Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miben különbözik a közjegyző...

Miben különbözik a közjegyző által hitelesített élettársi viszony az önkormányzatnál bejelentettől?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az önkormányzatnál van a közjegyző ahol be kell jelenteni. Én így gondolom.
2011. máj. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 napietus ***** válasza:
a bejegyzett élettársi kapcsolat azonos neműekre van kiírva. ezt hitelesíti közjegyző. az önkormányzatnak jegyzője van, ott a sima lakcímbejelntés folyik. pl. én lehetek egy lakcímen a szüleimmel, testvéremmel, idegennel is, az önkornm.-nál jelentem ezt be. sőt, a férjemmmel is egy lakcímen lakunk, de ez nem regisztrált élettársi kapcsolat, hanem házasság. tehát köze nincs a 2-nek egymáshoz. bárkinek az ingatlanjába bejelentkezhetsz, ha ő hozzájárul, és ezt aláírja.
2011. máj. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bejegyzett élettársi viszony nem csak egy neműek joga.
2011. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 napietus ***** válasza:
utolsó, igazad van, 2010. január 1-i módosítás óta tényleg ez a helyzet :) mondjuk mivel a házassággal azonos jogkövetkezményei vannak (pl. apaság vélelme, közös vagyonszerzés vélelme), sok értelme nincsen.
2011. máj. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem önkormányzati közjegyzőre gondoltam. Párom beszélt eggyel, ő mondta, hogy nem kell tanú, nem kell azonos lakcím, csak a személyink. Ezért gondolom, hogy más mint az önkormányzatnál bejelentett.

Érdekelne, hogy mit vonz maga után. Vagy ez csak egy igazoló papír, amivel nem is lennénk bejelentve?

2011. máj. 30. 16:54
 6/12 napietus ***** válasza:

az önkormányzatnál JEGYZŐ van, akihez Ti mentek az KÖZJEGYZŐ. a kettő nagyon nem ugyanaz. a jegyző a polgármesteri hivatal vezetője, köztisztviselő, a közjegyző nem az.


jogkövetkezmények a házassággal egyezőek. a közös címre való lakcímbejelentés úgy tudom, feltétele (ebben pl. különbözik a házasságtól, ott nyugodtan lehetnek külön címen bejelentve), ezt a polgármesteri hivatalban kell intézni.

2011. máj. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Élettársi kapcsolatot lehet regisztrálni, ezt a közjegyző végzi, külön nyilvántartás van rá, bizonyítás megkönnyítése a célja adott esetben, az apasági vélelmen kívül egyéb joghatások nem fűződnek hozzá.

Bejegyzett élettársi kapcsolat pedig csak azonos neműek között jöhet létre, anyakönyveztető előtt kijelentik, hogy egymással élettársi kapcsolatot kívánnak létesíteni. Majdnem azonos joghatásai vannak, mint a házasságnak, egy-két kivételtől eltekintve, jobbára azok a kivételek, amelyek jellegüknél fogva, csak különneműekhez kapcsolódhatnak.

2011. máj. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%

Rosszul tudod, kedves előző. Mint korábban már írta valaki, nem csak azonos neműek között jöhet létre.

Itt elég résztes infók vannak:

[link]

2011. jún. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Most még bogarászok a neten, és teljesen ellentmondásos információkat találok. Valaki elküldené az érvényes törvény linkjét?
2011. jún. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! Holnap megyünk egy közjegyzőhöz, ő fogja hitelesíteni a papírt, ami arról szól, hogy 3 éve együtt vagyunk. Az irat semmit nem fog maga után vonni, csak bizonyítja ezt.
2011. jún. 5. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!