Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van ikertestvéretek? Ha van,...

Van ikertestvéretek? Ha van, milyen?

Figyelt kérdés
Nekem sajna nincs. Ezért kíváncsi vagyok, milyen annak, akinek van.
2011. máj. 11. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van, külsőre nem hasonlítunk, viszont természetre igen. Mindketten nők vagyunk, olyan, mintha mindig veled lenne a legjobb barátnőd.
2011. máj. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

van.Teljesen normális,mint egy testvér.Igazából semmi különbség nincs ugyan olyan mint más testvér:)

Kinézetben több a hasonlóság,mint az átlagos testvéreknél,de ennyi:D

2011. máj. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
95%
Egypetéjű ikrek,titeket nem zavar,h kb. saját magatokkal néztek szembe?
2011. máj. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

A páromnak van, sajnos. Kétpetéjű ikrek, de nagyon hasonlítanak egymásra, igaz összetéveszteni nem lehet őket. Pláne természetre nem.

De amúgy számora csak egy kellemetlenkedő és állandóan zaklató idegen, mivel a testvérével és velem is igen hidegen viselkedik:(

23L

2011. máj. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Van, egypetéjű lány.

Utolsónak: Mi egyáltalán nem érzékeljük, hogy egyformák lennénk, sokszor nem is értem, hogy lehet minket összetéveszteni...így egyáltalán nem olyan, mintha saját magammal néznék szembe. Az ikrek ezt nem érzékelik! Nekünk ez a vilég legtermészetesebb dolga, ebbe születtünk bele.

2011. máj. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Iker vagyok,kétpetéjű.Lányok vagyunk,de csak annyi eséllyel hasonlítunk egymásra,mint bármely más testvérpár.Különböző adottsággal,érdeklődéssel rendelkezünk.Gyermekkorunkat megkeserítette a kötelezővé tett egyforma ruha viselete,továbbá az a messze hamis elképzelés,hogy kettő van belőlünk.Üzenem az egy,vagy kétpetéjű ikrek szüleinek,hogy ne erősítsék gyermekeikben az egyformaság tudatát,hagyják inkább kibontakozni egyéniségüket.Nincs két egyforma személyiség,akár iker,akár nem.
2011. máj. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem nincs.
2011. máj. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%

Nekem kvázi-ikertesóm van (kicsi a korkülönbség, 1 év). Huszonéves lányok vagyunk mindketten.


Gyakorlatilag ikrekként nőttünk fel, egyformában jártunk sokáig. Igaz, iskolába nem együtt jártunk, de minden iskolán kívüli tevékenységre (balett, zeneiskola stb.) együtt jártunk, egy évfolyamba.


Nem volt jó. Én vagyok a kisebb, mindig versenyezni akartam a testvéremmel. Azóta is igen erős bennem a rivalizálási hajlam.


Tesómmal nagyon összenőttünk, ami jó volt részben, mert sok bizalmas dolgot meg tudtunk beszélni. Viszont az nem volt jó, hogy a szüleink kb. összegyúrtak bennünket, nem igazán hagyták kibontakozni az egyéniségünket, mindig egy kalap alá vettek -- nem tudom, értitek-e, mire gondolok. Nem úgy kezeltek bennünket, hogy X és Y, hanem hogy "a gyerekek". Folyton többes számban beszéltek, még most is megfigyeltem, hogy ha egyedül vagyok az anyámmal, mindig többes számot használ, ha mond nekem valamit, pedig egyedül vagyok, nincs a tesóm.


Szóval nekem nem tetszett elég sok minden, és ha belegondolok, mi még ikrek sem vagyunk! Hát akkor milyen lehet az ikreknek, ha a szüleik hajlamosak arra, hogy túlságosan összemossák őket...?


Az tuti, hogy ha nekem lesznek azonos nemű, korban közel álló gyerekeim, nagyon fogok ügyelni arra, hogy kibontakoztathassák az egyéniségüket. Ha meg ikreim lesznek, biztos, hogy nem járatom őket egy osztályba.

2011. máj. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nincs.

(És a válasz hasznos, mert a kérdésre válaszoltam.)

2011. máj. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
van 3 ikrem. Egy osztályba járunk, és nem tudtunk saját baráti kört kialakítani. Szerintem egy iker a legjobb dolog a világon ( főleg ha van több is :) ) vannak pozitívjai, negatívjai. De a jóból van a több az biztos :D
2014. márc. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!