Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más szülei is mindig csak a...

Más szülei is mindig csak a saját érdekeik szerint cselekszenek?

Figyelt kérdés
Az enyémek mindig csak a saját érdekeiket tartják szem előtt, abszolőt nem az számít nekik, mi a gyerekeknek a jó. Teljesen figyelmen kívül hagynak minket még olyan döntésekben is, mint az iskola vagy bármi. De nekünk mindig od akell figyelnünk rájuk, csicskáztathatnak, de mi elégedetlen mocskos d*gök vagyunk, ha valamit kérünk, ami csak akarás kérdése lenne, ugyanis mindig olyanokat kérnénk, amire van pénzük. Sosem az a fontos nekik, mi a jó a gyerekeknek, pl. volt egy épített medencénk, amit imádtunk tesómmal, erre halakat tettek bele, nehogy fürödni tudjunk benn nyáron. Vagy pl nem engedtek el a megye legjobb iskolájába, holott szín ötös voltam, csak mert 2000Ft-tal drágább oda a bérlet. Mondanom sem kell, az egyik leggyengébb egyetemre járok, ugyanis beláttam, hogy azzal a gyenge gimivel, ahova jártam, esélyem sincs a jó egyetemre. De ennek is örültek, hisz közel maradtam, egy csomó pénz a zsebükben maradt. Most tesómat kényszerítik egy rossz iskolába, amit utál, szintén a pénz miatt, holott ők is tudják, hogy bőven ki tudnák fizetni. Mindig csak az önérdek. Talán félnek attól, hogy a stílusuk miatt egyikünk sem maradna mellettük öregkorukra, így mindent megtesznek, hogy ide kényszerüljünk. Nektek is ilyen valamelyik szülőtök, hogy sosem az érdekelte, hogy nektek jó legyen, hogy ti boldogok legyetek, hanem csakis az, nekik mi a jó?
2011. jún. 5. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Tudod, a szülökkel az baj, hogy nekik meg kell dolgozniuk a pénzért, és nem igazán engedhetik meg, hogy csak azért, mert neked úgy tetszik, sokkal több pénzt adjanak ki. Ugyanis a pénzt be is kell nekik osztani, hogy jusson mindenre.

AZ meg hülyeség, hogy AZÈRT kell rosszabb egyetemre járnod, mert a gimi nem a legelitebb volt, ahová jártál. HA szorgalmas vagy, akkor a leggyengébb iskolában is meg tudod annyira tanulni az anyagot, hogy bejuthass a legerösebb egyetemre is. (Én egy kisvárosi és köztudottan gyenge gimiben érettságiztem, és elsöre bejutottam a BME-re, gépészmérnöki szakra - viszont igaz, hogy a szabadidöm jó részében hozzátanultam az iskolai anyaghoz.)

A bérlet, albérleti dij, stb. olyan, hogy ha neked nem teszik, akkor elöször menj el dolgozni és utána abból fedezd az ilyen plussz kiadásokat. De akkorra rájöttél volna, hogy a pénzért meg kell dolgozni, nem olyan egyszerü, mint ahogy elképzeled.

