osztatlan telkem másik felét. A becslés egy dolog, a piaci ár pedig a másik. A testvéred meghirdetheti a részét, és aki a legmagasabb összeget kínálja érte, azt az árat kell alapul venni. Itt jön be az elővételi jog, elsődlegesen te veheted meg, de ha nagyobb összeget ajánlanak érte, megkérdezik, te annyiért kéred-e. Ha igen, annyiért a tied, ha nem, akkor ezzel lemondtál az elővételi jogodról, s annak adja el, aki a legtöbbet kínál érte.
2011. máj. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem.De nekem kell a ház,viszont a testvérem irreálisan magas összeget akar kéni érte.Annyiért senki nem veszi majd meg.Szerintem a 6.6 is jó indulattal annyi.
2011. máj. 11. 16:01
 8/10 A kérdező kommentje:
Meg ha jól tudom,most estek az ingatlani árak is...
2011. máj. 11. 16:01
 9/10 A kérdező kommentje:
Jobban mondva az ingatlanok értéke csökkent.Sok ház 1000-szer jobb állapotban van és olcsóbb,mint amennyire a miénk van becsülve.Többet meg végképp nem ér.Hogy miért is ragaszkodom hozzá?Mert a szülői ház.
2011. máj. 11. 16:03
 10/10 anonim ***** válasza:
16:06-nak van igaza. Mindkettőtöknek elővételi joga van. Tehát ha szerinte többet ér, akkor eladhatja, de te élve az elővételi jogoddal megveheted annyiért. Viszont te kérheted a tulajdonközösség megszüntetését a bíróságon és akkor kényszerértékesítés lesz, ahol lehet hogy még az általad ajánlott érték alatt tudod majd megvenni, bár a procedúra is pénzbe kerül, de ezt mindkettőtöknek közösen kell állni. Viszont ő is megveheti tőled, ha többet ajánl annál, mint amennyit te adnál.
2011. máj. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!