Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet hogy örökbefogadtak?

Lehet hogy örökbefogadtak?

Figyelt kérdés
Mástól hallottam,hogy az igazi nagymamám az igazi nagymamám megtalált engem,régebben örökbeadhattak?De most meg eltüntek,majd megkeresem őket,de hogyan,vagy ha látom őket megint nyugodtan mennyek oda hozzájuk?
2011. máj. 20. 19:57
 1/7 anonim válasza:
Menj oda,üljetek le megbeszélni.szüleid mit mondanak??
2011. máj. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ettől még nem feltétlenül fogadtak örökbe, valószínűbb, hogy elváltak a nagyszüleid, és aki most van a nagyapád mellett, az nem a vérszerinti nagymamád.
2011. máj. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Beszélj a szüleiddel.

Lehet, hogy nem téged adtak örökbe, hanem szüleidet, tehát közülük van esetleg egy igazi mamája, és egy őt felnevelő mamája. Ekkor is lehet neked igazi nagymamád és az, akit eddig nagymamádnak tudtál.


De akárhogy is van. Gondolkodj el, a kettő közül melyik az igazi? Az aki vérszerint az, de valami miatt lemondott a gyermekről, vagy az, aki szerette, szereti annyira, hogy a vér szerinti kötődés hiánya esetén is sajátjaként szereti, szerette.

2011. máj. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Engem nem szeret az apám veszekszik és piál
2011. máj. 20. 20:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez még egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem ő az igazi papád. Látogatsd csak sűrűn ezt az oldalt, és látni fogod, hány család bomlik fel azért, mert a családfő iszik, családtagjait üti-veri, tör-zúz otthon, és rettegésben tart maga körül mindenkit.


Sajnos vannak ilyen "édes" szülők rengetegen. A mamáddal beszélj: ne csak arról, hogy ő most igazi, vagy nem. Beszélj a mamáddal arról is, hogy neked ez így nem jó, hogy a papa iszik, stb. és próbáljon a mamád ezzel kapcsolatban valami változást elérni.

2011. máj. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ezellen nem tud senki segiteni minden délután iszik és régebben fogdosott is engem minden délut

án csak iszik és iszik

2011. máj. 21. 09:45
 7/7 anonim ***** válasza:
A mamád tud segíteni, ha akar, vagy felkészült rá. Nagyon sokan elválnak a részeges férjtől, és akkor nyugodt, békés körülmények között él tovább a család a részeges papa nélkül. Azért írtam, hogy beszélj a mamával erről is, necsak arról, hogy ki volt a családban az örökbe-adott.
2011. máj. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!