2011. jún. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Írta, hogy nem szegények, nem kellett volna megszenvedniük a költségekért.
2011. jún. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Persze, irta, hogy "szerinte" nem szegények, de itt sajnos a legtöbb gyerek nincs tisztában azzal, hogy mennyiböl tudnak megélni család szinten. OLvastam már olyat, hogy a szülök keresnek ketten 200000 FT-ot és ebböl hogyhogy nem jut neki erre vagy arra. DE azt már nem tudta, hogy mennyi a hiteltörleszés - kiderült, hogy nemrég vettek házat, meg mennyi a havi rezsi, mennyi a megélhetési költség a négy fös családnak (a két szülö meg két középiskolás gyerek) - pedig ha valaki felnött ésszel gondolkodik, akkor tujhatja, hogy ennyiböl nem nagyon lehet ilyen körülmények között ugrálni. Itt sem irt a kérdezö semmi konkrétat, és valószinü, hogy csak annyit lát, hogy "hü de sok penzt kapnak", azt már nem, hogy mennyit kell ebböl kiadni a mindennapokhoz.
2011. jún. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk szegények, 3 házunk van, mellette egy tucat telkünk, megengedhetjük magunknak a drága ételeket, a drága ajándékokat, drága ruhákat, anyámék unalmukban csak beülnek a kocsiba és bejárják a környéket a 9-10 l-es fogyasztású kocsival, 3 számítógép, a mostani házunkat mikor vettük 10 millióért, abból 5 már kéznél volt, 5-öt hitelként vettek fel, de abból 3 milliót lazán visszafizettek 2-3 éven belül, a ház egy putri volt, 4-5 millióért saját pénzből felújítottuk stbstb., sorolhatnám még, mik azok, amik bizonyítják, a szüleimnek van pénze. És mindemellett bőven félre is tudnak tenni, közben hallom, mennyi dugipénzt tettek ide-oda, meg hát nekem is adtak egy kis kezdőpénzt az egyetemre (600ezer Ft-ot), hogy abból éljek meg, de ahhoz a pénzhez nem nyúlok, meg szeretném tartani az egyetem utánra, hogy legyen miből elindulnom később. És igen, ez a legzavaróbb az egészben, hogy tudom, hogy van pénzük, látom, hallom, de nem csak a pénzről van szó, ha nem kerül egy fillérbe sem valami, akkor is csak a saját érdekeik szerint cselekednek. Pl ez a lakásvásárlás sem kerülne plusz kiadásba, csak annyi, hogy nem a faluban adnánk ki a házat, amit apámnak kell rendben tartani, fűnyírózni a hatalmas udvart stb., hanem lenne egy városi lakásunk, ami hatalmas segítség lenne nekem és a testvéremnek. És ha később dolgozni megyek, akkor mindenképp bérelni fogok a városban, így meg ingyen ottlenne. De ők csak a sajátjukat hajtják, ami nekik jó. Volt, hogy egy vadidegen adott nekik 5000Ft-ot, hogy felvigyék abba a városba, simán elvitték... én még befértem a kocsiba, de tesóm pont emiatt nem, erre tesómat hazaküldték vonattal, gyalogolt több km-t, azért, mert az idegent cipelték a pénzéért. Undorító. Ja, és ha elkérem a kocsit, szinte sosem adják oda, mert mindig mennek ide-oda, kocsikáznak, és még én vagyok a szemét kölyök, ha ezt megjegyzem, hogy mást cipelnek, én meg nem mehetek. Erre az a válasz, hogy az idegen kifizeti, én meg nem, aztán kuss a nevem.
2011. jún. 5. 14:34
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként ugyanez a helyzet a medencével is. Gyönyörű, épített medence volt az udvar közepén, nyáron elhívtuk a barátainkat, és ott fürödtünk. Erre pár év után apámék fogták magukat szó nélkül, és halakat telepítettek bele (az már nem számít, hogy kék a széle -.-). Vettek bele több tízezerért vízi növényeket, meg hát a halkaja is elég sok pénzbe kerül évente. Régen a medencére annyit kellett fordítani, hogy egy nyáron 1x kicseréltük a vizet, meg a víztisztító áram fogyasztása, esetleg tavasszal egyszer kiszivattyúzni belőle az esőt. Igazából ez nulla, közelébe nem ér anyagilag ahhoz, amit a halakra költenek. Ráadásul az udvar tele békákkal, és nekem kell ott körülöttük teregetnem a ruhákat, ha nem teszem, tápos, elégedetlen hülyegyerek vagyok egyszerre. Szóval itt abszolút nem a pénz a kérdés, hanem az, hogy mindig mindent úgy tesznek, ahogy nekik jó, ahogy ők gondolják, sosem, soha az életben nem nézték azt, nekünk, gyerekeknek mi a jó. Hogy mondjuk mi tiszta vízet szeretnénk a medencénkbe, hogy fürödhessünk, nem halakat ls békákat. De őket nem érdekli. Hátul hatalmas udvarunk van, oda ásathatnának egy kis tavat, de nem teszik, élvezik, hogy keresztbe tehetnek nekünk, és ezt komolyan mondom. Sokszor csak gúnyos nevetést kapunk arra, hogy keresztbe tettek nekünk valamiben.
2011. jún. 5. 14:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!