Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez miért van? Szerintetek?

Ez miért van? Szerintetek?

Figyelt kérdés
A nagyim 4 éve halt meg, a ballagásom másnapján. Borzasztóan elkenődtem, imádtam a nagyimat, szinte ő nevelt fel. Nálunk lakott, mindig ő segített a leckében, mert anyumék sokat dolgoztak. Úgy érzem rengeteg dolgot köszönhetek neki, többek között azt is, hogy nem vagyok az a tipikus lerészegedős fiatal. Mióta meghalt a nagyim minden áldott nap eszembe jut és néha annyira jól esne elmondani valakinek, anyuéknak viszont ez a téma úgymond tabu. Néha rám jön a sírhatnék (pl. mikor volt az egy éves évforduló) erre anyum megkérdezte, hogy miért sírok? Mintha nem szabadna kimutatni az érzéseimet. Nekem ez nagyon furcsa. Imádom a szüleimet, tényleg, de néha jól esne elmondani nekik dolgokat, esetleg úgy elbeszélgetni velük, mint anno a mamámmal. Az is megfordult a fejemben, hogy náluk is feltépném ezzel a régi sebeket. Szerintetek?
2011. máj. 21. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínű azért nem beszélnek róla, mert nekik is fájó pont. Miért nem írsz naplót? Megdöbbentő, hogy mennyire megkönnyebbül az ember, ha leírhatja az érzéseit, legyen az gyász, szomorúság, de akár szerelem vagy boldogság is.
2011. máj. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tetris ***** válasza:
72%
Most is elmondhatod a nagyidnak mindazt, ami a lelkedet nyomja. Vedd elő a fényképét, és amikor egyedül vagy, beszélj hozzá. Mintha ott lenne ő is, és hallgatna téged. Vagy ha ellátogatsz a temetőbe, a sírjánál is elmondhatod azt, ami bánt. Senki se fog bolondnak nézni, hiszen ez az a hely, ahol az ember emlékezik a szeretteire. Én már sokszor láttam olyat, amikor valaki a sír mellett beszélt az elhunythoz. Biztosra veszem, hogy valamilyen módon választ fogsz kapni tőle. Persze nem direkt módon, de máshogy. Talán álmodban, talán véletlenül meghallasz egy elejtett mondatot valahol, valakitől, ami egyben válasz lehet számodra is. A nagyid biztosan nagyon szeretett téged, ahogy te is őt. Ez a lelki kapcsolat örökre megmarad. Csak most másképp tud kifejeződni az ő részéről.
2011. máj. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!