Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátok-névválasztás? Mit...

Barátok-névválasztás? Mit csináljuk?

Figyelt kérdés

Babát várunk! A férjem hétvégén összefutott egy baráti párral és beszélgettek rólunk. Kérdezték,hogy milyen neveink vannak és kiderült,hogy ugyanazt a lánynevet akarjuk.

Nem gondoltam komolynak a dolgot, úgy voltam vele,hogy majd meglátjuk még, bár szerintem, ha én hamarabb szülök, akkor miért ne adhatnánk mi ezt a nevet. Már kb. 3 éve kitaláltuk. Másnap eljöttek hozzánk és megint felhozták szóba, igaz viccesen, de gondolom csak zavarja őket a dolog, ha megint felhozták.

Mi legyen? Én ezzel tényleg úgy vagyok, ha nekik lenne hamarabb a baba, akkor adják ők. Biztos rosszul esne, de hát ez van.

Befolyásolhat ez egy barátságot?


2011. máj. 30. 10:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne adhatnátok ugyanazt a nevet?

Még csak nem is családon belüli dologról van szó. Szerintem ennek nem kellene problémát okoznia.

2011. máj. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
És mi van ha ugyanaz a két babának a neve?
2011. máj. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki adja azt a nevet a gyerekének, amit akar. Ha ezen múlik egy barátság, akkor már régen rossz.
2011. máj. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne adhatnátok mind a ketten ugyanazt a nevet? Aki ilyenen megsértődik, az bizony nem barát...
2011. máj. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Hát ez az! Engem sem zavarna!

Csak szerintem őket igen!

2011. máj. 30. 10:20
 6/21 anonim ***** válasza:
65%
szerintem még ne szüljetek, te is és a barátaid is gyerekesen viselkedtek.
2011. máj. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!

Akkor elvetem oké?:)

2011. máj. 30. 10:24
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Háát, fura emberek vannak tényleg. :) Engem olyannyira nem zavart, hogy a férjem testvérének a lánya is Zsófi, és a miénk is (szóval ha nagypapát megkérdik, hogy hívják az unokáit, akkor Zsófi és Zsófi) :)).


Az egyik barátnőm meg azért nem akarja a Dominik nevet a kisfiának, mert egyik kollégájának is úgy hívják a kisfiát. És még csak nem is barát az a kolléga. Hát én az ilyesmit egyáltalán nem bírom felfogni, de hát ettől színes világ (állítólag) :)

2011. máj. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem szerettem volna olyan nevet adni a gyermekemnek,amit egyik barátunk babája visel,de a ti helyzetetekben nem foglalkoznék ezzel,hiszen már évekkel ezelőtt eldöntöttétek.Ezen nem múlhat egy barátság,ha zavarja,hát zavarja,majd megszokja.
2011. máj. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez eléggé szánalmas. Ha én kiválasztottam a gyerekemnek egy nevet már évek óta, akkor nagy ívben sz*rok rá, hogy a baráti társaságban is azt a nevet akarja valaki adni a gyerekének. Így alakult, véletlen egybeesés, ugyanaz lesz a nevük. Ha ők ezen vérig sértődnek, akkor elmehetnek a.... Ilyen barátokra nincs is szükség többet. :) Bár ha ezzel zaklatnak titeket, akkor be se engedném őket a lakásomba.
2011. máj. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!